Published on 26 lutego, 2023 | by admin

Zatrzymania po meczu Legia – Widzew

To był klasyk jak za dawnych lat. Na trybunach atmosfera była wyjątkowa, piłkarze na boisku również nie zawiedli. Mecz wywołał mnóstwo emocji, nie dla wszystkich były one pozytywne. Po spotkaniu policja poinformowała o zatrzymaniu kilkudziesięciu osób.

Już przed meczem było wiadomo, że rywalizacja Legii z Widzewem nie będzie tylko starciem na boisku, ale przede wszystkim na trybunach. Starcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, stadion przy Łazienkowskiej został szczelnie zapełniony. Dzięki wyjątkowej oprawie lepiej oglądało się też poczynania na murawie, które ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

Ogromne emocje udzieliły się fanom obu drużyn, przez co doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji. Już po ostatnim gwizdku sędziego doszło do przepychanek na trybunach. Kibice z „Żylety” zauważyli kilku fanów w szalikach Widzewa na trybunie VIP. Sympatycy Legii przedostali się na trybunę i doszło do szarpaniny. W jej wyniku jedna osoba spadła z dużej wysokości. Dziennikarz „Sport.pl” Dominik Wardzichowski, który był świadkiem tego zdarzenia, przekazał, że po chwili poszkodowany wstał i opuścił stadion o własnych siłach.

To nie był jedyny incydent związany z tym spotkaniem. Już dzisiaj policja przekazała, że zatrzymała aż 43 osoby po tym meczu. Organy ścigania dodały, że wśród aresztowanych były osoby, które posiadały środki odurzające, pirotechnikę, niebezpieczne narzędzia. Oprócz tego policji udało się zatrzymać kilka osób poszukiwanych do odbycia kary.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv