Published on 25 lipca, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 21-23.07.2017

W drugiej kolejce Ekstraklasy na trybunach nie działo się nic nadzwyczajnego. Dolnośląskie derby rozegrano w poniedziałek, bez udziału kibiców Śląska, co miało spory wpływ na niższy ciężar gatunkowy spotkania. Lubinianie nie przygotowali oprawy, podobnie zresztą jak fani wszystkich pozostałych klubów. Najliczniej na wyjeździe stawili się tym razem lechici, którzy mimo zakazu wyjazdowego w 660 osób zawitali do Płocka.

Na meczu Lechii z Cracovią na gnieździe BKS-u pojawił się Sławomir Peszko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby piłkarz ten wcześniej nie był kojarzony z Wisłą Płock (7 sezonów) oraz Lechem Poznań (3 lata). Jak widać zawodnik postanowił wykorzystać zaproszenie od lechistów i lekko podlizać się gdańskiej publiczności, przed którą występuje od dwóch lat.

Pierwszy mecz w roli gospodarza w Niecieczy rozegrała Sandecja. Fani tego klubu do Niecieczy podróżować będą wspólnie zorganizowanym transportem. Ich młyn wystawiany będzie w tym samym miejscu, gdzie na co dzień formuje go Termalika. Do historii, po 34. latach, przeszła zgoda Korony Kielce i Stali Mielec.

W spotkaniach Pucharu Polski dobry wyjazd zanotował GKS Katowice, który w 208 osób zawitał do Tarnobrzegu. Chełmianka zaprezentowała skromną oprawę na meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Lech Poznań (660).
Pomimo zakazu wyjazdowego Lechici pojechali do Płocka, w czym pomogli kibice i działacze Wisły, nie robiąc w tej kwestii najmniejszych problemów, co oczywiście nie spodobało się policji. Ostatecznie poznaniacy stawili się w 660 osób z z siedmioma flagami. Wisła z dobrym młynem, wspierana przez Stomil (60). Obie strony bez oprawy. Relacje obu ekip dostepne tutaj.

Legia Warszawa – Korona Kielce (215).
Koroniarze przyjechali autokarami z trzema flagami w 215 osób. Legionistów ponad 15 tysięcy z dobrym dopingiem przez całe spotkanie.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (200).
Po odpadnięciu z europucharów, Jagiellonii pozostało skoncentrować się na meczach na krajowym podwórku. Mecz z Górnikiem obejrzało 11,2 tysiąca fanów. Gospodarze bez oprawy. Górnik na daleki wyjazd wybrał się w około 200 osób z jedną flagą i dobrym dopingiem.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (110).
Portowcy na daleki wyjazd do Gliwic wybrali się w 110 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Wisła Kraków – Termalika Nieciecza (70).
Fani z Niecieczy przyjechali w 70 osób z dwiema flagami i sektorówką rozłożoną na krzesełkach.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia (50).
Pierwsze spotkanie Sandecji w Niecieczy obejrzało 2,6 tys. kibiców. Młyn “Sączersów” liczył około 300 osób, w którym wywiesili 4 flagi. Arka przyjechała w około 50 osób.

Lechia Gdańsk – Cracovia (-).
Na wniosek wojewody pomorskiego spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Na kilka minut na gnieździe lechistów pojawił się Sławomir Peszko.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław (-).
Derby Dolnego Śląska nie wzbudziły takiego zainteresowania jak poprzednie, w dużej mierze ze względu na brak kibiców gości. W poniedziałek na stadionie w Lubinie stawiło się 8,2 tys. widzów. Lubinianie bez oprawy.

Puchar Polski:

Siarka Tarnobrzeg – GKS Katowice (208).
Katowiczanie wspierani na tym wyjeździe przez JKS Jarosław (9) i Górnika (2). W sektorze gości wywiesili flagę “VIP”. Gospodarze wspierani przez Wisłokę (17).

Radomiak Radom – Podbeskidzie Bielsko-Biała (12).
Przyjezdni z jedną flagą.

Stal Rzeszów – Miedź Legnica (0).
Miedź nie pojawiła się na tym wyjeździe. Stal wspierana przez Karpaty Krosno (56), wystawiła 200 osobowy młyn.

Chełmianka Chełm – Zagłębie Sosnowiec (-).
Gospodarze wspierani przez Motor i Górnika Łęczna. Zaprezentowali sektorówkę w barwach, transparent “Ku cHwale pucharu” oraz kilkanaście zielonych rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv