Sezon 2016/2017

Published on 18 czerwca, 2017 | by admin

Wisła II Płock – MKS Ciechanów 17.06.2017

W sobotę na stadionie przy Kochanowskiego rozgrywano mecz IV ligi pomiędzy rezerwami Wisły Płock i MKS Ciechanów.

Do Płocka przyjechała około 100-osoba grupa kibiców z Ciechanowa w eskorcie policji. W trakcie pierwszej połowy meczu płoccy kibice próbowali przedostać się w pobliże trybuny gości od ul. Kochanowskiego, policja wraz z ochroną jednak skutecznie im to uniemożliwiła. Użyto gazu łzawiącego. Ucierpiało kilku najbardziej krewkich kibiców.

Do policji dotarły sygnały, że w czasie sobotniego meczu zwolennicy obu drużyn zbiorą się przy stadionie i może dojść do awantury.

Musieliśmy być na taką sytuację przygotowani – mówi Krzysztof Piasek. – W sobotę były wrogie okrzyki, padło trochę wulgarnych słów, ostatecznie jednak udało się odgrodzić od siebie kibiców z Płocka i z Ciechanowa – mówi Krzysztof Piasek. – Policjanci musieli jednak użyć środków przymusu bezpośredniego.

Wisła II Płock - MKS Ciechanów 17.06.2017
null
null
null

źródło: portalplock.pl

Relacja kibiców MKS Ciechanów:
“Ostatni wyjazd przypadł nam do Płocka. Na sektorze gości stawiamy się w liczbie 110 osób w tym 10 z Nowego Dworu Maz., 5 Otwock, 5 Grójec&Warka, 4 Ostrołęka, 3 Wyszków i 3 Przasnysz. Dzięki wielkie za wsparcie LEGIA TO MY! Na meczu dochodzi do lekkiego spięcia które kończy się napinką miejscowych zza płotu którzy rzucają w nasza stronę kamienie i kilka butelek po chwili wkraczają ci co zawsze i kończy się na gazowaniu. Szkoda że miejscowi nie byli tak aktywni na stadionie i nie przeskoczyli półmetrowego płotka.
W drugiej połowie prowadzimy sporadyczny doping, kopacze pewnie wygrywają 5-0 i tym samym kończą sezon na 2 miejscu w tabeli. Podróż w obie strony bez wrażeń.”

źródło: facebook.com/MKS-Ciechanów-Serwis-kibiców-197390683645977

Tags: , , , , , , ,