Published on 8 grudnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 29.11-01.12.2019

W ostatni weekend na ligowych stadionach sypnęło oprawami, paloną pirotechniką, a pomimo spadającej wraz z temperaturą frekwencji, coraz więcej ekip mobilizuje się na ostatnie w tym roku wyjazdy w dobrych liczbach. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście 3421 biletów sprzedanych przez Legię na wyjazd do Wrocławia, ale i Jagiellonia wyprzedała miejsca w specjalu do Zabrza. Mobilizuje się także Lechia, czy Wisła Płock. W tej kolejce najliczniej na wyjazdowym szlaku zaprezentowali się “Portowcy”, którzy w komplecie (711) dotarli do Gdyni, gdzie zaprezentowali oprawę okraszoną pirotechniką.

Arkowcy świętowali 35-lecie zgody z Gwardią Koszalin i również z tej okazji przygotowali prostą prezentację ze świecidełkami. Z obu stron oprawy miały miejsce podczas meczu Wisły Płock z Lechem. “Nafciarze” pokazali choreo z wykorzystaniem hasła zaczerpniętego z jednego z kawałków Eldo – “W życiu fanatyka są sprawy ważniejsze niż spokój”. Lechici, którzy przyjechali na zakazie, zaprezentowali transparent “ZakazOWicze” podświetlony w taki sposób, by litery OW były najlepiej widoczne.

Ultrasował również Łódzki Klub Sportowy oraz Wisła Kraków. W niższych ligach, na dolnośląskich derbach Chrobry – Miedź, gospodarze zaprezentowali prostą oprawę. Na wyjeździe do Radomia dobrze pokazali się (z oprawą) kibice GKS-u Bełchatów. W dobrej liczbie pojawił się także Stomil w Jastrzębiu oraz Widzew w Stargardzie, gdzie ostatecznie nie zostali wpuszczeni na stadion (z powodu zakazu).

Ekstraklasa:

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin (711).
Po stronie Arki liczna delegacja Gwardii Koszalin (174) – obie ekipy świętowały 30-lecie zgody. Portowcy przyjechali w komplecie pociągiem specjalnym, wspierani przez Kotwicę (75) z flagą. Przyjezdni zaprezentowali pokaz piro wokół sektorówki i transparentu “Ile wyjazdów, tylE Wspomnień”. Arka zaprezentowała pasy materiału w barwach swojego klubu i Gwardii oraz odpaliła kilkadziesiąt rac.

Wisła Płock – Lech Poznań (500).
Wiślacy na tym meczu zaprezentowali oprawę – transparent z hasłem “W życiu fanatyka są sprawy ważniejsze niż spokój”, nad którym odpalili race w asyście flag na kijach. Lechici przyjechali na zakazie, dzięki uprzejmości płocczan mogli zasiąść w sektorze gości. W trakcie meczu zaprezentowali malowane płótno “ZakazOWicze”, nad którym odpalili pirotechnikę.

Legia Warszawa – Korona Kielce (238).
Koroniarze przyjechali do Warszawy autokarami. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Na trybunach niewiele ponad 14 tys. widzów. Legioniści wywiesili transparent odnoszący się do morderstwa w Koninie 14 listopada.

ŁKS Łódź – Cracovia (123).
Ze względu na pozytywne relacje obu ekip, co ma związek z obustronną zgodą z Lechem, fani Pasów mogli zająć miejsca na sektorze gospodarzy. Wywiesili dwie flagi. ŁKS zaprezentował malowaną sektorówkę z herbem klubu, chorągiewki w barwach i race oraz transparent “Całe nasze życie kręci się wokół ciebie”.

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok (100).
Pomimo zakazu wyjazdowego Jagiellonia przyjechała do Bełchatowa i zajęła miejsca na sektorze gospodarzy (dzięki uprzejmości Rakowa). Białostoczan 100, w tym Mazur Ełk (15).

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (-).
Dziesięć tysięcy widzów obejrzało niedzielny mecz przy Reymonta. Bez udziału kibiców gości, którym pozostał już tylko jeden wyjazd w tym roku – do Białegostoku. Wiślacy zaprezentowali malowany transparent “Na początku był chaos”, nad którym zaprezentowali transparenty na dwóch kijach i odpalili pirotechnikę.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze (-).
Zabrzanie z powodu zakazu za race odpalone w Warszawie do Lubina pojechać nie mogli. Gospodarze z bardzo skromnym młynem i frekwencją na poziomie 2,2 tys. widzów. Wywiesili transparent “Szczęść Boże górniczej braci”.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianie cały czas pokutują za wyjazd PP do Łodzi i do Gliwic pojechać nie mogli. Obecny jedynie KKN z flagą. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja na poziomie 4 tys.

I liga:

Chrobry Głogów – Miedź Legnica (270).
Słaba frekwencja na derbowym spotkaniu. Miedź nie wykorzystała całej puli biletów, ale solidnie oflagowała swój sektor. Po stronie gospodarzy przeciętny młyn, choć i tak liczniejszy niż na ostatnich meczach. Chrobry wywiesił dwa transparenty tworzące hasło “Każdy z nas tu dorastał, to są barwy tego miasta”, chorągiewki oraz skromne ilości piro. Gospodarze wspierani przez Unię Leszno (32).

Radomiak Radom – GKS Bełchatów (243).
Dobry wyjazd GKS-u do Radomia, gdzie mogli liczyć na wsparcie Wisły Sandomierz (37). Zaprezentowali transparent “Podróżnicy z Brunatnej Stolicy”, sektorówkę w barwach, flagi na kijach oraz odpalili piro (30 ogni wrocławskich i 10 rac).

GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn (240).
Bardzo dobra liczba Stomilu na dalekim wyjeździe – wspierani przez Hutnika Kraków (34), Wisłę Płock (28), ŁKS Łomża (14) i Polonię Bydgoszcz (11). W sektorze gości wywiesili 6 flag.

Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała (80).
Fani TSP z nową flagą “Nienawidzą nas wszyscy!” oraz transparentem poświęconym Żołnierzowi Wyklętemu, Henrykowi Flame.

Niższe ligi:

Błękitni Stargard – Widzew Łódź (380).
Widzewiacy na zakazie udali się na ten daleki wyjazd. Mimo zapewnień ze strony gospodarzy o wpuszczeniu całej grupy na stadion, na miejscu Błękitni nie wykazali takich chęci i fani RTS-u po kilku okrzykach ruszyli w drogę powrotną. W drodze powrotnej mała grupka łodzian wracająca pociągiem została obita przez Lecha, szukającego zemsty po bolesnej stracie flag.

Bytovia Bytów – GKS Katowice (139).
Znicz Pruszków – Resovia (20).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv