Published on 5 kwietnia, 2023 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 31.03-02.04.2023

Kibice Pogoni wypełnili sektor gości w Poznaniu, a fani Rakowa w rekordowej dla siebie liczbie stawili się przy Łazienkowskiej w Warszawie. Prezentując świetnie wykonaną kartoniadę na trybunie prostej, a nie w młynie, legioniści po raz kolejny udowodnili swoją przewagę nad resztą stawki.

Oprawy przygotowali również kibice Arki, Stali Mielec, Stomilu, a flagowisko w połączeniu z pirotechniką pokazał Raków. Bardzo dobrze zaprezentowali się fani Startu Namysłów na towarzyskim meczu ze Śląskiem, z okazji 70-lecia Startu.

W niższych klasach rozgrywkowych bardzo dobry wyjazd zaliczyła GieKSa do Gdyni, a także Motor, który w środku tygodnia podróżował do Olsztyna. Niestety, derbowe spotkanie Piasta z Górnikiem rozegrano bez kibiców gości. Piast z kolei nie przygotował żadnej oprawy.

Po meczu Widzewa z Lechem zamknięty do końca sezonu został sektor gości na stadionie RTS-u. Ponadto Lech i Widzew nie pojadą na najbliższy mecz wyjazdowy w ekstraklasie (Lech do Warszawy, Widzew nie pojechał w ostatni weekend do Krakowa), a w kolejnym sezonie mecze pomiędzy tymi klubami rozegrane zostaną bez przyjezdnych.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Pogoń Szczecin (1947)
Ponad 32,1 tys. kibiców na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Portowcy początkowo mieli problemy z otrzymaniem większej puli wejściówek, ale lechici jak zwykle postąpili prokibicowsko i wpuścili całą grupę ze Szczecina. W sektorze gości stawiło się 1947 osób, które dobrze oflagowały “klatkę”. Przyjezdni wywiesili transparent z wizerunkiem Jana Pawła II i hasłem “…porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić…”. Lechici wywiesili transa “18.05.1920 Św. Jan Paweł II 02.04.2005”.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa (1700)
Ponad 28 tys. fanów na trybunach, w tym duża grupa gości – dla Rakowa był to najliczniejszy w historii wyjazd na mecz ligowy. Do Warszawy podróżowali specjalem, 10 autokarami i furami. W sektorze gości wywiesili tylko dwie flagi. Legioniści zaprezentowali kartoniadę “Do końca”, podświetloną od góry pirotechniką, która ułożona została na trybunie prostej. Raków w drugiej połowie machał flagami na kijach, pośród których odpalił race i stroboskopy.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (700)
Niewiele brakowało, a mecz przyjaźni nie doszedłby do skutku, bowiem firma ochroniarska na stadionie w Gdańsku zagroziła, że nie pojawi się podczas meczu, jeśli nie zostaną uregulowane olbrzymie zaległości finansowe. Ostatecznie mecz odbył się, choć frekwencja była bardzo słaba (7,7 tys.). Lechiści wystąpili do zarządu o obniżenie cen biletów, ale decyzja była odmowna. Śląsk przyjechał w ok. 700 osób. W młynie wywieszony został transparent “Sodomici, pedały i pedofile z LGBT, łapy precz od Jana Pawła II”.

Stal Mielec – Jagiellonia Białystok (170)
Na poniedziałkowy wyjazd do Mielca pojechało 170 fanów “Jagi”. Wraz z nimi Mazur Ełk (3). Po meczu “podziękowali” trenerowi za pracę i kazali mu wyp… Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Gospodarze zaprezentowali malowany transparent “Oldschool Ultras” oraz flagi na kijach.

Korona Kielce – Miedź Legnica (135)
Koroniarze z przeciętnym młynem. Miedź w sektorze gości stawiła się w 135 osób, w tym Karkonosze (31) i wywiesiła pięć flag, w tym płótno Karkonoszy Jelenia Góra.

Zagłębie Lubin – Warta Poznań (55)
Warciarze przyjechali do Lubina w 55 osób i z czterema flagami. Na trybunach ok. 4,2 tys. kibiców Zagłębia.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze (-)
Z powodu zakazu za ostatnie derbowe spotkanie, tym razem mecz w Gliwicach rozegrano bez udziału fanów Górnika. Piast z dobrą frekwencją i licznym młynem. Wywiesili transparent pod adresem KSG – “Tak się k…o napinałaś, a z hali wyjść nie chciałaś”. Piast wspierany przez GKS Jastrzębie (200).

Cracovia – Widzew Łódź (-)
Z powodu zakazu wyjazdowego za mecz z Lechem na własnym stadionie, widzewiacy nie mogli wybrać się do Krakowa. Gospodarze z przyzwoitym młynem jak na swoje możliwości. Wywiesili transparent “Ojcze Święty – pamięta Cię twoja Cracovia”.

Wisła Płock – Radomiak Radom (-)
Na trybunach łącznie 4 tys. kibiców.

Niższe ligi:

Arka Gdynia – GKS Katowice (621)
Dzięki uprzejmości arkowców, GKS otrzymał większą pulę biletów (605). GieKSa pojawiła się w 621 osób, w tym Górnik Zabrze (40), Banik Ostrawa (12) i JKS Jarosław (4).

Termalica Nieciecza – Ruch Chorzów (500)
Niebiescy na zakazie pojawili się w Niecieczy w ok. 500 osób.

Stomil Olsztyn – Motor Lublin (256)

Polonia Warszawa – Hutnik Kraków (191)
Hutnik wspierany przez GKS Bełchatów (12) i Wisłę Płock (8).

KKS Kalisz – Stomil Olsztyn (143)
Stomilowcy na wyjeździe do Kalisza wspierani przez Raków (32), Wisłę Płock (28), GKM Grudziądz (8) i Polonię Bydgoszcz (2). Przyjezdni wywiesili cztery flagi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Rzeszów (132)
Stal przyjechała do Bielska w 132 osoby, w tym Łada Biłgoraj (5). Przyjezdni z trzema flagami. Podbeskidzia w młynie 160.

ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice (130)
Bytovia Bytów – Gryf Słupsk (120)
Chełmianka Chełm – Stal Stalowa Wola (105)
Warmia Olsztyn – Mazur Ełk (100)

Odra Opole – Górnik Łęczna (61)
Fani Górnika, wspierani przez Chełmiankę (13), stawili się w Opolu z jedną flagą.

Wisła Kraków – Chrobry Głogów (-)
Niespełna 9,5 tys. kibiców na stadionie przy Reymonta. Niestety, nadal nie są przyjmowani kibice gości.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv