Sezon 2016/2017

Published on 8 sierpnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 29-31.07.2016

Podczas meczów rozgrywanych w ostatni weekend na trybunach nie mogło zabraknąć transparentów poświęconych 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobrych wyjazdów było tym razem jak na lekarstwo. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazali się fani Ruchu, wspierani w Gdyni przez zgody oraz nowego układowicza z Krakowa. Wiślacy nie pojawili się tymczasem na swoim wyjeździe w Gdańsku.

Na meczu z Legią oprawę zaprezentowała Wisła Płock. Skromną prezentację przygotowali arkowcy. Na zapleczu ekstraklasy najlepiej na wyjeździe pokazał się Górnik, który w 300 osób pojechał do Legnicy.

Ekstraklasa:

Arka Gdynia – Ruch Chorzów (711).
Gospodarze z licznym młynem, w którym zaprezentowali flagowisko i odpalili stroboskopy. Ruch do Gdyni udał się w dwóch grupach – jedna z nich dotarła do celu z odpowiednim zapasem czasu i nie niepokojona przez nikogo, udała się na plażę. Wraz z Ruchem – Widzew (150), Elana (70) oraz Wisła Sharks (73). Przyjezdni wywiesili osiem flag.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław (200).
Śląsk do Szczecina przyjechał w 200 osób, w tym kilku fanów Lechii. Wywiesili flagę “WKS Śląsk w delegacji”. Gospodarze wywiesili biało-czerwony transparent nawiązujący do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Korona Kielce – Piast Gliwice (150).
Korona bojkotuje mecze przed własną publicznością, stąd na meczu brak młyna. Gliwiczanie przyjechali w półtorej setki i nie mieli większych problemów z zaistnieniem na trybunach.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (121).
Na meczu ok. 10 tysięcy kibiców, którzy nie byli zadowoleni z postawy zawodników, po meczu mocno ich wygwizdując. Większość z nich nie miała ochoty dziękować fanom za doping, a Dariusz Formella splunął w kierunku kibiców z jednej z trybun. Jagiellonia w skromnej liczbie, z jedną flagą.

Zagłębie Lubin – Termalika Nieciecza (50).
Ponad 6 tysięcy fanów pojawiło się na meczu z Niecieczą. Przyjezdni przybyli w 50 osób, z dwiema flagami, sektorówką rozłożoną na krzesełkach oraz kilkoma flagami na kiju.

Wisła Płock – Legia Warszawa (-).
Fani Legii z powodu zakazu wyjazdowego w Płocku pojawić się nie mogli. Gospodarzy na trybunach ponad 9,6 tysiąca. Zaprezentowali choreografię planowaną już na poprzedni mecz z Lechią – kartoniadę “Only”, transparent “Choć na świecie wiele klubów jest”, dwie sektorówki oraz świece dymne w barwach oraz race.

Górnik Łęczna – Cracovia (-).
Cracovia już wcześniej zapowiedziała solidarność z kibicami Górnika i na mecz do Lublina nie pojechała. Górnik nadal bojkotuje spotkania swojego klubu i w tym sezonie wspierać będzie drużynę rezerw, grającą w Łęcznej. Na trybunach niewiele ponad 2 tysiące fanów i pełny piknik.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków (0).
Na meczu jeszcze niedawnych zgodowiczów niespodziewanie nie pojawili się fani z Krakowa. Lechistów około 16 tysięcy. Skromna grupa wiślaków, która zasiadła na sektorach gospodarzy, nie mogła już liczyć na ciepłe przyjęcie.

I liga:

Miedź Legnica – Górnik Zabrze (300).
Zabrzanie na pierwszy I-ligowy wyjazd pojechali do Legnicy w niespełna 300 osób. Gospodarzy w młynie ok. 350, w tym Śląsk, BKS Bielsko oraz Promień Żary.

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (66).
Gospodarzy w młynie niespełna 400. Chrobry (41), wspierany przez Stilon (25), wywiesił w sektorze gości dwie flagi.

GKS Katowice – Wigry Suwałki (40).
Gospodarze wywiesili biało-czerwony transparent “Katowice 1944 Pamiętają”. Wigry przyjechały w 40 osób, z transparentem “1944”.

Niższe ligi:

Polonia Warszawa – Polonia Bytom (150).

Puchar Polski:

Rominta Gołdap – Arka Gdynia (80).
Przyjezdni wywiesili dwie flagi.

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv