Kibolskie Turnieje

Published on 18 lipca, 2019 | by admin

XIV Letni Turniej Kibiców Korony Kielce 13.07.2019

W ostatni weekend na bocznym boisku stadionu przy ulicy Ściegiennego odbył się XIV Letni Turniej Kibiców Korony Kielce pod hasłem 46-lecia klubu. Mimo początkowo złej pogody udało się przeprowadzić rozgrywki do końca. Przez cały dzień trwania imprezy pojawiło się blisko 500 Koroniarzy. W typowo kibolskim klimacie sezon 2019/2020 uważamy za otwarty!

Około godziny 9:00 turniej rozpoczął się od meczu jednej z najmłodszej grup na Koronie rocznika 2008, którzy zagrali między sobą pokazowy mecz piłkarski. Na zakończenie dzieciaki zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, nie zabrakło wspólnego okrzyku i zdjęcia pod hasłem „Jak dorosnę to zostanę Koroniarzem”

Do rozgrywek turnieju kibiców przystąpiło 20 drużyn, które zostały rozlosowane na cztery grupy po pięć zespołów. Systemem gry każdy z każdym wyłonionych zostało osiem najlepszych, które później rywalizowały o miejsca medalowe. Oprócz kieleckich osiedli i Fan Clubów Korony na turnieju gościliśmy ekipy: Naprzód Jędrzejów, FC Spartak Trnava i Torcida Ruda Śląska. Dzięki za obecność! W przerwie pod naszymi flagami odpalamy 46 rac i głośnym okrzykiem wkraczamy w nowy sezon Ekstraklasy! Na płocie widoczny również trans zapowiadający wyjazd na mecz z Rakowem Częstochowa.

Sportowo najlepsza okazała się drużyna z Osiedle Czarnów – Korona Kielce która po rzutach karnych pokonała Korona Kielce Fan Club Chęciny. Z kolei trzecie miejsce również po konkursie rzutów karnych przypadło dla grupy z Korona Kielce FC Końskie, którzy lepiej wykonywali jedenastki od chłopaków ze Ślichowice&Dalnia Korona Kielce. Ci ostatni po bardzo dobrej mobilizacji wieszają transparent zapowiadający ich wielki powrót na szlak! Puchary i medale oprócz zwycięzców trafiły także do najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju.

Cała impreza powstała przy działalności kibiców i z tego miejsca piąteczka dla wszystkich za obecność i pomoc w organizacji.

Łączna & Barwinek Korona Kielce:
Na Letnim Turnieju Kibiców Korony wystawiamy skład, który w grupie mierzył się z drużynami Naprzodu Jędrzejów, Ślichowic, FC Końskich i Młodzieżówki. Po 2 przegranych, jednej wygranej i remisie nie wychodzimy z grupy, a szkoda bo rozgrywki po fazie grupowej były niezwykle zacięte. Cały turniej wygrywa ekipa z Osiedle Czarnów – Korona Kielce, której oczywiście gratulujemy. Po zawodach udajemy się na miasto, gdzie integrujemy się z resztą drużyn!

Osiedle Czarnów – Korona Kielce:
Już parę tygodni temu wspólnie uzgadniamy, że w tym roku wystawiamy skład na turniej. Na 2 tygodnie przed zaplanowanymi zawodami zaczynamy wydzwaniać ludzi. Niestety na ten dzień wiele osób z osiedla miało już inne plany, tak więc było pewne, że w sobotę nie będziemy najliczniejszą grupą. Po porannych przygodach ze środkami transportu przed godziną 10 rano jesteśmy już obecni na boisku. Ostatecznie wystawiamy 9 osobowy skład, mniej lub bardziej działających chłopaków na Koronie plus Czarnowski Zinedine Zidane w roli trenera.

Zmagania piłkarskie rozpoczynamy od meczu z Chęcinami w istnie angielskiej pogodzie. W tym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość przeciwników, którzy pokonują nas 2:0. Biorąc pod uwagę fakt, że w takim składzie gramy ze sobą pierwszy raz oraz przegrany dla nas mecz otwarcia, nie obiecujemy sobie za wiele i wspólnie stwierdzamy, że wyjście z grupy będzie dla nas już dużym sukcesem. Pogoda się nie zmieniała, lecz zmieniła się nasza postawa na boisku. Z uśmiechem na ustach wychodzimy na drugi mecz z chłopakami z FC Wschód. Po całkiem niezłym występie wygrywamy mecz 3 do 0. Kolejnym przeciwnikiem w grupie była grupa Ultras Korona. Ku naszemu zdziwieniu wygrywamy to spotkanie aż 4:0. Żeby być pewnymi wyjścia z grupy wystarczyło nie przegrać ostatniego meczu z SKZK. Przegraliśmy 2:0 (może dlatego, że przestał padać deszcz) przez co nasz los był w rękach a raczej nogach chłopaków z FC Chęciny, którzy abyśmy wyszli z grupy, nie mogli przegrać meczu z SKZK. Na szczęście dla nas, Chęciny pewnie poszli po swoje 4 zwycięstwo z rzędu. W ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę z Sadów, których pokonujemy skromnie 1:0. Prawie od razu przystępujemy do półfinałowego spotkania ze Ślichowicami, gdzie po bardzo wyrównanym meczu wygrywamy 2:0. W drugim półfinale, który toczył się między FC Końskie a FC Chęciny rzuty karne zdecydowały, że po raz kolejny tego dnia będziemy się musieli zmierzyć z chłopakami z Chęcin. Tym razem w regulaminowym czasie gry żadnej ze stron nie udało się pokonać bramkarza rywali, więc do wyłonienia zwycięzców XIV Letniego Turnieju Kibiców Korony Kielce były potrzebne rzuty karne. Bohaterem „jedenastek” został nasz osiedlowy Iker Casillas, który obronił rzut karny i sam w ostatniej kolejce posłał piłkę do siatki rywali, dzięki czemu już po chwili mogliśmy wznosić Puchar w górę ze śpiewem na ustach. Po rozdaniu nagród oraz kilku pamiątkowych zdjęciach wracamy w doskonałych humorach na osiedle, gdzie od razu zaczęliśmy świętować niespodziewane zwycięstwo. Do późnych godzin wieczornych zbieramy gratulacje od kolegów i oznajmiamy sąsiadom, że puchar jest nasz.

Rundę zaczynamy bardzo dobrze, ale trzeba pokazać, że nie tylko w piłkę jesteśmy najlepsi, więc w najbliższą sobotę wszyscy widzimy się w Bełchatowie i rozpoczynamy rundę jesienną. Podziękowania od nas dla organizatorów oraz wszystkich ekip, które wystąpiły na turnieju. Do zobaczenia na szlaku!

KAŻDY JUŻ TO WIE, MISTRZOSTWO JEST NA CZARNOWIE ! 

Korona Kielce FC Końskie:

W ubiegła sobotę odbył się XIV Letni Turniej Kibiców Korony Kielce, jesteśmy na nim obecni w ponad 20 osób, w tym kilku młodych, którzy dopiero zaczynaja swoją przygodę z kibicowaniem. W zmaganiach piłkarskich zajmujemy 3 miejsce, wielka w tym zasługa naszego bramkarza, który odbiera nagrodę za najlepszego gracza na tej pozycji. KOŃSKIE MIASTO KORONY !!! 

Korona Kielce Fan Club Chęciny:
W ubiegłym tygodniu odbył się XIV Letni Turniej Kibiców Korony Kielce. W zmaganiach piłkarskich zajmujemy najwyższe w historii Chęcińskiej Szajki drugie miejsce. W finałowym meczu przegrywamy w rzutach karnych z reprezentantami Czarnowa których w meczu grupowym udało nam się pokonać 2:0. Pozdrowienia i podziękowania dla organizatorów, sponsorów oraz wszystkich obecnych ! AVE MKS 

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv