Sezon 2018/2019

Published on 31 lipca, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 27-30.07.2018

Za nami druga seria spotkań ekstraklasy, ale na trybunach na razie nie dzieje się zbyt wiele. Jedyną ekipą, która zaprezentowała oprawę była Arka, ultrasująca na meczu z Jagiellonią. Liczby wyjazdowe również poniżej możliwości większości ekip – sezon urlopowy daje się we znaki. Na premierowy wyjazd w ekstraklasie Zagłębie Sosnowiec pojechało do Lubina w 550 osób, zaś Miedź do Krakowa w 200.

potkanie przy Bułgarskiej rozegrano bez udziału publiczności, ale kara nałożona przez wojewodę wielkopolskiego ma zostać zmniejszona. Ostatecznie kara obowiązywać będzie jedynie na dwóch meczach ligowych (jeden z nich już za nami) i jednym w europucharach (miał już miejsce), nie zaś na pięciu spotkaniach ligowych i trzech w europejskich pucharach. Nie spodobało się to antykibolskim mediom, które zaczęły doszukiwać się kombinatoryki – bowiem dzięki szybkiej reakcji wojewody wielkopolskiego, Lech uniknął dodatkowej kary od Komisji Ligi.

W niższych ligach do najciekawszych spotkań zaliczyć można mecze Rakowa z GKS-em Jastrzębie i Ruchu z Radomiakiem. Niestety na derby “Stalówki” z Resovią, nie została wpuszczona grupa przyjezdnych.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (800).
Około 14 tys. widzów pojawiło się na meczu przyjaźni w Gdańsku. Wrocławianie w dobrej liczbie.

Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec (550).
Pierwszy wyjazd sosnowiczan po powrocie do ekstraklasy wypadł do Lubina, gdzie stawiło się 550 przyjezdnych wspieranych przez zgody. W trakcie spotkania nie brakowało wzajemnych uprzejmości.

Korona Kielce – Legia Warszawa (500).
Legioniści do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym w 500 osób, z bardzo dobrym dopingiem przez całe spotkanie. Młyn Koroniarzy przeciętny, na trybunach łącznie 10 tys. widzów.

Wisła Kraków – Miedź Legnica (200).
Wiślacy z cały czas młynem przeniesionym na inną trybunę. Kibice gości w piątek przyjechali do Krakowa w 200 osób, w tym Śląsk (40) i Promień Żary (11). Przyjezdni wywiesili 6 flag.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok (120).
Arkowcy zaprezentowali na tym meczu oprawę składającą się ze złotej sektorówki przedstawiającej herb Arki oraz hasło “Super Arka Gdynia”. Całość uzupełniły folie aluminiowe. Białostoczan ok. 120 z flagą “Duma Podlasia”.

Górnik Zabrze – Wisła Płock (92).
Zabrzanie na meczu wywiesili transparent z biało-czerwonym hasłem “Cześć i chwała Bohaterom 1944”.

“Pierwszy wyjazd w sezonie 2019/2019 za nami. W niedzielny poranek wybraliśmy się do Zabrza, by wspierać Nafciarzy w walce o zwycięstwo. Podobnie jak w zeszłym sezonie, spotkanie z Górnikiem przy ul. Roosevelta 81 wypadło nam w wakacje, choć tym razem w lipcu, a nie sierpniu. Na sektorze gości melduje się tego dnia 92 fanatyków Wisły, a płot zostaje ozdobiony trzema płótnami: reprezentacyjnym, Zawsze trzeźwi oraz Kibolska Skarpa. Przy lejącym się z nieba żarze prowadzimy doping dla naszej drużyny, która w tym meczu zdobywa 1 punkt, a mogła dużo więcej, pozostawiając nas ze sportowym niedosytem.” / facebook.com/WislaPlockUltras

Lech Poznań – Cracovia (-).
Spotkanie decyzją wojewody wielkopolskiego rozegrane bez udziału publiczności, co jest karą za mecz z Legią z poprzednich rozgrywek. Wiadomo już jednak, że kara ta zostanie zmniejszona.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (-).
Frekwencja na całym stadionie nie najgorsza, ale młyn Pogoni wyglądał dość słabo. Wywiesili biało-czerwone płótno z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz transparent poświęcony Januszowi Walusiowi. Piasta z powodu bojkotu brak.

Niższe ligi:

Raków Częstochowa – GKS Jastrzębie (250).
Przyjezdni wspierani przez Piasta (50). Raków z 350 osobowym młynem.

Ruch Chorzów – Radomiak Radom (177).

Bytovia Bytów – Stomil Olsztyn (100).
Stomilowcy w Bytowie stawili się w 100 osób, wspierani przez Lechię (20). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Gryf Wejherowo – ROW Rybnik (79).
Przyjezdni wspierani przez Górnika (9) i GKS Katowice (2).

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice (14).

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv