Aktualności

Published on 26 maja, 2014 | by admin

22 kibiców oskarżonych o udział w bójce

Policjanci zakończyli śledztwo w sprawie bójki, do jakiej doszło między kibicami na drodze krajowej numer 19 pomiędzy Niskiem a Rzeszowem w listopadzie ubiegłego roku. Akt oskarżenia skierowany do sądu obejmuje zarzuty dla 22 kibiców ze Stalowej Woli, Łęcznej i Lublina.

Do bójki doszło w niedzielę 3 listopada około godziny 11 na drodze krajowej pomiędzy Nowosielcem i Jeżowem. Kilkudziesięciu zamaskowanych kibiców Motoru Lublin czekało w lesie. Wybiegli na drogę na zakręcie i zatrzymali autobus z kibicami Stali Stalowa Wola jadącymi na mecz do Rzeszowa. Doszło do bójki.

– Policjanci zabezpieczający przejazd autokaru natychmiast zareagowali i po kilku minutach, przy użyciu miotaczy gazu, przywrócili porządek – przypomina rzecznik prasowy stalowowolskiej komendy policji. Kibice rozdzielili się. Autokar z kibicami Stali został zawrócony do Niska.

Policjanci przez cały czas monitorowali przejazd kibiców. Na podstawie zdjęć i nagrań podjęto decyzję o zatrzymaniu czterech uczestników zajścia. Bezpośrednio po incydencie 19 osobom zostały wystawione mandaty za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. W stosunku do 15 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze dozoru i zakazu opuszczania kraju.

W sprawie zostało przesłuchanych ponad 50 świadków, policjanci na bieżąco analizowali materiał z zarejestrowanego przebiegu bójki i ustalali kolejnych jej uczestników. W tej sprawie konsultowano się z funkcjonariuszami z ościennych komend. Prowadzone postępowanie pozwoliło na przedstawienia zarzutów udziału w bójce 22 kibicom ze Stalowej Woli, Łęcznej i Lublina.

źródło: Echo Dnia

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv