Published on 22 sierpnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 18-20.08.2017

Aż trzy spotkania w ekstraklasie rozegrano tym razem bez udziału kibiców gości. Sektory dla przyjezdnych zapełniły się jedynie w Płocku (Legia) i Krakowie (Górnik). Ciekawy wyjazd do Gdyni zaliczyli Portowcy, którzy docierając do Trójmiasta już o godzinie 11 pociągiem rejsowym, mogli spędzić kilka godzin na plaży, racząc się kąpielą w morzu. Prosto z plaży pod sektor gości zostali przetransportowani autobusami miejskimi.

Wiślacy zostali ukarani za derbową oprawę zamknięciem młyna na jeden mecz – osoby, które na derbach zajmowały miejsca właśnie na tej trybunie, nie będą mogły wejść na stadion na spotkanie Wisły z Lechią Gdańsk. Ten mecz będzie zbojkotowany także przez kibiców Lechii i Śląska, którzy wspólnie zamierzali wybrać się do Krakowa. “Nie możemy zaakceptować sytuacji, gdzie jedną decyzją uniemożliwia się zobaczenie meczu kilku tysiącom fanów. Kary zbiorowe w takim wydaniu to kolejny etap chorych fantazji Komisji Ligi. Przewodniczący tej komisji, Zbigniew Mrowiec już niejednokrotnie udowodnił, że ma problemy z logicznym myśleniem, dlatego podczas tego meczu będzie miał okazję w ciszy przemyśleć, ile warta jest polska liga bez fanatycznych trybun” – zapowiedzieli lechiści.

W najbliższych dniach przekonamy się jakiej kary doczeka się Cracovia za odpowiedź na wiślacką, derbową choreografię. W podobnym zresztą stylu – “Zabraknie nam palców u rąk, aby policzyć tych bez litości, którzy już nigdy nie zasiądą u nas w sektorze gości”. Można rzec, że krakowska “licytacja” – jak by to nie brzmiało – trwa w najlepsze…

Dwie oprawy na meczu z Legią zaprezentowali ultrasi Wisły Płock. Ultrasowali także kibice Zagłębia Sosnowiec w Legnicy, Stali Mielec w Łęcznej, Stali Sanok oraz Zawiszy. Do ciekawszych spotkań minionego weekendu należy też zaliczyć spotkanie Rakowa z GKS-em Katowice. Liczny wyjazd do Wejherowa zaliczył Łódzki Klub Sportowy, ale łodzianie nie mieli możliwości obejrzenia spotkania swojego klubu, po tym jak Gryf poinformował przyjezdnych, że jest im w stanie przekazać 76 biletów.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Legia Warszawa (1312).
Legioniści wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca, wieszając w nim 12 flag, w tym płótno Radomiaka. Gospodarze zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza, patriotyczna choreografia, składała się z transparentu “Tych wartości bronili wtedy płocczanie, pamięć o ich bohaterstwie na tej trybunie na zawsze zostanie. 1920”, a także trzech kolejnych kartoniad tworzących kolejno hasła “Bóg, Honor, Ojczyzna”. W drugiej połowie wywiesili transparent “Lubimy tworzyć sztukę kibicowską”, nad którym odpalili kilkadziesiąt rac oraz świece dymne. Z obu stron trał nieustanny festiwal wzajemnych “uprzejmości”. Wisła wspierana przez Stomil (136).

Cracovia – Górnik Zabrze (1000).
Cracovia na meczu odpowiedziała na derbową oprawę Wisły, wywieszając transparent “Zabraknie nam palców u rąk, aby policzyć tych bez litości, którzy już nigdy nie zasiądą u nas w sektorze gości”. Zabrzanie na tym bliskim wyjeździe stawili się w komplecie, dobrze ozdabiając sektor. Wywiesili transparenty “16.08.1919 Pamiętamy!” oraz “Pozdrawiamy nieobecnych Gieksiarzy”.

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin (249).
Portowcy, wspierani przez Kotwicę (19), przyjechali do Gdyni pociągiem rejsowym, spędzając czas przed meczem na plaży miejskiej. W sektorze gości wywiesili 6 flag, w tym płótno Kotwicy. Stadion opuścili pod koniec meczu, aby zdążyć na pociąg powrotny.

Piast Gliwice – Korona Kielce (156).
Koroniarze dotarli do Gliwic w niewiele ponad półtorej stówki, z dwiema flagami. Gospodarze z przeciętnym młynem.

Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz (27).
Na trybunach około 11 tysięcy kibiców. Sandecja na tym dalekim wyjeździe stawiła się w 27 osób.

Termalica Nieciecza – Lech Poznań (-).
Lechici z powodu zakazu nie mogli pojawić się na tym niedzielnym wyjeździe. Gospodarzy w młynie ok. 100 os.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków (-).
Na trybunach blisko 8,2 tysiąca kibiców. Wiślacy do Lubina przyjechać nie mogli, ze względu na zakaz wyjazdowy po meczu w Zabrzu.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianom odpadł wyjazd do Białegostoku z powodu zakazu wyjazdowego. Pojechało jedynie 7. kibiców z KKN-u. Na trybunach 10,4 tys. Gospodarze wywiesili transparent “22.08.1920 Bitwa Białostocka”.

Niższe ligi:

Gryf Wejherowo – ŁKS Łódź (380).
Łodzianie, pomimo zapewnień ze strony działaczy Gryfa, że wejdą całą grupą na stadion, otrzymali możliwość wpuszczenia 76 osób, ze względu na mecz podwyższonego ryzyka. Ostatecznie 380-osobowa grupa, w której było 80 fanów Zawiszy, po kilku okrzykach zza ogrodzenia zawróciła do Łodzi.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec (300).
Zagłębie, wspierane przez BKS Bielsko (35) i Polonię Przemyśl (1), stawiło się w Legnicy w 300 osób i z sześcioma flagami. Zaprezentowali oprawę składającą się w foliowego napisu “Nie wszystko złoto co się świeci”, podświetlonego pirotechniką.

Raków Częstochowa – GKS Katowice (300).
Katowiczanie w nadkomplecie stawili się w Częstochowie. Otrzymali 200 wejściówek, przyjechało ich 300, zaś na stadion udało się wejść 240 z nich. Wraz z nimi Górnik (5). Gospodarze zaprezentowali racowisko nad płótnem “Ave Racovia”.

Resovia – Motor Lublin (180).
Motorowcy w dobrej liczbie stawili się w Rzeszowie, wspierani przez Górnika Łęczna (18) oraz Śląsk (5). Młyn gospodarzy bardzo skromny.

Wisła Sandomierz – Stal Rzeszów (125).
Przyjezdni z dwiema flagami, wspierani przez Karpaty (5).

Górnik Łęczna – Stal Mielec (120).
Przyjezdni z oprawą, na którą składały się transparent “Stali fani na dopingu”, flagi na kiju oraz piro. Gospodarze wywiesili transparenty “Matyjaszczyk – nie wstyd ci za stadion Rakowa?” oraz “Polonia Bytom nigdy nie zginie”.

Stal Sanok – Wisłoka Dębica (116).
Wisłoka stawiła się na wyjeździe w Sanoku w 116 osób, w tym Górnik (13) i ROW (1). Wywiesili 5 flag. Gospodarze, wspierani przez Resovię (42) i JKS (20), wystawili 250-osobowy młyn. Zaprezentowali transparent “Sanoccy Fanatycy”, nad którym pokazali transparenty na dwóch kijach oraz odpalili piro.

Energetyk Gryfino – Kotwica Kołobrzeg (51).
Kotwica zasiadła wraz z miejscowym FC Pogoni. Wywiesili dwie flagi.

Błękitni Ropczyce – Igloopol Dębica (47).
GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg (42).
Lech II Poznań – Bałtyk Gdynia (9).

ROW Rybnik – Wisła Puławy (0).
Gospodarzy w młynie zaledwie 50. Przyjezdnych brak.

Ruch Chorzów – Stomil Olsztyn (-).
Przyjezdni i tak mieli zakaz na ten mecz, a do tego spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv