Aktualności

Published on 4 lipca, 2015 | by admin

Termalica zagra w Mielcu?

W sierpniu na Stadionie Miejskim w Mielcu powinny odbyć się trzy mecze piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. W roli gospodarza w Mielcu wystąpi Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Prace remontowe na obiekcie w Niecieczy przebiegają w iście ekspresowym tempie.Rozpoczęły się tuż po zakończeniu pierwszoligowych rozgrywek. W pierwszym etapie zdjęto murawę i rozpoczęto montaż instalacji grzewczej. W dalszej kolejności, co warunkowane jest podręcznikiem licencyjnym, nastąpi m.in. montaż oświetlenia i ponad dwóch tysięcy krzesełek, a przypomnijmy, że Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA zgodził się, by Termalica pierwsze trzy mecze (z Piastem na inaugurację oraz Jagiellonią i Śląskiem Wrocław) rozegrała na wyjeździe. Po raz pierwszy w roli gospodarza wcieli się w meczu z Zagłębiem Lubin (7-10 sierpnia). Nie odbędzie się on jednak w Krakowie na stadionie Hutnika, jak pierwotnie planowano.

Beniaminek ekstraklasy z Niecieczy zgłosił się do Mielca z prośbą o użyczenie Stadionu Miejskiego na mecze najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej. Rozmowy, negocjacje i ustalenia w tej sprawie trwają już ponad tydzień i dobrnęły do momentu, w którym można już być niemal pewnym, że w Mielcu rozegra trzy mecze ekstraklasy.

Według informacji hej.mielec.pl Termalica porozumiała się z przedstawicielami Urzędu Miejskiego co do warunków gry w Mielcu, wkrótce powinna to zrobić z klubem FKS Stal Mielec, który będzie odpowiadać za elementy organizacji meczów. Ruszyły formalności, które mają to umożliwić – potrzebna jest zgoda na imprezę masową oraz zgoda PZPN. Stadion czeka też wizytacja komisji PZPN, która ma wskazać co trzeba uzupełnić by obiekt spełnił wymogi gry w ekstraklasie. Z pewnością Urząd Miejski musi rozbudować stanowiska dla dziennikarzy, których powinno w Mielcu pojawiać się więcej niż w 2 lidze.

źródło: hej.mielec.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv