Aktualności

Published on 27 kwietnia, 2020 | by admin

Wisła Płock wsparła Służbę Zdrowia

Wisła Płock to jedna z tych drużyn, która dobrze odnalazła się w nowych realiach podczas zawieszenia rozgrywek ligowych. Najpierw Nafciarze jako pierwsi z całej Ekstraklasy porozumieli się ze sobą oraz z władzami klubu w sprawie wynagrodzeń, a teraz wspólnie wsparli jeden z płockich szpitali. Zawodnicy, członkowie całego sztabu szkoleniowego, a także pracownicy Wisły uzbierali pieniądze i przekazali je na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Oficjalnie poinformowano o tym na klubowej stronie internetowej:

W dobie panującej pandemii groźnego koronawirusa (COVID-19) należy również pamiętać o osobach, które poświęcają swoje życie, by ratować zdrowie innych.

Mowa oczywiście o pracownikach służby zdrowia – lekarzach, pielęgniarkach czy sanitariuszach, który dzień w dzień narażają życie swoje i swoich rodzin, by ratować zdrowie innych. W tych niecodziennych chwilach Wisła Płock postanowiła wesprzeć finansowo Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Członkowie sztabu szkoleniowego, pracownicy oraz oczywiście nasi piłkarze przekazali na rzecz szpitala wsparcie finansowe. Środki w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznej aparatury, badającej obecność materiału genetycznego w kierunku wirusa grypy, sprzętu do rentgenodiagnostyki oraz ultrasonografii, jak i na sprzęt ochrony osobistej pracowników szpitala – maski, płaszcze, gogle czy przyłbice.

Gorąco wierzymy, że poprzez nasze wsparcie pomożemy szpitalowi w normalnym funkcjonowaniu i dołożymy swoją cegiełkę do walki z szerzeniem się niebezpiecznego wirusa.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv