Published on 6 września, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 28-31.08.2020

Fani Legii podczas meczu z Jagiellonią protestowali przeciwko ogólnopolskiemu zakazowi wpuszczania kibiców gości, który ma obowiązywać do końca roku kalendarzowego. Niektóre ekipy co prawda na wyjazdy jeżdżą, ale muszą liczyć na uprzejmość ze strony gospodarzy. W ostatnim tygodniu na wyjazdowych meczach ekstraklasy pojawili się tylko fani Rakowa, Wisły Płock, Warty i Cracovii.

W niższych klasach rozgrywkowych najliczniej na wyjazdach pokazali się fani Zagłębia Sosnowiec, ŁKS-u i Resovii. Patriotyczną oprawę przygotowali lechiści. Ultrasowali również wiślacy, którzy odpalili pirotechnikę, co nie dzieje się ostatnio przy Reymonta zbyt często. Choreografię, również z wykorzystaniem pirotechniki, pokazali fani Lecha. Prezentację wykonali także ultrasi Podbeskidzia, ale szanse na tytuł oprawy roku mają niewielkie.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa (143)
Raków jak zwykle ruszył w trasę bez względu na okoliczności. W Gdańsku udało się im wejść na stadion dzięki uprzejmości lechistów. Rakowa 143 osoby, w tym Chemik Kędzierzyn (10) i Stomil (2). Przed meczem wyjazdowicze udali się na Westerplatte, składając tam wieńce. Na meczu łącznie niewiele ponad 5,4 tys. widzów. Gdańszczanie zaprezentowali patriotyczną oprawę składającą się z sektorówki w kształcie herbu miasta, transparentu “W Gdańsku staliśmy tak jak mur, gwiżdżąc na szwabską armatę” z wizerunkiem polskiego żołnierza oraz biało-czerwonych świec dymnych.

Lech Poznań – Wisła Płock (115)
W Poznaniu na meczu ponad 8,2 tys. widzów. Lechici zaprezentowali oprawę składającą się z niewielkiej sektorówki, flag na kijach oraz racowiska nad transparentem “Ruszamy pełną parą”. Poznaniacy wpuścili na stadion kibiców z Płocka – przyjezdni wywiesili dwie flagi, w tym debiutujące płótno FC z Gostynina. Przybyli w 115 osób.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (100)
Ponad 4,3 tys. widzów na pierwszym meczu Podbeskidzia po awansie do ekstraklasy. Fani TSP przygotowali oprawę… w swoim stylu. Składały się na nią podwieszana mini sektorówka, przedstawiająca… no właśnie – trudno powiedzieć, co autor miał na myśli. Wyszukaną prezentację uzupełniły chorągiewki w barwach i marnej jakości transparent “Hej! To znoWu My!”. Cracovia obecna w około 100 osób, bez flag.

Zagłębie Lubin – Warta Poznań (22)
Zagłębie po raz kolejny pomogło w wejściu na stadion grupie przyjezdnych – po Lechu okazję wspierania swojego klubu na wyjazdowym meczu miała Warta. Warciarze przyjechali w 22 osoby, z jedną flagą. Na meczu niespełna 2,5 tys. widzów. Lubinianie z przyzwoitym młynem, jak na obecną sytuację.

Stal Mielec – Górnik Zabrze (-)
Ponad 3,4 tys. widzów pojawiło się na pierwszym po wielu latach meczu Stali Mielec w ekstraklasie przed własną publicznością. “Chłopcy ze Stali” z przyzwoitym młynem, bez oprawy.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (-)
Wiślacy na pierwszym meczu nowego sezonu na własnym stadionie zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki przedstawiającej kostuchę “Ultras Wisła” z Białą Gwiazdą, sektorówki w barwach, transparentu “Nowy sezon, starzy my – znów będziemy robić dym!”. Całość uzupełniło kilkadziesiąt odpalonych rac. W młynie Wisły wywieszony został transparent “Wirus na weselach i meczach… Brakuje go tylko na wyborczych wiecach”.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (-)
Na meczu ponad 9,1 tys. widzów. Legioniści przez pierwszych 10 minut nie prowadzili dopingu w ramach protestu przeciwko ogólnopolskiemu zakazowi wyjazdowemu z rzekomych względów zdrowotnych. Na Żylecie zaprezentowany został transparent “Piłka nożna dla kibiców gości!”.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (-)
Na meczu 2,5 tys. widzów.

I liga:

Odra Opole – ŁKS Łódź (160)
Łodzianie wspierani przez Lecha (2) z jedną flagą. Na stadion weszli dzięki uprzejmości gospodarzy.

Puszcza Niepołomice – Resovia (100)
Nie cała grupa przyjezdnych zdołała wejść na stadion – część spotkanie oglądała zza ogrodzenia.

Niższe ligi:

KS Chełmek – Beskid Andrychów (60)

Nielba Wągrowiec – Górnik Konin (41)
Gospodarzy w młynie 35. Fani z Konina z jedną flagą.

KS Kutno – RKS Radomsko (35)
Broń Radom – Świt Nowy Dwór Maz. (24)

Puchar Polski:

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa (46)
Mimo że spotkanie rozgrywano bez udziału publiczności, fani Rakowa przyjechali do Nowego Sącza. Pod stadionem zaznaczyli kilkoma okrzykami swoją obecność i ruszyli w drogę powrotną.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv