Aktualności

Published on 22 marca, 2017 | by admin

Wyjazdowe problemy fanów Jagiellonii.

Tylko trzech kibiców Jagi pojawiło się na sektorze gości w Szczecinie.

Awantura z funkcjonariuszami policji na dworcu kolejowym Szczecin Dąbie spowodowała, że ok. 200 osobowa grupa fanów klubu z Podlasia nie zobaczyła z piątkowego spotkania Pogoni z Jagiellonią.

Jak relacjonują lokalne media, podczas wysiadania z pociągu za znieważenie funkcjonariusza zatrzymany został jeden z kibiców Jagiellonii, co spotkało się ze stawiennictwem znacznej części grupy. Fani Jagi nie chcieli odsunąć się od torów by pociąg mógł bezpiecznie odjechać, stąd też policjanci za pomocą gazu łzawiącego próbowali wyegzekwować konkretne zachowanie grupy kibiców gości.

Decyzja o tym, że kibice nie dotarli na stadion, według funkcjonariuszy wynikała także z opóźnienia pociągu o 114 minut na skutek zaciągnięcia hamulca bezpieczeństwa a także wybicia szyby w podstawionych autokarach.

Dodatkowo jeszcze w Białymstoku trzech fanów Jagiellonii spotkały restrykcje wynikające z nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, na podstawie której otrzymali dwuletni zakaz stadionowy i grzywnę wysokości trzech tysięcy złotych, posiadając materiały pirotechniczne będąc uczestnikiem przejazdu zorganizowanej grupy na imprezę sportową.

Na razie fani Jagi nie odnieśli się do piątkowych wydarzeń. Nie wykluczona jest jednak skarga do PKP ze względu na wydarzenia, które towarzyszyły podróży do Szczecina.

źródło: poranny.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv