Aktualności

Published on 18 marca, 2016 | by admin

Zatrzymani kibce – graficiarze

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch nastolatków, którzy na murach malowali hasła nawołujące do kibicowania jednej z miejscowych drużyn. Młodzi chuligani spowodowali szkody, które sięgają blisko 10 tys. zł. Starszemu z nich za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat za kratami. Młodszy za uszkodzenie mienia tłumaczyć się będzie przed sądem rodzinnym – podaje bielski portal informacyjny bielsko.info

Graffiti powstawało nocą. Sprawcy działali na bielskim osiedlu Złote Łany. Farbami w sprayu malowali hasła zachęcające do kibicowania drużynie piłkarskiej z Bielska-Białej. Uszkodzili w ten sposób elewację 2 szkół, 2 bloków mieszkalnych oraz transformatora energetycznego. Spowodowali szkody, które sięgają prawie 10 tys. złotych.

Kryminalni z bielskiej “jedynki” zatrzymali obu chuliganów. 17-latek usłyszał już zarzuty. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Jego o rok młodszy wspólnik za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem dla nieletnich. Sąd może zastosować wobec niego środki wychowawcze lub środek poprawczy, polegający na umieszczeniu go w zakładzie poprawczym.

źródło: wiadomosci.bielsko.info

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv