Published on 23 maja, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 18-20.05.2018

Za nami ostatnie mecze ekstraklasy w sezonie 2017/18. Najciekawiej było w Poznaniu, gdzie lechici zaprezentowali jedną oprawę, a następnie przerwali spotkanie na kilkanaście minut przed jego końcem. Niestety, poznaniacy nie pozwolili legionistom wnieść żadnej z opraw. Jedna z nich zaprezentowana została dopiero po meczu, kiedy stadion już opustoszał. W ostatniej kolejce atrakcji ultras było wyjątkowo dużo – choreografie przygotowali także kibice Górnika, Jagiellonii oraz Korony.

Nieco gorzej było z liczbami wyjazdowymi, nie licząc kompletu Legii w Poznaniu czy dobrej, ponad 500-osobowej grupy z Płocka w Białymstoku. Fani Piasta na meczu z Termaliką pojawili się przed stadionem, skąd prowadzili doping. Spotkanie zdecydowało o utrzymaniu gliwiczan i spadku Termaliki. Wcześniej z ekstraklasą pożegnała się Sandecja, a na ostatni wyjazd do Gdańska nie było zbyt wielu chętnych wśród “Sączersów”.

Na Podkarpaciu rozegrano dwa derbowe spotkania. Niestety, derby Rzeszowa, których gospodarzem była Resovia, zdecydowanie zawiodły – brak kibiców gości, a i młyn oraz prezentacja “Sovii” poniżej oczekiwań. Ciekawiej było na derbach Dębicy – ultrasowali fani obu ekip. Wisłoka spaliła przejęte wcześniej flagi lokalnego rywala. Igloopol utrzymuje, że “zdobycie” flag miało miejsce niehonorowo (kradzież), w związku z czym na tym meczu zaprezentowali ich repliki, a także hasło pod adresem Wisłoki. Na innych stadionach ultrasowali także kibice Rakowa oraz Stali Mielec.

Wiadomo już, że lechici zostali surowo ukarani za mecz z Legią przez wojewodę wielkopolskiego, który nakazał poznaniakom rozegranie pięciu meczów ligowych oraz trzech w europucharach bez udziału publiczności. Klub z Bułgarskiej już zapowiedział odwołanie. Fani Lechii Gdańsk podczas ostatniego meczu minionego sezonu nie szczędzili słów krytyki obecnemu prezesowi klubu.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Legia Warszawa (2040).
Niezwykle ciekawe spotkanie na zakończenie sezonu, podczas którego Legia zdobyła mistrzostwo Polski. Legioniści do Poznania przyjechali dwoma pociągami specjalnymi w komplecie – 2040 osób. Mimo sporego zapasu czasowego, cała grupa weszła na sektor mocno spóźniona. Gospodarze nie zgodzili się na wpuszczenie opraw. Jedną z nich legioniści zaprezentowali więc dopiero po zakończeniu spotkania, rozciągając w sektorze gości sektorówkę przedstawiającą zamaskowanego kibica z eLką w kółeczku na piersi oraz z hasłem “Mistrz nie do Poznania”. Lechici zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Seryjnie pogrzebane marzenia”, podświetlonej piro folii “Grobowa atmosfera” oraz ciemnych świec dymnych. W drugiej połowie wywiesili transparent “Mamy k… dosyć!!!”, a kilka minut po drugiej bramce dla Legii rzucili świece dymne na murawę, a następnie wyrwali część ogrodzenia i wybiegli na murawę. Spotkanie zostało przerwane i niedokończone. Legioniści mogli więc świętować mistrzostwo Polski.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock (517).
Bardzo ciekawe spotkanie w Białymstoku. Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z kartoniady, mini sektorówki przedstawiającej dłoń z zawiązanym na niej szalem Jagi, sięgającą po gwiazdę oraz transparent “Zróbmy to!”. Po meczu białostoczanie świętowali wicemistrzostwo Polski na murawie, a następnie feta wicemistrzowska przeniosła się na rynek. Fani z Płocka przyjechali na ten wyjazd w bardzo dobrej liczbie (517 osób), ze skromnym wsparciem Stomilu (10).

Korona Kielce – Zagłębie Lubin (167).
Po mobilizacji do Kielc udało się 167 kibiców Zagłębia, którzy wywiesili 6 flag. Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Nie zatRACamy wartości” oraz flag na kiju i kilkunastu rac. Z obu stron bez bluzgów.

Piast Gliwice – Termalica Nieciecza ().
Wysoka ranga spotkania sprawiła, że na trybunach zameldowało się 6,2 tys. kibiców. Mecz decydował o utrzymaniu w ekstraklasie i to zapewnili sobie piłkarze Piasta. Fani Piasta od derbów z Górnikiem pozostają w konflikcie z działaczami klubowymi. Tym razem, zgodnie z hasłem “Zakazy nam dajecie, ust nam nie zamkniecie”, kibice z młyna zebrali się przed stadionem, skąd prowadzili doping. Kibice z Niecieczy przyjechali w kilkadziesiąt osób.

Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz (55).
Na ostatnie spotkanie w ekstraklasie wybrało się tylko 55 kibiców Sandecji, w tym skromne delegacje Czarnych Jasło, Cracovii i Stali Mielec. W sektorze gości wywiesili jedną flagę. Lechiści wywiesili transparent skierowany do prezesa klubu – “Mendziara du Arschloch, raus!”.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław (-).
Decyzją wojewody, spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Arkowcy wywiesili transparenty “Sobi, dziękujemy za wszystkie lata wali!”, “Leszek Ojrzyński – Szacunek” oraz “Zbigniew Boniek – prokuratora nie było w naszej umowie rudy kłamco!”. Gdynianie odpalili świece dymne.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków (-).
Wiślacy organizowali do Zabrza pociąg specjalny, ale po ostatniej “płomiennej” oprawie na własnym stadionie zostali ukarani zakazem wyjazdowym na pięć meczów. Górnik z oprawą – kartoniadą “Torcida” i transparentem “Jesteśmy tutaj by wspierać Górnika!”. Rzucili ponadto 24 tys. serpentyn. Wywiesili transparent skierowany do piłkarzy “Górniku dziękujemy za wspaniały sezon!”.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-).
Około 2 tys. widzów na trybunach. Kibice gospodarzy kontynuują bojkot.

I liga:

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn (140).
Przyjezdni wspierani przez Polonię Bydgoszcz (2), w sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna (48).
GKS Katowice – GKS Tychy (-).
Odra Opole – Ruch Chorzów (-).

Niższe ligi:

Wisłoka Dębica – Igloopol Dębica (300).
Ciekawe derbowe spotkanie w Dębicy, na którym oprawy zaprezentowali fani obu ekip. Igloopol na stadion wszedł w trakcie meczu, z powodu problemów z wniesieniem sektorówki. Zaprezentowali malowaną sektorówkę przedstawiającą szczury oraz transparent skierowany do lokalnych rywali dotyczący zdobytych flag – “Ukradliście jak szczury, zdobądźcie k… jak kibice”. W trakcie meczu wspomniane flagi poszły z dymem. Fani Igloopolu wywiesili także repliki skradzionych przez Wisłokę flag. Cała grupa przyjezdnych przybyła na stadion rywala w jednakowych koszulkach “J… Wisłokę”. Wisłoka z oprawą składającą się z sektorówki, kilkudziesięciu rac i transparentu “Nie znacie dnia ani godziny, gdy wpadniemy w odwiedziny”. Przy innej choreografii odpalili spore ilości świec dymnych w asyście flag na kiju. Kibice gości wykorzystali przyznaną im pulę 300 biletów. Wspierani byli przez 105 kibiców Unii Oświęcim i Hejnału Kęty oraz pojedyncze osoby z Ruchu Chorzów.

AZS Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin (175).
Motorowcy z powodu nadkompletu nie obejrzeli spotkania z sektora gości. Gospodarzy w młynie 160. Mieli problem z wniesieniem oprawy.

Spartakus Daleszyce – Stal Rzeszów (155).
Stal na wyjeździe do Daleszyc wspierana przez Stalówkę (30), Ładę Biłgoraj (20) i Polonię Przemyśl (10).

Warta Poznań – Radomiak Radom (150).
Fani Radomiaka do Poznania przyjechali z dwiema flagami.

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj (134).
Kibice Łady wspierani przez Stalówkę (60) i gościnnie Avię Świdnik (24).

Resovia – Chełmianka Chełm (108).
Chełmianka wspierana przez Górnika Łęczna (12), wywiesiła trzy flagi.

Motor Lublin – Wisła Sandomierz (100).
Przyjezdni wspierani przez GKS Bełchatów (34).

KSZO Ostrowiec – Unia Tarnów (90).

Beskid Andrychów – Hutnik Kraków (80).
Mimo zamkniętego sektora gości, fani Hutnika obejrzeli spotkanie dzięki uprzejmości gospodarzy.

Victoria Sulejówek – ŁKS Łomża (39).
Przyjezdni mieli problem, żeby dostać się do sektora gości, przez co swoją obecność mieli okazję zaznaczyć dość krótko.

Błękitni Stargard – Gwardia Koszalin (35).
Podhale Nowy Targ – Orlęta Radzyń (4).

Resovia – Stal Rzeszów (-).
Na derbowe spotkanie gospodarze wystawili 500-osobowy młyn, w tym Unia Nowa Sarzyna (20) i JKS Jarosław (18). Z atrakcji ultras bardzo skromnie – zaledwie prosta, pasiasta kartoniada. Mecz niestety bez kibiców gości.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv