Published on 1 marca, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 24. i 25. kolejka

Mrozy, które dotarły do Polski w ostatnich dniach, miały spory wpływ na frekwencję przy okazji meczów ostatniej kolejki. Dość powiedzieć, że spotkanie Sandecji w Niecieczy obejrzało 312 widzów, a mecz w Płocku 899 osób. Wiele spotkań rozegrano bez udziału kibiców gości. Podczas kolejki rozgrywanej w weekend najliczniej pojawili się fani Górnika we Wrocławiu, którzy trzema pociągami specjalnymi przyjechali w 2081 osób.

Zabrzanie nie odpalili pirotechniki, czego można się było spodziewać przy tak dobrej liczbie na obcym stadionie. Tłumaczyć to można chyba jedynie obawą przed zakazem wyjazdowym na derby z Piastem. W najbliższej kolejce nie tylko spotkanie Piast – Górnik zwróci uwagę kibiców. W niedzielę przy Łazienkowskiej Legia podejmować będzie Lecha, a przyjezdni będą mogli liczyć na liczne wsparcie ŁKS-u.

Podczas dwóch ostatnich kolejek ekstraklasy zabrakło opraw meczowych, a oprócz licznego wyjazdu KSG, najlepiej na obcych stadionach pojawili się lechici w Kielcach (513), Jagiellonia w Warszawie (303) oraz Wisła na zakazie w Gliwicach.

Ekstraklasa – 25. kolejka:

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (303).
Mecz obejrzało ponad 12 tys. kibiców, co było najlepszym wynikiem ostatniej kolejki rozegranej w środku tygodnia. Legioniści wywiesili biało-czerwone płótno “Wyklęci”. Jagiellonia przyjechała autokarami, w ok. 300 osób, bez flag. W sektorze gości wywiesili jedynie biało-czerwony transparent “Żołnierze Wyklęci. Cześć Waszej Pamięci”. Z obu stron nie brakowało wymiany uprzejmości.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (100).
Portowcy do Zabrza przyjechali pociągiem rejsowym, w ok. 100 osób. W sektorze gości wywiesili flagę “PS on tour” oraz transparent dla jednego z fanów. Gospodarzy na trybunach 6,2 tys. W Zabrzu trwa już mobilizacja na mecz przyjaźni z Hajdukiem, jak również spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski z Legią.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Lubin (25).
Na daleki wyjazd do Niecieczy pojechało 25 kibiców Zagłębia. W sektorze gości bez flag. Frekwencja na trybunach fatalna – łącznie spotkanie obejrzało zaledwie 312 widzów.

Arka Gdynia – Piast Gliwice (2).
W sektorze gości pojawiło się jedynie dwóch fanów Piasta. Frekwencja na całym stadionie była równie niska, jak na większości pozostałych w tej kolejce – na poziomie 4 tysięcy. Na trybunach nie działo się nic ciekawego.

Lechia Gdańsk – Termalica Nieciecza (0).
Na meczu zaledwie 2,2 tys. kibiców, z czego zdecydowana większość zajęła miejsca w młynie. Fani z Niecieczy nie pojawili się na tym dalekim wyjeździe.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław (-).
Fatalna frekwencja w Poznaniu, gdzie na trybunach pojawiło się tylko 4,5 tys. kibiców. Młyn gospodarzy również wyglądał dość skromnie. Jak wiadomo, na liczbę widzów spory wpływ miał 10-stopniowy mróz. Śląsk z powodu zakazu do Poznania przyjechać nie mógł. W sektorze gości pojawili się jedynie fani z KKN-u z flagą.

Wisła Kraków – Korona Kielce (-).
Spotkanie bez kibiców gości nie wzbudziło większego zainteresowania publiczności – obejrzało je tylko 4 tys. widzów. Wisła wywiesiła transparent mobilizujący do wyjazdu do Warszawy.

Wisła Płock – Cracovia (-).
Cracovia z powodu zakazu na wyjazdy nie pojeździ już w tym sezonie. W Płocku na trybunach 889 widzów.

Ekstraklasa – 24. kolejka:

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (2081).
Zdecydowanie najliczniejszy wyjazd w ekstraklasie w ostatnim czasie. Zabrzanie do Wrocławia przyjechali trzema pociągami specjalnymi, wspierani przez Wisłokę (70) oraz ROW (40). Bardzo dobrze oflagowali sektor gości. Z atrakcji ultras zaprezentowali jedynie sektorówkę w kształcie koszulki oraz flagi na kiju. Zabrakło przede wszystkim pirotechniki – prawdopodobnie ze względu na zakaz, który uniemożliwiłby im udział w nadchodzących derbach z Piastem. Doping przyjezdnych na bardzo dobrym poziomie. Łącznie na stadionie około 10 tys. widzów. Wrocławianie bez oprawy.
Po meczu kiedy ok. 700 fanów KSG czekało na swój pociąg, a na dworzec wjechał pociąg z kibicami Śląska wracającymi z meczu, doszło do krótkiej wymiany uprzejmości, w wyniku której policja zatrzymała trzech fanów WKS-u i dwóch KSG.

Korona Kielce – Lech Poznań (513).
Lechici do Kielc przyjechali autokarami, w 513 osób, wspierani przez KSZO (82), Cracovię (27) oraz ŁKS (1). W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag, w tym płótna KSZO oraz Cracovii. W trakcie meczu sporo wymiany uprzejmości, szczególnie na linii KSZO – Korona.

Piast Gliwice – Wisła Kraków (170).
Pomimo zakazu wyjazdowego, do Gliwic przyjechało 170 fanów Wisły. Przyjezdni bez flag zajęli miejsca w sektorze gości. Piast wywiesił transparent nawiązujący do meczu z Górnikiem – “A my na tej wojnie ładnych parę lat… 03.03.2018 20:30”.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock (143).
Na daleki i trwający 24 godziny wyjazd do Szczecina wybrało się 140 najwierniejszych fanatyków Wisły oraz 3 Stomilowców (Dzięki za wsparcie!). Cała trasa pokonana została pociągiem rejsowym wraz z parszywą brygadą „smutnych panów”, którzy tego mroźnego dnia byli wyjątkowo nieszczęśliwi. Na sektor wchodzimy przed rozpoczęciem meczu, rozwieszamy dwie flagi: „Nadwiślańscy Wojownicy” oraz „Zawsze Trzeźwi”. Pomimo siarczystego mrozu, “funkcjonariuszy bezprawia” i długiej trasy udało nam się prowadzić solidny doping a sam wyjazd trzeba zaliczyć do tych z gatunku wyjątkowych. Niestety nasze wsparcie nie wystarczyło, żeby piłkarze wygrali kolejny mecz i poprawili swoją pozycję w tabeli. Jedna z naszych pieśni stadionowych brzmi: „Czy wygrywasz, czy nie Ja i tak kocham Cię!”, więc pokażmy jak bardzo kochamy ten klub i stawmy się licznie na wtorkowym meczu u siebie z Cracovią Kraków!  / facebook.com/WislaPlockUltras

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia ().
Bardzo słaba frekwencja na meczu przyjaźni, który w Lubinie obejrzało zaledwie 3 tys. widzów. Młyn gospodarzy, w którym zasiedli także arkowcy, dość skromny. Na meczu wywieszono płótno “German death camps”.

Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz (120).
Na trybunach 1,6 tys. kibiców. Na pseudo derbowym meczu (obie drużyny obecnie występują na stadionie w Niecieczy) nie dopisała frekwencja. Miejsca, gdzie obie drużyny wystawiają młyn przy okazji meczów w Niecieczy, tym razem zajęła Termalica. Sandecja zasiadła pod drugiej stronie boiska. Było ich ok. 120, bez flag. Termalica wywiesiła trzy płótna.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk (-).
Kibice Lechii z powodu zakazu po meczu z Pogonią do Białegostoku pojechać nie mogli. Gospodarze z niższą niż zazwyczaj frekwencją, na poziomie 6 tysięcy.

Cracovia – Legia Warszawa (-).
Mecz początkowo miał się odbyć bez udziału publiczności, ze względu na zachowanie Pasów na derbach z Wisłą. Ostatecznie wpuszczeni zostali karneciarze, ale młyn Cracovii bojkotuje mecze ze względu na zachowanie władz klubu. Na trybunach pojawiło się ok. 2,1 tys. widzów. “Reakcji ze strony władz klubu brak, żadne rozmowy nie zostały podjęte. Bojkot nadal trwa i będzie trwał do momentu dokąd włodarze nie zaczną się z nami liczyć i nie zdecydują się rozmawiać o obecnej sytuacji” – poinformowali fani Cracovii.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv