Kibice charytatywnie

Published on 28 grudnia, 2019 | by admin

28.12.2019 r. świąteczna wizyta w domu dziecka “wiosna”

Kolejny już raz, delegacja kibiców Śląska ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, studia Tatuażu „Omerta” oraz sklepu kibica „Twierdza Wrocław”, udali się w odwiedziny do podopiecznych Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Wizyta została połączona z przekazaniem prezentów z okazji niedawnych Świąt Bożego Narodzenia.

Wizyta w placówce, która jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, jest już dla nas corocznym, obowiązkowym punktem wszystkich akcji charytatywnych, które organizujemy jako kibice Śląska Wrocław. I za każdym razem, towarzyszą nam te same emocje.

Tym razem, wyjątkowo z okazji nieobecności Świętego Mikołaja, który przez całkowity brak śniegu nie mógł dotrzeć swoimi saniami do dzieciaczków, w rolę pośrednika Mikołaja, a także pomocników, zaangażowały się osoby z naszej delegacji. Zastępcy sympatycznego dziadka z brodą, w czerwonym płaszczu, wręczali wszystkim podopiecznym Domu Dziecka prezenty marzeń, które każde z dzieci zapisywało w listach. Oprócz tego, przekazaliśmy również nawilżacze powietrza, pościele bajkowe, podkłady pod prześcieradła, a także elektroniczne aspiratory do nosa, które znacząco ułatwią funkcjonowanie w tym ośrodku, a także opiekę nad podopiecznymi.

Zaraz po wręczeniu wspomnianych podarunków, maluszki zaciągnęły nas do wspólnych zabaw. Ich wdzięczność z otrzymanych prezentów, jest wręcz nie do opisania, a uśmiech na ich malutkich buźkach sprawia, że każdy z nas czuł ogromną dumę z dobrego uczynku, którego był częścią. Ponadto budujące było to, że dzięki choć tej krótkiej chwili i pogrążeniu się w zabawie dzieci – choć na chwilę, zapomniały o otaczającej ich rzeczywistości.

Tradycyjnie już, oprócz zabaw z dzieciaczkami, siostry zaprosiły nas na mały poczęstunek, dziękując nam za nieustającą pomoc. Pokazano nam również postępy w budowie sali gimnastycznej, która powstaje na terenie Domu Dziecka.

Niestety, każda z wizyt musi dobiec końca i przyszedł czas na pożegnanie, co zawsze jest trudne – zwłaszcza gdy odwiedza się tak zaprzyjaźnione miejsce, jakim jest “Wiosna”. Odjeżdżamy jednak z ogromną satysfakcją, że po raz kolejny udało nam się wykonać wspaniałą inicjatywę, za którą – kolejny już raz, otrzymaliśmy wiele ciepła i wdzięczności.

Ze swojej strony chcemy ogromnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy – Liceum Ogólnokształcącemu nr. 1 im. Danuty “Inki” Siedzikówny oraz Liceum Ogólnokształcącemu nr 8 (dwie uczennice z tejże szkoły znalazły się w składzie naszej delegacji na sobotnią wizytę), sklepowi Octagon Wrocław, sklepowi spożywczemu “Delicja”, którzy w swoich placówkach zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Specjalne puszki stanęły też we wspomnianych wcześniej – sklepie “Twierdza Wrocław” oraz studiu tatuażu “Omerta”. Słowa uznania również dla piłkarzy Śląska Wrocław, którzy w swoim gronie pozbierali trochę gotówki, a także zakupili sprzęt sportowy, który posłuży do wyposażenia wspomnianej salki. Gadżety sportowe przekazał również sklep “Go Sport” mieszczący się w Centrum Handlowym “Korona”. Swoje “trzy grosze” dorzucił również serwis wlepki.com, który wyprodukował dla nas vlepki oraz smyczki, które sprzedawaliśmy na jednym z meczów Śląska, a dochód również zasilił konto naszej zbiórki.

Udało nam się zebrać 14900 zł + 100 euro, z czego 8000 zł wydaliśmy na prezenty. Resztę gotówki tj. 6900 zł + 100 euro przekazaliśmy siostrom na dokończenie remontu oraz przystosowanie sali gimnastycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w akcji i zachęcamy do angażowania się w kolejne.

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!

źródło: Twierdza Wrocław

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv