Aktualności

Published on 15 stycznia, 2014 | by admin

W Bydgoszczy stadionowe zakazy. Za stanie na schodach.

Antykibolska wojna w Bydgoszczy trwa. Już trzydziestu kiboli zapłaciło słone mandaty i dostało zakazy stadionowe za zajmowanie schodów na trybunie B stadionu Zawiszy. To samo może spotkać nawet stu z nich. I każdy zostanie najprawdopodobniej ukarany identycznie.

Reklama: Kibolu! Masz siłownie ? Zobacz koniecznie…

Każdy z kibiców został najpierw zidentyfikowany przez policję. Dostał potem wezwanie i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. – Wnioskujemy o mandaty i zakazy stadionowe – zapowiada Maciej Daszkiewicz z biura prasowego bydgoskiej policji.

Od dwóch miesięcy dziesiątki kibiców Zawiszy otrzymuje wezwania na przesłuchanie do bydgoskiego komisariatu Śródmieście. Każdy z nich jest informowany, że chodzi o sprawę ignorowania poleceń służb porządkowych i spikera, do których doszło 14 września, podczas meczu z Cracovią.

Mowa o fanatykach, którzy oglądali mecze, stojąc na schodach i przejściach, zamiast na swoich miejscach na widowni. Ochrona nie poradziła sobie z nimi. Zignorowali jej zalecenia, podobnie jak komunikaty spikera, który apelował, aby kibice nie opuszczali swoich sektorów i nie blokowali przejść i schodów.

– Trzydziestu mężczyzn usłyszało już zarzuty w związku z wykroczeniami, których dopuścili się podczas tamtego meczu – informuje Maciej Daszkiewicz z biura prasowego bydgoskiej policji.

– Złożyliśmy już do sądu wnioski o ukaranie ich grzywnami w wysokości 2 tysięcy złotych. Dodatkową karą, jakiej mogą się spodziewać podejrzani, jest zakaz wstępu na imprezy masowe, co jest równoznaczne z zakazem wejścia na mecze piłkarskie w okresie do 2 do 6 lat – informuje Daszkiewicz.

To kolejny etap wojny, jaką w Bydgoszczy wydano kibolom. Wydano już pierwszy w Polsce zakaz rozkładania sektorówek.

źródło: sport.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv