Aktualności

Published on 1 marca, 2014 | by admin

Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę: Wywiad z Robertem.

Na nasze pytania odpowiada Robert, pomysłodawca Kibicowskiej wyprawy rowerem przez Polskę!

Jakiemu klubowi kibicujesz w Polsce i za granicą?

W Polsce jest tylko Odra Opole i zgody poza tymi klubami nie ma drużyn, którym kibicuję. Z klubów zagranicznych sympatyzuję Real, West Ham i Millwall (choć dwie ostatnie to straszne kosy)

Jaki cel ma wyprawa?

Charytatywny. Zamierzam przejechać trasę podaną na mapie, na której w chwili obecnej mam aż 39 klubów (nie tylko piłkarskich) zebrać koszulki z autografami zawodników, je zlicytować a dochód w pełni przeznaczyć na Hospicjum Opolskie “Betania”.

Skąd ten pomysł?

Pomysł zrodził się podczas mojej wizyty w budynku Hospicjum, byłem tam z bratem przy okazji jego akcji dla “Betanii” i zajarało mnie to do tego stopnia, żeby pomyśleć o czymś własnym. O tym, co mogę zrobić ja, żeby pomóc. I najpierw zorganizowałem zbiórkę pod egidą Stowarzyszenia Symatyków Odry Opole “Jedna Odra” zbiórkę, z której cały dochód przeznaczony został na cel hospicjum, lecz chciałem zrobić coś więcej, czego dowodem jest ta akcja.

Na kiedy dokładnie planowana jest wyprawa rowerem?

Na początek sierpnia. I planuję ją pokonać w 2 do 3 tygodni, bo gdzieniegdzie zostanę dłużej.

Czy kiedyś pokonałeś już tak duży dystans rowerem?

No właśnie nie. Dlatego na tym polega cała wyjątkowość tej trasy. Zmierzę się nie tylko z wiatrem, polskimi drogami, górkami, czy otarciami od siodełka ;-), ale też i z samym sobą, a to zawsze najcięższa i najważniejsza potyczka.

Czy podczas wyprawy zagościsz na jakimś meczu?

Nie mam konkretnego planu na wyprawę. To będą moje wakcje. Chcę je spędzić aktywnie. A kto wie, może coś mi się uda zobaczyć, tak po prostu wejść i zobaczyć dobry mecz. Ale ogólnie nie o mecze mi chodzi. Poza tym nie zamierzam iść na mecz innej drużyny, bo najpierw jest Odra.

Czy ktoś z Tobą będzie jeszcze jechał?

I tak i nie. Wyprawa sama w sobie jest samotna. Ale na trasie spotkam wielu kibiców, którzy przyłączą się do mnie i przejadą ze mną jakiś symboliczny odcinek. Nadamy temu rodzaj takiej sztafety. Fajnie to brzmi i mam nadzieję, że fajnie wyjdzie.

Czy masz już plany na zorganizowanie kolejnej podobnej akcji ?

Oj tak! W przyszłe wakacje zachód i północ Polski. Na przyszłe lata też jest mały plan, ale na razie nie chcę zapeszać. Oby w tym roku wszystko poszło zgodnie z planem.

Dziękuję za pomoc w nagłośnieniu akcji i zapraszam wszystkich kibiców do aktywnego wspierania akcji, do nadania jej żywego charakteru. Moim zdaniem w “wielkich” mediach i tak się o tym nie usłyszy, wiec to zależy tylko od nas, kibiców.

Fanpage akcji: https://www.facebook.com/wyprawarowerem

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv