Published on 5 marca, 2018 | by admin

6. Płocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W minioną sobotę 3 marca już po raz szósty w Płocku obchodziliśmy uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 12:00 w płockiej Bazylice Katedralnej odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery. Podczas mszy odsłonięto tablicę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych.

Następnie o godzinie 13:30 wyruszył 6. Płocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy przeszli z placu przedkatedralnego pod Panteon Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu przy al. Kobylińskiego. Tam złożono kwiaty, były przemówienia, odśpiewano hymn i odpalono symbolicznie race.

O godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się zaś koncert Andrzeja Kołakowskiego przy akompaniamencie Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej.

Uroczystości próbowały zakłócić marginalne jednostki płockiego KOD-u, jednak każdy uczestnik marszu był na tyle rozsądny, że nie odpowiedział na prowokacje.

Organizacją obchodów zajęło się Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock i Stowarzyszenie Historyczne im. 11. Grupy Operacyjnej NSZ. Partnerami uroczystości była Państwowa Szkoła Muzyczna oraz Lasy Państwowe, zaś patronat sprawowali: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL, Światowy Związek Żołnierzy AK i Związek Żołnierzy NSZ.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

źródło: facebook.com/SSKWP

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv