Reprezentacja

Published on 16 grudnia, 2022 | by admin

Znani trenerzy chcą prowadzić reprezentację Polski

Przyszłość selekcjonera reprezentacji na razie nie jest znana. Czesław Michniewicz odbywa kolejne spotkania z działaczami PZPN, tymczasem do centrali polskiej piłki wpływają kandydatury szkoleniowców. Nie brakuje wśród nich głośnych nazwisk.

Cezary Kulesza na razie jeszcze nie podjął decyzji dotyczącej szkoleniowca polskiej kadry. Na razie PZPN nie skorzystał z klauzuli przedłużającej umowę Michniewicza. Można to odebrać jako próbę znalezienia nowego selekcjonera. Aktualny trener reprezentacji ma umowę ważną do końca roku i spotyka się z działaczami. Michniewicz wyjaśnia przebieg swojej pracy w ostatnich miesiącach, spotkania z członkami zarządu mogą przesądzić o jego przyszłości.

Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Cezary Kulesza czeka aż do PZPN-u zgłosi się lepszy trener od byłego szkoleniowca Legii. Sternik polskiej piłki chciał, żeby posadę przejął Andrij Szewczenko, lecz Ukrainiec nie jest zainteresowany posadą. Obecnie chciałby zostać prezesem federacji piłkarskiej w swojej ojczyźnie.

Do PZPN-u zgłaszają się jednak inni szkoleniowcy. Jednym z nich jest Paulo Bento, który w przeszłości prowadził reprezentację Portugalii a na ostatnim Mundialu poprowadził reprezentację Korei. Portal „sport.tvp.pl” podał, że wpłynęło już ponad 60 kandydatur a wśród nich są Claudio Ranieri, Andrea Pirlo oraz Domenico Tedesco. Wygląda na to, że proces wyboru trenera trochę potrwa. Do świąt Bożego Narodzenia ma być wiadomo co z Czesławem Michniewiczem. Jeśli władze PZPN-u nie postawią na dotychczasowego trenera, to możliwe, że nazwisko nowego szkoleniowca poznamy dopiero po Nowym Roku.

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv