Sezon 2016/2017

Published on 18 kwietnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-17.04.2017

Spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy rozgrywano w okresie Świąt Wielkanocnych, co poniekąd odbiło się na frekwencji, szczególnie tej wyjazdowej. Jedynie lechici wykorzystali komplet biletów na wyjazd do Płocka, gdzie podobnie jak gospodarze, zaprezentowali oprawę z wykorzystaniem piro. Poniedziałkowe derby Trójmiasta rozegrano bez udziału kibiców gości. Lechiści z oprawą “Chwała, duma. Miasto Neptuna”.

Na zapleczu ekstraklasy najliczniej na wyjazdowym szlaku stawił się Górnik w dalekim Bytowie. W środku tygodnia Zagłębie Sosnowiec, po przejściach z ochroną obiektu w Zabrzu, nie weszło na sektor gości. Działacze Korony anulowali zakazy stadionowe dla swoich fanów, więc zanosi się, że w Kielcach ponownie będzie normalnie. Biorąc jednak pod uwagę ile razy Koroniarze protestowali przeciwko działaczom, zasadne jest pytanie – jak długo.

W niższych ligach dobry wyjazd do Stalowej Woli zaliczył GKS Bełchatów. Włocłavia w Ciechocinku poprawiła swój rekord wyjazdowy. Oprawę na meczu z rezerwami Legii zaprezentował Widzew, choć poziom jej skomplikowania pozostawia wiele do życzenia. Jedno co trzeba oddać łodzianom, to że po oddaniu do użytku nowego stadionu notują bardzo wysoką frekwencję na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Lech Poznań (1357).
Lechici wykorzystali komplet biletów i w trakcie meczu zaprezentowali oprawę składającą się z dwóch części – sektorówki i transparentu “Lecę tam gdzie chcę…” + piro oraz kolejnej sektorówki i transparentu “Jesteś w trybie incognito” + kolejna porcja piro. Wisła w bardzo dobrej liczbie w młynie, z oprawą z okazji 15-lecia grupy N@fciarze. Z tej okazji zaprezentowali oprawę nad transparentem “Nigdy tak niewielu nie zrobiło tak wiele za tak niewiele”, nad którym zaprezentowane zostały kolejne kartoniady i sektorówki “2002”, “2017” i “XV”, a całość zwieńczył pokaz pirotechniczny.

Legia Warszawa – Korona Kielce (281).
Na trybunach około 18 tysięcy kibiców, z dobrym dopingiem, szczególnie w drugiej połowie. Legioniści w 35. minucie spotkania zarządzili minutę ciszy ku pamięci zmarłego kilka dni wcześniej Maćka. Koroniarze przyjechali pięcioma autokarami, w 281 osób i z dwiema flagami.

Termalika Nieciecza – Piast Gliwice (120).
Gliwiczanie przyjechali do Niecieczy w 120 osób.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (100).
Na meczu zadebiutowała flaga “Football BandiTS”, z motywem ostatniej oprawy wiślaków. Przyjezdnych setka, z dwiema flagami.

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin (81).
Na meczu niewiele ponad 6 tysięcy kibiców, w tym skromna, 81-osobowa grupa kibiców gości. Portowcy z jedną flagą. Chorzowianie mobilizują się na wyjazd do Poznania (“Inwazja na Lecha!”), na który otrzymali 2 tysiące biletów, a osobne zapisy na sektor gości prowadzą wiślacy.

Jagiellonia Białystok – Cracovia (30).
10 tysięcy fanów na trybunach, w tym bardzo skromna grupka kibiców z Krakowa (30) bez flag. “Jaga” wywiesiła transparent “Zbrodnia Katyńska. Pamiętamy! Na nieludzkiej ziemi leżą polskie dzieci, za Ojczyzną śnią…”.

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna (-).
Na meczu oficjalnie około 7 tysięcy kibiców. Fanów z Łęcznej brak. Wrocławianie wywiesili transparent “Górnik tylko w Łęcznej” oraz “1940 Katyń”. Wspierało ich trzech kibiców Ferencvarosu.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia (-).
Ponad 28 tysięcy kibiców obejrzało derbowe spotkanie w Gdańsku. Arkowcy z powodu zakazu za poprzednie derby, nie mieli możliwości wspierania swojej drużyny. Na początek meczu gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą składały się malowana sektorówka oraz transparenty “Chwała, duma. Miasto Neptuna”. Całość uzupełniły folie, race i strobo. Później w trakcie meczu kilka razy w młynie lechistów płonęły race i świece dymne. Gdańszczanie wywiesili również wzorowany na fladze Arki transparent “Nigdy nie spier…lasz sam”.

I liga:

Bytovia Bytów – Górnik Zabrze (250).
Zabrzanie w Wielką Sobotę pojechali do Bytowa w 250 osób, w tym ROW (3) i GKS (2). Przyjezdni wywiesili dwie flagi.

Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy (148).

Stomil Olsztyn – Stal Mielec (93).
Stal weszła na stadion z kilkunastominutowym opóźnieniem. W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

GKS Katowice – Miedź Legnica (58).

Niższe ligi:

Stal Stalowa Wola – GKS Bełchatów (200).

Zdrój Ciechocinek – Włocłavia Włocławek (200).
Przyjezdni wspierani przez Górnika Konin (14) i ŁKS (4). Wywiesili dwie flagi.

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec (110).
KSZO przyjechało do Tarnowa w 110 osób. W trakcie meczu zaprezentowali sektorówkę i odpalili strobo. Wywiesili dwie flagi.

Orlęta Radzyń – Avia Świdnik (50).
Avia dojechała na stadion dopiero w drugiej połowie spotkania. Gospodarze z oprawą, na którą składały się transparent “Stadion jak świątynia, Orlęta niczym Bóg”, który uzupełniły folie aluminiowe, dwie mini sektorówki i kilka rac.

Polesie Kock – Chełmianka Chełm (41).
Ursus Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz. (36).
Vineta Wolin – KKS Kalisz (5).
Motor Lublin – Avia Świdnik (0).

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Izolator Boguchwała – Stal Rzeszów (70).
Unia Krzywda – Orlęta Radzyń (42).

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv