Kibolskie Turnieje

Published on 10 września, 2018 | by admin

X Turniej o Puchar Wielkiego Śląska 08.09.2018

Relacja kibiców Śląska:

W 2018 roku Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk obchodzi swoje 10-lecie. Oznacza to, że w tym roku przypadła jubileuszowa, 10. edycja Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska. Do rywalizacji na historycznym Stadionie Oporowska 62 w zawodach stanęło 15 drużyn.

Turnieje o Puchar Wielkiego Śląska organizowane są głównie z myślą o Fan Clubach. Po inauguracyjnej edycji, 10 lat temu we Wrocławiu, kolejne turnieje odbywały się w różnych miastach Fan Clubowych, które był współorganizatorami zawodów. Wyjątkiem był rok 2008. Wynika to z faktu, że w tym roku odbył się już duży turniej Fan Clubów w Miliczu związany z 20-leciem Bandy Milicz i FC Rogów Sobócki. Postanowiliśmy, więc że zrobimy we Wrocławiu turniej dla prężnie działających wrocławskich osiedli.

Jubileuszowy, 10. Turniej Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska wrócił więc do Wrocławia. Na tą okazję udało się zarezerwować historyczny stadion Śląska przy ulicy Oporowskiej 62. Zawody rozgrywane były na 3 rozstawionych boiskach na głównej płycie. To szczególne miejsce dla każdego Fanatyka Śląska. Wielu z nas się tutaj wychowało i każdy powrót na ten obiekt staje się sentymentalny. Początkowo planowaliśmy zrobić turniej na 30 drużyn, ale ze względu na popołudniowy trening reprezentacji Polski musieliśmy skrócić zawody i ostatecznie do rywalizacji stanęło 15 drużyn.

Poza gospodarzami turnieju, czyli ekipą Wielkiego Śląska w zawodach wzięły udział: Oława, Środa Śląska, Oleśnica, Brzeg Dolny, Strzegom, Jawor, Skokowa, Bielawa, Smolec, Skinheads, Ultras Silesia, Kleczków, Ząbkowice Śląskie oraz gościnnie Ferencvaros, którego przedstawiciele przebywali akurat w tym terminie we Wrocławiu. Drużyny były podzielone na 3 grupy, z których do drugiej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze ekipy. W drugiej fazie w dwóch grupach rywalizowały po trzy drużyny, z których po dwie najlepsze awansowały do półfinałów.

W czasie trwania turnieju kibiców miłą niespodziankę zrobiły nam ikony naszego klubu. Nasze zawody odwiedził trener Śląska, Tadeusz Pawłowski, legendarny Mistrz Polski z 1977 roku oraz Mistrzowie Polski z 2012 roku: Mariusz Pawelec i kapitan Śląska Piotrek Celeban. Wręczyli nam w imieniu klubu okazjonalną paterę z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk. Następnie rozdawali autografy uczestnikom turnieju oraz robili sobie z kibicami pamiątkowe zdjęcia.

Po pierwszej części turnieju udaliśmy się wspólnie na trybunę odkrytą historycznego stadionu przy ulicy Oporowskiej 62. Odpaliliśmy kilkadziesiąt rac i świec dymnych. Trochę też pośpiewaliśmy. Czuć było duży sentyment do tego miejsca. Następnie wielu z nas udało się na ciepły posiłek i zimne piwko. Catering tego dnia serwował doskonały szaszłyk lub giętą. Dla uczestników było też najlepsze piwo Śląska. Podziękowania dla browaru Prost oraz Wojtka Błońskiego, którzy dostarczyli na Turniej Wielkiego Śląska kilka beczek tego trunku. W międzyczasie spora grupa podeszła pod autokar I drużyny Śląska, udającej się na mecz charytatywny do Oławy, by zmotywować piłkarzy do zwycięstwa w zbliżających się Derbach Dolnego Śląska.

W końcowej fazie turnieju po zaciętej walce w półfinałach rozgrywek do finału weszły drużyny Wielkiego Śląska oraz Skokowej. W finale zdecydowaną przewagę posiadała drużyna gospodarzy turnieju i to właśnie Wielki Śląsk zajął I. miejsce na podium. Drugie miejsce w rozgrywkach przypadło zespołowi ze Skokowej a trzecie drużynie Kleczkowa. Wszystkie drużyny, biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary oraz okazjonalne smyczki. Tego dnia przez Stadion przy Oporowskiej przewinęło się około 500 osób.

relacja: kibiceslaska.pl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv