Sezon 2019/2020

Published on 27 sierpnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 23-26.08.2019

W ostatnim tygodniu najciekawiej na trybunach było przy okazji meczu Górnika z Koroną. Oprócz dobrej frekwencji po obu stronach, kibice obu klubów przygotowali oprawy. Koroniarze ultrasowali w podobny sposób co ostatnio na Cracovii, zaś fani KSG świętowali 10-lecie zgody z GKS-em Katowice. Już mało kto pamięta, że jeszcze kilkanaście lat temu obie ekipy żyły w bardzo wrogiej atmosferze, a do siebie zbliżyła ich rywalizacja z Ruchem.

Oprawę na meczu przyjaźni z Arką zaprezentowali również fani Cracovii i trzeba przyznać, że ta wyszła przyzwoicie, a gdyby dodać do niej trochę piro, byłoby jeszcze lepiej. Pirotechnikę odpalił co prawda Łódzki KS do oprawy zaprezentowanej na meczu z Legią, ale trzeba przyznać, że ta wysokich lotów nie była.

Oprócz dobrego wyjazdu Korony do Zabrza (900), komplety wyjazdowe zaliczyli kibice Lecha w Bełchatowie (501) oraz Legia w Łodzi (292). W ostatnich dniach zakończony został układ pomiędzy Igloopolem Dębica i Unią Oświęcim.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze – Korona Kielce (900).
Koroniarze w bardzo dobrej liczbie stawili się na wyjazdowym meczu z Górnikiem. Do Zabrza kielczanie przyjechali pociągiem. W sektorze gości było ich 900 i prowadzili niezły doping. Zaprezentowali malowane płótno “Flashpacking. Scyzory na szlaku” oraz flagi na kiju + skromne ilości piro. Górnik również z oprawą z okazji 10-lecia zgody z GKS-em Katowice. Na nią składała się malowana górnicza sektorówka zawierająca herby obu klubów oraz transparent “Od dziesięciu lat łączy nas Górnicza brać”. Całość uzupełniły świece dymne.

Raków Częstochowa – Lech Poznań (501).
Poznaniacy w nadkomplecie stawili się na wyjazdowym meczu z Rakowem, który rozegrany został w Bełchatowie. Sektor gości został dobrze oflagowany. Raków w przyzwoitej liczbie. Z obu stron brak atrakcji ultras.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ().
Na meczu przyjaźni trudna do oszacowania liczba kibiców z Wrocławia. Fani obu ekip zasiedli wspólnie i prowadzili typowo zgodowy doping. W młynie Lechii wywieszone zostały dwie flagi WKS-u.

Cracovia – Arka Gdynia ().
Na meczu przyjaźni arkowcy zajęli miejsca w młynie “Pasów”. Gospodarze zaprezentowali zgodową prezentację, na którą składały się – malowana sektorówka z herbami obu klubów, podczepiona do dachu, transparent “Od lat w jednym szeregu, od gór aż do morza brzegu” oraz chorągiewki w barwach obu klubów.

ŁKS Łódź – Legia Warszawa (292).
Legia wykorzystała przyznaną pulę i w komplecie stawiła się w Łodzi. W sektorze gości zawisło sześć flag, a doping przyjezdnych nie stał tego dnia na najwyższym poziomie. Z obu stron nie brakowało bluzgów. W II połowie gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Palimy się do gry”, folii mających imitować płomienie oraz ok. 30 rac.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (125).
Wiślacy na tym wyjeździe stawili się w 125 z pięcioma flagami i jednym transparentem. Na trybunach 12,2 tys. widzów i brak atrakcji ultras.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice (100).
Bardzo skromna liczba lubinian w młynie na tym spotkaniu. Piast przyjechał w 100 osób z flagą “Gliwiczanie”.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock (-).
Z powodu budowy stadionu w Szczecinie, brak kibiców gości. Portowcy wywiesili transparent “Wszyscy do Wrocławia! Pogoń Szczecin on tour” oraz machali flagami na kiju.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów (80).
Bełchatowianie wspierani na wyjeździe do Nowego Sącza przez Hutnika Kraków (35). Z dwiema flagami.

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn (53).
Gospodarze z bardzo skromnym młynem, liczącym zaledwie 90 osób. W sektorze gości 53 fanów, w tym Polonia Bydgoszcz (2) i Wisła Płock (2), z dwiema flagami.

Warta Poznań – GKS Jastrzębie (44).
GKS Tychy – Chrobry Głogów (37).
Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica (9).
Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz (0).

Odra Opole – Radomiak Radom (-).
Decyzją prezydenta Opola sektor gości na to spotkanie pozostał zamknięty – oficjalnie za sprawą prac budowlanych odbywających się w jego pobliżu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Olimpia Grudziądz (0).
Gospodarze na tym meczu zaprezentowali skromną oprawę.

Niższe ligi:

Skra Częstochowa – Widzewa Łódź (327).
Widzewiacy z dwoma flagami i transparentem na tym wyjeździe. Wspierani przez swój częstochowski FC.

Wisła Sandomierz – Wisłoka Dębica (166).
Wisłoka wspierana na tym wyjeździe przez Górnika (8). Gospodarzy w młynie 80, w tym Siarka (4).

Górnik Polkowice – Stal Rzeszów (135).
Stal obecna na wyjeździe do Polkowic w 135 osób, w tym Stalówka (23), Łada Biłgoraj (23) i Polonia Przemyśl (5).

Piast Żmigród – ROW Rybnik (99).

Widzew Łódź – Górnik Łęczna (77).
Przyjezdni delikatnie spóźnieni, wspierani przez Chełmiankę (15). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Błękitni Ropczyce – JKS Jarosław (69).

Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola (57).
Stalówka wspierana przez Polonię Przemyśl (9) z jedną flagą w Elblągu.

Błękitni Stargard – Resovia (33).
Legia II Warszawa – Polonia Warszawa (0).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv