Published on 27 lutego, 2023 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 17-19.02.2023

W ostatnim tygodniu w kibicowskim światku w Polsce działo się całkiem sporo. Najpierw w tygodniu fani Lecha stawili się w norweskim Bodo w 355 osób na meczu Ligi Konferencji. Najwięcej emocji wzbudził jednak mecz Widzewa ze Śląskiem, na którym wrocławianie stracili swoją flagę powieszoną od wewnątrz sektora.

Jeden z kibiców RTS-u pokazał, że i w takich okolicznościach płótno można przechwycić, szczególnie jeśli akcję przeprowadzi się szybko i sprawnie, a rywal nie pilnuje swojego oflagowania. Chociaż flagę przechwyciła szybko ochrona i zwróciła ją fanom WKS-u, to płótno “Nabojka” po chwili zostało odrzucone. Wrocławianie szybko zaczęli dążyć do konfrontacji z Widzewem, ale ci mając argumenty w kieszeni, nie zamierzali wykonywać już pochopnych ruchów. Można być jednak pewnym, że podobnie jak w przypadku straty flag na rzecz Sevilli, Śląsk szybko nie opuści łodzianom. Co tylko uatrakcyjni sporo innych spotkań, m.in. Lechii i Miedzi z RTS-em.

Tym razem kilka ekip w dobrych liczbach pojawiło się na swoich wyjazdach – oprócz Śląska, również w 900 osób do Gliwic pojechali legioniści, a Zagłębie Lubin z licznym wsparciem Zawiszy pojawiło się w Poznaniu w 844 osoby.

Oprawy zaprezentowali fani Lecha, Arki, Lechii (w Kielcach) i ŁKS-u (w Bełchatowie).

Fani GKS-u Katowice po kilkumiesięcznej przerwie wrócili na trybuny, nie osiągając swojego celu (ustąpienia prezesa). Na spotkaniu z Podbeskidziem przy Bukowej obecnych było 3 tys. GieKSiarzy.

Na zapleczu ekstraklasy w ostatni weekend dobre liczby wyjazdowe ŁKS-u w Bełchatowie, Ruchu w Niepołomicach (na zakazie), Stali Rzeszów w Łęcznej, Wisły Kraków w Gdyni i Odry Opole w Sosnowcu.

Ekstraklasa:

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław (900)
Na trybunach 17 tys. kibiców i pełny sektor gości. Wrocławianie nie będą jednak miło wspominać tego wyjazdu, bowiem nie dopilnowali oflagowania w sektorze gości. Jeden z kibiców RTS-u podszedł pod klatkę i zerwał płótno WKS-u “Nabojka”, które po chwili zabrała kibicowi ochrona i… zwróciła je przyjezdnym. Śląsk z kolei wyrzucił flagę, uznając ją za straconą. W sektorze gości zakotłowało się solidnie po tym wydarzeniu, a ochrona mocno zagazowała znajdujących się w klatce kibiców. Widzewiacy wywiesili transparent “Tylko na eŁKSie takie zwyczaje, chuligan za psa się podaje”. Dzień po meczu Śląsk proponował Widzewowi walkę w ustronnym miejscu, ale jako że RTS nie był chętny przystać na warunki wrocławian, delegacja z Dolnego Śląska przyjechała pod stadion Widzewa w 180 osób. Po kilkuminutowej obecności, musiała zawrócić, bowiem szybko w to miejsce przyjechała policja.

Piast Gliwice – Legia Warszawa (900)
Legioniści przyjechali do Gliwic w 900 osób, w tym Zagłębie Sosnowiec (70). W sektorze gości zawisło 7 flag. Gospodarzy w młynie ok. 500 wraz z GKS-em Jastrzębie. Na trybunach łącznie 5,7 tys. widzów.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin (844)
Fani Zagłębia na wyjeździe do Poznania byli bardzo licznie wspierani przez Zawiszę (352). Na meczu ok. 13 tysięcy kibiców. Lechici zaprezentowali serpentyny, flagi na kijach i racowisko.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk (470)
Lechiści do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym w 470 osób. Zaprezentowali sektorówkę “Ultras”, płótno “Ultras Lechia” oraz odpalili piro.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze (304)
Zabrzanie przyjechali do Częstochowy w 304 osoby z flagą “Torcida Górnik”.

Cracovia – Stal Mielec (200)
Stal Mielec przyjechała do Krakowa w 200 osób, wspierana przez Sandecję. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Na trybunach 7,1 tys. fanów.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań (50)
Warciarze przyjechali do Szczecina w 50 osób, z dwiema flagami i kilkunastoma flagami na kijach. Portowcy wywiesili transparent skierowany do trenera w nawiązaniu do niesatysfakcjonujących wyników – “One way ticket”.

Miedź Legnica – Wisła Płock (35)
Fani z Płocka w bardzo skromnej liczbie stawili się w Legnicy. Jedyną wywieszoną przez nich flagą było płótno poświęcone zmarłemu kibicowi. Młyn Miedzi bardzo skromny.

Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok (-)
Skromna frekwencja na poniedziałkowym meczu w Radomiu – niespełna 2,3 tys. kibiców. Przyjezdnych brak z powodu braku otwartego sektora gości.

Niższe ligi:

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów (600)
Pomimo zakazu wyjazdowego, fani Ruchu pojawili się w Niepołomicach w 600 osób, z trzema transparentami, m.in. “Kotala raus”.

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów (345)
Stal do Łęcznej przyjechała w 345 osób, w tym Stal Stalowa Wola (80), Polonia Przemyśl (38), Łada Biłgoraj (31) i Karpaty Krosno (1).

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole (192)
Ostatnie spotkanie rozgrywane na stadionie Ludowym. Odra przyjechała w 192 osoby, w tym delegacja ich zgodowiczów z węgierskiego Sopronu (20).

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv