Aktualności

Published on 13 grudnia, 2020 | by admin

XIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 09.01.2021

Informacja ks. Jarosław Wąsowicz odnośnie pielgrzymki kibiców na Jasną Górę:

Nadszedł czas, abyśmy dokonali ostatecznej decyzji odnośnie do naszej pielgrzymki na Jasną Górę. Czekaliśmy do ostatniej chwili, licząc na to, że będzie ona mogła się odbyć w normalnym trybie. Okazuje się jednak, że ograniczenia pandemiczne wciąż trwają i na jakąś formę naszej obecności trzeba zdecydować się już dzisiaj. Długo dyskutowaliśmy zarówno w naszym środowisku, jak i z ojcami paulinami. Podjęliśmy następujące decyzje: pielgrzymka się odbędzie w terminie ustalonym rok temu, a więc 9 stycznia 2021 r.

O godz. 12.30 w kaplicy cudownego obrazu Królowej Polski odprawię wówczas mszę św. z księżmi, którzy od początku towarzyszą naszemu pielgrzymowaniu: z ks. Tadeuszem Isakowiczem Zaleskim oraz salezjanami ks. Leszkiem Ziołą i ks. Tomaszem Pełszykiem. Przedstawimy Panu Bogu wszystkie intencje, które prześlecie drogą mejlową, pocztową, poprzez komunikatory. Kibiców reprezentować będą przedstawiciele, którzy otrzymają specjalne karty wstępu. Może nas być na mszy św. 30 osób łącznie z kapłanami.

Ale to nie jest najważniejsza wiadomość. Proponuję, aby 9 stycznia o godz. 12.30 w różnych miejscach Polski odbywały się msze św. przez Was zorganizowane. W ten sposób będziemy duchowo połączeni. I może być nas nawet więcej, niż bywało na Jasnej Górze. Oczywiście taka propozycja wymaga mobilizacji organizacyjnej, ale kibice sobie z tym poradzą. Na bieżąco będziemy informować na naszych stronach, gdzie odbędą się msze św. w łączności z Jasną Górą. W dużych miastach może ich się odbyć kilka, tak żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Takie rozwiązanie sprawy tegorocznego pielgrzymowania wydaje się najbardziej rozsądne. Mam nadzieję, że już za tydzień będziemy mogli podać pierwsze dane dotyczące mszy św., które odbędą się w różnych częściach naszej ojczyzny.

Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, zorganizowanie corocznej kibicowskiej pielgrzymki wymagać będzie wiele wysiłku. Jak zawsze do wsparcia naszej inicjatywy i włączenia się w nią zapraszamy wszystkie środowiska patriotyczne. Dzisiaj Polsce atakowanej z każdej strony potrzeba duchowego wsparcia. Musimy pilnować naszych narodowych i katolickich wartości przed hordami rozkrzyczanych i wulgarnych barbarzyńców. Dziękując Wam za świadectwo, które daliście, broniąc świątyń, teraz zapraszam do wspólnej modlitwy, aby zło dobrem zwyciężyć.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv