Sezon 2016/2017

Published on 4 października, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.09-02.10.2016

Najliczniej w minionym tygodniu na meczu wyjazdowym pokazali się fani Lechii, którzy w 1100 osób przyjechali na Łazienkowską. W bardzo dobrej liczbie, jak na swoje możliwości, pojechała Korona do Krakowa. Największą niespodzianką in minus była liczba krakowskiej Wisły w Płocku, ponadto przyjezdni nie wywiesili żadnych flag. Tym razem wyjątkowo ciekawie było w niższych ligach, szczególnie w Tychach, gdzie miejscowy GKS podejmował katowicką GieKSę.

Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę oraz odpalili race i świece dymne. Katowiczanie w ponad 800 osób wypełnili sektor gości i założyli jednakowe żółte koszulki. W Zabrzu tymczasem trwa protest fanów KSG związany ze słabą postawą piłkarzy tego klubu. Dzięki temu Chrobry miał ułatwione zadanie, jeśli chodzi o zaistnienie na trybunach. Głogowianie, ze wsparciem Stilonu, machali flagami na kiju i odpalili skromne ilości piro.

W niższych ligach najciekawiej było na derbowych spotkaniach pomiędzy Avią Świdnik a Motorem oraz Polonią Przemyśl i Czarnymi Jasło. “Przemyskie Bractwo” zaprezentowało przy tej okazji choreografię z wykorzystaniem piro. Ultrasowali również fani Świtu NDM i Miedzi.

Coraz głośniej o zbliżających się derbach Łodzi (16.10), których gospodarzem będzie ŁKS. Prezes tego klubu zapewnił, że planowali przekazać widzewiakom 965 biletów, ale sprzeciwiła się temu policja, a zakaz dla przyjezdnych ochoczo przyklepał prezydent miasta. Pozostając w województwie łódzkim – fani GKS-u Bełchatów zapowiedzieli koniec dopingu na meczach swojego klubu. Wszystko za sprawą marnej postawy piłkarzy. “Sytuacja ulegnie zmianie, gdy piłkarzyki udowodnią swoją grą i wynikami, że zasługują na grę w Dumie Górniczego Miasta!” – poinformowali bełchatowianie.

W minionym tygodniu, po niespełna 5 latach, zakończona została zgoda Dyskobolii Grodzisk Wlkp. z Górnikiem Łęczyca.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (1102).
19 tysięcy kibiców stawiło się przy Łazienkowskiej, w tym 1102 lechistów z dziewięcioma flagami. Przyjezdni podróżowali pociągiem specjalnym. Wraz z nimi Śląsk, Gryf Słupsk i Jeziorak. W trakcie meczu nie brakowało obustronnej wymiany “uprzejmości”. Legia z nową flagą “Legion MCMXVI” i bardzo dobrym dopingiem.

Cracovia – Korona Kielce (620).
Koroniarze do Krakowa przyjechali pociągiem specjalnym, w 620 osób i z trzema flagami. Gospodarze zaprezentowali sektorówkę z postacią poznańskiego kibica, transparent “Choć przebyłeś z Nami krótką drogę, w naszych sercach pozostanie pamięć o Tobie. ŚP. Damianek LPH” oraz odpalili race w kształcie krzyża.

Wisła Płock – Wisła Kraków (150).
Frekwencja na meczu przyzwoita – ponad 7,5 tysiąca. Wiślacy zorganizowali wyjazd autokarowy. W sektorze gości na stadionie w Płocku było ich ok. 150 bez flag.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (110).
Portowcy na daleki wyjazd pojechali w przyzwoitej liczbie. W sektorze gości wywiesili jedną flagę. Gospodarze po meczu wystosowali apel do kibiców, przypominając, że w młynie wszyscy mają obowiązek śpiewania na maksymalnych obrotach.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin ().
Ponad 5,7 tys. fanów obejrzało piątkowe spotkanie przy Cichej. Ruch wywiesił transparent “200 meczów w tReneRskiej Roli Waldek życzymy mistRzowskiej koRony”. Zagłębia przez większość meczu zaledwie kilkanaście osób. Dopiero przed końcem spotkania dotarła główna grupa, wspierana przez Polonię Bytom. Wywiesili jedną flagę w sektorze gości – właśnie płótno PB.

Śląsk Wrocław – Termalica Nieciecza (80).
Gospodarzy na meczu ponad 7 tysięcy. Wrocławianie wywiesili transparent “Czy ktoś wam to wytłumaczy? Chcemy oddanych klubowi działaczy”. Fanów z Niecieczy 80, w tym 30 uczniów ze szkół. Wywiesili trzy flagi i rozłożyli na krzesełkach sektorówkę.

Arka Gdynia – Piast Gliwice (70).
Fani Piasta przyjechali do Gdyni w 70 osób i z dwiema flagami.

Górnik Łęczna – Lech Poznań (-).
Lechici nie pojechali do Lublina, podobnie zresztą jak bojkotujący mecze w tym mieście fani Górnika.

I liga:

GKS Tychy – GKS Katowice (816).
Katowiczanie wykorzystali przyznaną im pulę wejściówek. Wraz z nimi w Tychach stawili się Górnik (63), Banik (25) i JKS Jarosław (25). Gospodarze z oprawą – malowaną sektorówką “Fanatychy”, transparentem “Bardzo dobrze znani – kibice z miasta sypialni” oraz piro – racowiskiem i świecami dymnymi w barwach.

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów (254).
Zabrzanie, jak już wcześniej zapowiedzieli, bez młyna na meczu, w ramach protestu przeciwko fatalnej postawie piłkarzy. Chrobry przyjechał w dobrej liczbie (254 os.), w tym Stilon (80). Machali kilkudziesięcioma flagami na kiju. Mieli również transparent “Prezydent, prezes i policja – niszcząca Chrobrego koalicja”.

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn (68).
Stomilowcy przyjechali do Siedlec w 68 osób, w tym Polonia Bydgoszcz (5) i Wisła Płock (5). Przyjezdni wywiesili dwie flagi Stomilu i jedną Polonii.

Olimpia Grudziądz – Bytovia Bytów (24).

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała (9).
Przyjezdni z dwiema flagami.

Niższe ligi:

Avia Świdnik – Motor Lublin (320).

Polmo Kożuchów – Stilon Gorzów (150).
Stilonowcy wspierani przez Chrobrego (50).

Błękitni Stargard – Raków Częstochowa (106).
Fani Rakowa do Stargardu pojechali pociągiem, a na stadion dotarli w przerwie meczu. Gospodarze wpuścili przyjezdnych za darmo. Błękitnych w młynie ok. 30.

Polonia Przemyśl – Czarni Jasło (75).
Polonia wystawiła 260-osobowy młyn, w którym zasiedli gościnnie fani Orła Przeworsk (40). Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentów z hasłem “Karty rozdane i nie ma że basta. Bloki, kamienice, peryferie miasta”. Całość uzupełniły flagi na kiju oraz świece (16) i race (50). Goście przyjechali w 75 osób i z dwiema flagami.

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola (60).
Stalówka przyjechała do Wejherowa w 60 osób, w tym Dynamo Brześć (4) i Sokół Nisko (9). Wywiesili jedną flagę i prowadzili sporadyczny doping.

Bielawski KS – Polonia Świdnica (29).

Świt Nowy Dwór Maz. – ŁKS Łódź (-).
Łodzianie mają zakaz wyjazdowy, więc do Nowego Dworu nie przyjechali. Świt wystawił 90-osobowy młyn, a w trakcie meczu odpalił świece dymne + stroboskopy w asyście flag na kiju. Później odpalili jeszcze 24 race.

Puchar Polski:

Chojniczanka Chojnice – Wisła Kraków (120).
Wiślacy w Chojnicach stawili się w ok. 120 osób, wspierani przez Widzew. Wywiesili jedną flagę. Nie brakowało “pozdrowień” pomiędzy obiema ekipami, bowiem Chojniczanka od dawna trzyma z Lechią.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (50).
Jagiellonia na daleki wyjazd pojechała samochodami w 50 osób. Pogoni niewiele ponad 3 tysiące, z bardzo skromnym młynem. Wywiesili transparent “Pesković – czas odejść! Janukiewicz do bramki”.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv