Aktualności no image

Published on 30 lipca, 2013 | by admin

Wiara Lecha: Liczyliśmy na co najmniej tysiąc biletów

Piłkarzy Lecha Poznań nie będzie wspierać podczas meczu w Wilnie zorganizowana grupa kibiców. To reakcja na przyznanie poznaniakom przez Żalgiris niespełna 300 biletów, a fani Kolejorza liczyli na co najmniej 1000 sztuk.

Stadion Żalgirisu, najbliższego rywala Lecha w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej dysponuje nieco ponad sześcioma tysiąca miejsc siedzącymi. Zgodnie z wytycznymi UEFA, pięć procent wszystkich dostępnych biletów musi być przeznaczone dla drużyny przyjezdnej. W tej sytuacji Lech otrzymał niespełna 300 wejściówek, dlatego Stowarzyszenie kibiców Wiara Lecha zrezygnowało z koordynacji zorganizowanego wyjazdu.

– Liczyliśmy na choćby tysiąc wejściówek, gdyż tych 300 biletów nie mamy jak podzielić. Chętnych jest po prostu zbyt wielu, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z koordynacji zorganizowanego wyjazdu. Inna sprawa, ze sposób dystrybucji biletów też pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Marcin Kawka z “Wiary Lecha”.

Kawka rozumie, że litewski klub nie musi przyznawać większej puli biletów, niż nakazuje UEFA, ale liczył na gest dobrej woli ze strony ze strony litewskiego klubu.

– Z takimi gestami spotkaliśmy się już podczas wcześniejszych wyjazdów jak choćby do Pragi, Udine czy Manchesteru, gdzie do dziś wspominają nasz doping. To są europejskie puchary, a więc święto futbolu – dodał.

Lech na swojej stronie internetowej zaapelował do kibiców, którzy zdecydują się jednak wybierać do Wilna, o unikanie ewentualnych incydentów. Żalgiris, aby zabezpieczyć się przed nabywaniem biletów przez polskich kibiców, wymaga od kupujących okazywanie litewskiego paszportu.

Źródło: sport.wp.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv