Published on 4 kwietnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 31.03-02.04.2017

Coraz mniej derbowych spotkań w Polsce rozgrywanych jest z udziałem kibiców gości. Nie inaczej było w Rzeszowie, gdzie działacze Resovii zapowiedzieli, że fanów Stali na swój stadion nie wpuszczą. I tak, “Sovia” bawiła się sama, prezentując racowisko w asyście transparentu “Łowcy pejsów – Resovia”. Cracovia jeździ na stałym poziomie i osiągnięcie wyniku 800 osób w klatce w Płocku pozostało w sferze marzeń.
Zresztą ten fakt krakowianie sami skomentowali transparentem “800 – prima aprilis”.

Najliczniejszym wyjazdem minionego weekendu była niezbyt daleka (ok. 100 km) wyprawa Górnika do Kluczborka. Fani KSG stawili się w nadkomplecie i pobili rekord przyjezdnych w Kluczborku ustanowiony przez zabrzan przed siedmiu laty. Lechici na wyjazd do Krakowa przyjechali w niespełna 1200 osób. Wiślacy zaprezentowali oprawę z wykorzystaniem piro.

Ciekawie było także na derbowym spotkaniu Polonii Bytom z ROW-em Rybnik, na którym przyjezdni zaprezentowali piro w asyście płótna “Zdobywcy Olimpu”. W dobrej liczbie, jak na swoje możliwości, stawiło się także Podbeskidzie w Katowicach. Ultrasowali fani Elany i KKS-u Kalisz (spotkanie dwóch układowiczów), a także kibice Igloopolu, Zawiszy, Ostrovii, Kotwicy i Szombierek.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Lech Poznań (1196).
Lechici do Krakowa udali się pociągiem specjalnym w 1196 osób, w tym Cracovia (200), ŁKS (84) oraz KSZO (6). W sektorze gości wywiesili 12 flag, w tym dwa płótna “Pasów”. Wiślacy zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki “Football BandiTS”, nad którą zapłonęło kilkadziesiąt rac.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice (350).
Na poniedziałkowym spotkaniu pojawiło się ok. 8 tysięcy kibiców, z czego ok. 350 przybyło z Gliwic. Fani Piasta nie wykorzystali zamówionej puli 500 wejściówek. W sektorze gości wywiesili transparent “Pierd… koalicja Górnik Gieksa i policja” oraz pięć flag. Chorzowianie zaprezentowali flagowisko.

Wisła Płock – Cracovia (200).
Piłkarze Cracovii wygrali zakład z kibicami – Pasy nie zebrały się w 800 osób na wyjazd do Płocka, było ich około 200, z kilkoma flagami. Wywiesili transparent “800 – prima aprilis”. Po straceniu czwartej bramki przez swój zespół próbowali opuścić sektor gości. Gospodarzy przeszło 8.000 na trybunach. Dobry doping przez całe spotkanie.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (160).
Portowcy przyjechali do Warszawy pociągiem i furami w 160 osób. W sektorze gości wywiesili 3 flagi. Legionistów ponad 22 tysiące, z transparentem “Jan Paweł II Pamiętamy”.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (81).
Kibice Korony na drugim wyjeździe w rundzie wiosennej pojawili się we Wrocławiu w 81 osób i z dwiema flagami. Oficjalna frekwencja na meczu nadspodziewanie dobra, ponad 8 tys., w tym spora grupa dzieci.

Jagiellonia Białystok – Termalika Nieciecza (45).
Przyjezdni z czterema flagami. Na trybunach pojawiło się niewiele ponad 14,3 tys. widzów.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna (-).
Po porażce 2-4 piłkarze Arki mieli się z czego tłumaczyć zebranym kibicom. Na dialog zdecydowało się tylko dwóch z nich – Krzysztof Sobieraj i Adam Marciniak. Spotkanie obejrzało 6,6 tys. fanów.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin (-).
Lechiści wywiesili m.in. płótno upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wywiesili także transparent zachęcający do wyjazdu do Gliwic w najbliższej kolejce.

I liga:

MKS Kluczbork – Górnik Zabrze (1250).
Zabrzanie wykorzystali przyznaną im pulę 1200 biletów, a w Kluczborku stawili się w nadkomplecie. Dobrze oflagowali swój sektor. Gospodarzy w młynie setka. Zaprezentowali sektorówkę z herbem klubu oraz hasłem “ACAB”. Na płocie wywiesili transparent “Nieliczni lecz charakterni!”.

Stomil Olsztyn – Wisła Puławy (28).
Fani z Puław przyjechali do Olsztyna w 28 osób, w tym AZS Podlasie Biała Podlaska (5). Spotkanie oglądali zza ogrodzenia ze względu na brak listy wyjazdowej.

Chrobry Głogów – Stal Mielec (2).

Niższe ligi:

Polonia Bytom – ROW Rybnik (324).
Na derbowe spotkanie w Bytomiu fani ROW-u przyjechali w 324 osoby, w tym Górnik (110) oraz Wisłoka (21).

KSZO Ostrowiec – Karpaty Krosno (158).
Przyjezdni wspierani przez Stal (40) i Glinika (25), wywiesili dwie flagi.

Elana Toruń – KKS Kalisz (140).
Na mecz układowiczów do Torunia przyjechało 140 fanów KKS-u, w tym Calcio Como (9). Przyjezdni zasiedli w młynie Elany. W pierwszej połowie zaprezentowali stworzoną wspólnymi siłami sektorówkę oraz odpalili race i świece dymne.

Soła Oświęcim – Motor Lublin (106).
Na wyjazdowym meczu w Oświęcimiu pojawiło się 106 fanów Motoru, w tym Śląsk (7) oraz gościnnie Slezsky Opava (8). Przyjezdni z jedną flagą.

Polonia Przemyśl – Igloopol Dębica (100).
Przyjezdni zaprezentowali malowaną sektorówkę z zaznaczonymi na planszy miejscami wyjazdów. Całość uzupełnił transparent “Ultras Business” oraz strobo i świece dymne.

Tomasovia Tomaszów Lub. – Chełmianka Chełm (90).
Chełmianka, wspierana przez Górnika Łęczna (30), stawiła się w Tomaszowie Lubelskim w 90 osób i z dwiema flagami.

Stal Kraśnik – Hetman Zamość (85).
Pogoń II Szczecin – Gwardia Koszalin (57).
Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz. (46).
Janowianka Janów Lubelski – Stal Poniatowa (25).

Concordia Elbląg – Widzew Łódź (-).
Widzewiacy na wyjazd do Elbląga mieli zakaz. Na trybunach pojawiło się jednak ok. 20 osób w barwach.

Resovia – Stal Rzeszów (-).

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek (50).

źródło: własne/ legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv