Published on 27 sierpnia, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 21-24.08.2020

Za nami mecze pierwszej rundy Pucharu Polski, jak również spotkania pierwszej kolejki ekstraklasy sezonu 2020/21. Kibice na razie oficjalnie nie mają możliwości wspierania swoich klubów na wyjazdach, ale w niektórych przypadkach, we współpracy z gospodarzami, udaje się ominąć regulaminy. Tak też uczynili lechici najpierw w Opolu w Pucharze Polski, a następnie w Lubinie. W Zabrzu z kolei pojawiła się skromna grupa fanów Podbeskidzia.

W niższych ligach dobry wyjazd do Kluczborka zaliczył Ruch. Oprawę z okazji setnej rocznicy Cudu nad Wisłą zaprezentował Śląsk. Wrocławianie w ostatnich dniach pożegnali Romana Zielińskiego, stawiając się na jego pogrzebie w sporej liczbie i odpalając przy tym pirotechnikę.

Widzew podczas meczu w Skierniewicach zaprezentował oprawę z motywem z filmu “Krzyk”. Oprawy przygotowali również kibice GKS-u Bełchatów, Unii Tarnów, KSZO, KKS-u Kalisz i Górnika Konin.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin – Lech Poznań (950)
W Lubinie niespełna 4 tys. widzów na meczu z Lechem. Młyn na przyzwoitym poziomie. Nie pierwszy raz Zagłębie pomogło “Kolejorzowi” w wejściu na stadion. Lechici w dobrej liczbie, w barwach i z trzema flagami.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała (30)
Grupa 30 fanów TSP weszła na stadion dzięki uprzejmości zabrzan. Na meczu frekwencja na poziomie 7,3 tys. widzów.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-)
Oficjalnie na meczu z Pogonią pojawiło się 4 tys. widzów. W młynie “Pasów” było jednak bardzo niewielu kibiców.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (-)
Wrocławianie na pierwszym meczu na swoim stadionie w sezonie 2020/21 zaprezentowali oprawę poświęconą setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – transparent “1920. Cud nad Wisłą. 2020”, nad którym odpalili białe i czerwone świece dymne. Na meczu 5,2 tys. widzów.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa (-)
Blisko 2 tys. widzów obejrzało mecz Rakowa w Bełchatowie – to maksymalna liczba, która obecnie może pojawić się tam na meczu. Raków z kilkoma flagami w młynie.

Wisła Płock – Stal Mielec (-)
W Płocku ruszyła budowa nowego stadionu, stąd też część trybun została wyburzona. Na meczu ze Stalą obecnych było 1,3 tys. widzów.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (-)
Ponad 5 tysięcy kibiców obejrzało poniedziałkowy mecz Jagiellonii z Wisłą. Gospodarze machali w młynie flagami na kijach i rzucili serpentyny.

Warta Poznań – Lechia Gdańsk (-)
Mecz rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta kolejny sezon rozgrywa swoje spotkania. Na ekstraklasową inaugurację przybyło niespełna 2,4 tys. osób.

Niższe ligi:

MKS Kluczbork – Ruch Chorzów (400)
Niebiescy na wyjazd do Kluczborka przyjechali w 400 osób i tym razem nie mieli problemów z wejściem na stadion.

Spójnia Ośno – Stilon Gorzów (76)

Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń (50)
Elanowcy na stadion weszli dzięki uprzejmości “Kotwy” i wywiesili dwie flagi.

MKS Mielnik – ŁKS Łomża (48)
Fani ŁKS-u wspierani przez Stomil (10) i Spartę Szepietowo (5).

Wisła Puławy – Chełmianka Chełm (30)
Przyjezdni, wspierani przez Górnika Łęczna (10), na chwilę zawitali pod stadion w Puławach, gdzie zaznaczyli swoją obecność i ruszyli w drogę powrotną.

Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Maz. (20)

Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin (20.
Nielba wystawiła 80-osobowy młyn, a wraz z nimi Mieszko Gniezno (5) i Zamek Gołańcz (7). Na trybunach zaprezentowali marnej jakości transparent nawiązujący do setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – “Stawili opór bolszewickiej zarazie – 1920”. Później rozciągnęli sektorówkę przedstawiającą Pinokia w koszulce Jaroty, nad którą odpalili race i świece dymne. Jarota wspierana przez Astrę Krotoszyn, LKS Czarny Las i GKS Jaraczewo, przybyła w skromnej, 20-osobowej grupie, bez flag.

OKS Opatów – Naprzód Jędrzejów (16)

Górnik Konin – Kotwica Kołobrzeg (-).
Gospodarze ze wsparciem zgód na tym meczu, zaprezentowali dwa pokazy pirotechniczne. Kibiców gości brak.

Puchar Polski:

Odra Opole – Lech Poznań (300)
Lechici na wyjazd do Opola pojechali w bardzo dobrej liczbie, szczególnie biorąc pod uwagę obecną sytuację. Dzięki pomocy kibiców Odry, 300 poznaniaków mogło wejść na stadion.

Unia Skierniewice – Widzew Łódź ()
Fan klub RTS-u ze Skierniewic na meczu stanowił większość na trybunach, choć nie brakowało również widzewiaków z innych FC. Na trybunach zaprezentowana została oprawa składająca się z transparentów na dwóch kijach oraz płótno z postacią z “Krzyku” i hasłem “Posłuchaj tego krzyku na tych ulicach”.

Błękitni Stargard – Warta Poznań (5)
Warciarze dzięki uprzejmości gospodarzy weszli na stadion.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg (-)
Gospodarzy w młynie około 90.

GKS Bełchatów – Legia Warszawa (-)
Bełchatowianie na meczu z Legią wywiesili transparent “Tak łatwo się nas nie pozbędziecie”, nad którym odpalili race i machali flagami na kijach.

KSZO Ostrowiec – Wisła Kraków (-)
Gospodarze na meczu odpalili race. Wspierani byli przez Powiślankę Lipsko (17), Wisłę Sandomierz, Hetmana Włoszczowa, Lecha oraz Cracovię.

Chrobry Głogów – Cracovia (-)
Chrobry na tym meczu wspierany przez Stilon (30).

KKS Kalisz – Korona Kielce (-)
KaKaeSiacy zaprezentowali na meczu flagowisko w asyście rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv