Sezon 2016/2017

Published on 20 września, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 16-19.09.2016

W ostatnim tygodniu największa frekwencja w naszej lidze, a także największa kibiców gości, miała miejsce przy okazji spotkania Lechii z Lechem. W ekstraklasie zabrakło opraw, a kibice skupili się na przypomnieniu o kolejnej rocznicy “IV rozbioru Polski”. Podczas wizyty Pogoni w Płocku ucierpiało nieco ogrodzenie “klatki”. Kilka ciekawych meczów rozegrano w niższych klasach rozgrywkowych.

Najliczniej na wyjeździe pojawili się fani Zagłębia Sosnowiec w Bielsku-Białej. Nadkomplet katowiczan przyjechał do Legnicy. Licznie na swoich wyjazdach stawili się również kibice Chełmianki, Górnika Konin oraz Resovii. Fani Górnika Zabrze pokazali żółtą kartkę prezydent miasta. Pirotechnikę odpaliła Resovia, Łada i Chełmianka.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Lech Poznań (1304).
Bardzo dobra frekwencja na tym meczu, ponad 26 tysięcy osób. Lechiści wywiesili sporych rozmiarów transparent “17.09.1939 Czwarty rozbiór Polski”. Lechici przyjechali pociągiem specjalnym w 1300 osób, dobrze oflagowując swój sektor. Obie ekipy bez choreografii.

Arka Gdynia – Cracovia ().
Na poniedziałkowym meczu przyjaźni pojawiło się 9,4 tysiąca kibiców. Przed meczem arkowcy przeprowadzili akcję nawołującą do oddawania głosów na projekt “Arka Pokoleń”, polegający na odnowieniu słynnej “Górki” – trybuny dawnego stadionu przy Ejsmonda oraz powstaniu wystawy poświęconej sukcesom Arki.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok (147).
Frekwencja na stadionie i w młynie Śląska to obraz nędzy i rozpaczy. Wrocławianie z przeciętnym dopingiem i tylko dwiema flagami na całym stadionie. Białostoczanie przyjechali w niespełna półtorej setki bez flag.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (140).
Portowcy w trakcie meczu zanotowali starcie z ochroną, w wyniku którego nieco ucierpiał płot w sektorze gości. Sześciu szczecinian ukarano zakazami stadionowymi. “Nafciarze” z przyzwoitym młynem i niezłym dopingiem.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin (125).
Kibice z Lubina przyjechali na Łazienkowską w 125 osób z dwiema flagami. Na trybunach ponad 14 tys. kibiców z bardzo dobrym dopingiem – o wiele głośniejszym niż kilka dni wcześniej na meczu Ligi Mistrzów. Spotkanie bez obustronnych uprzejmości. Po meczu legioniści domagali się zmiany trenera, skandując hasła “Chcemy trenera, a nie Hasiego frajera” i “Nie ma gry, nie ma wyników, wypier… Albańczyku”. Życzenie kibiców zostało spełnione kilka minut po zakończeniu spotkania.

Wisła Kraków – Piast Gliwice (100).
Na trybunach niespełna 8,5 tysiąca kibiców. Gospodarze wywiesili w młynie transparent “Precz z czerwoną zarazą. 17.09.1939 Pamiętamy”. Gliwiczanie wywiesili dwa swoje płótna oraz małą flagę Bate Borysów.

Ruch Chorzów – Termalika Nieciecza (-).
Mecz rozegrano bez publiczności, co było efektem zachowania publiczności na meczu Ruchu z Legią.

Górnik Łęczna – Korona Kielce (-).
Na tym meczu nie działo się nic godnego uwagi. Bojkot meczów Górnika w Lublinie trwa. W ten weekend łęcznianie postanowili wygrać się na wyjazdowe spotkanie Chełmianki do Biłgoraja.

I liga:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec (1400).
Sosnowiczanie na bliski wyjazd do Bielska przyjechali w 1100 osób. Wspierali ich fani BKS-u (300) oraz Czuwaju (15). Przyjezdni z dobrym oflagowaniem i dopingiem. Odpalili dwie race. TSP w młynie setka z trzema flagami.

Miedź Legnica – GKS Katowice (616).
Katowiczanie otrzymali 500 biletów na ten wyjazd, ale ostatecznie do Legnicy przyjechali w 616 osób, w tym Górnik (3). Przyjezdni szczelnie oflagowali swój sektor. Miedzi w młynie ponad 200.

Stal Mielec – Stomil Olsztyn (109).

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice (30).

Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki (9).

Górnik Zabrze – Bytovia Bytów (0).
Na meczu ponad 9 tysięcy kibiców. Fani w młynie pokazali żółte kartki do prezydenta miasta, wywieszając również transparent “Dziewięć postulatów dziś wam przedstawiamy, żółtą kartką prezydent i zarząd ostrzegamy!”. Wywiesili również transparent “17.09.1939 Pamiętamy”. Gości brak.

Niższe ligi:

KSZO Ostrowiec – Resovia (220).
Przyjezdni zaprezentowali sektorówkę oraz odpalili piro. Po meczu mieli z tego powodu problemy z policją.

Łada Biłgoraj – Chełmianka Chełm (190).
Chełmianka w dobrej liczbie stawiła się w Biłgoraju, wspierana przez Górnika Łęczna (70) i Motor (15). Przyjezdni z trzema flagami. Gospodarze zaprezentowali transparenty na dwóch kijach, trans “Od zawsze na zawsze” i kilka rac.

Elana Toruń – Górnik Konin (186).
Przyjezdni wspierani przez Ostrovię (22) i Gwardię Koszalin (3), wywiesili pięć flag. Przy okazji meczu przybity został układ Górnika z Ostrovią Ostrów Wlkp. Gospodarzy w młynie ok. 400. Przyjezdni skandowali hasło “Gdzie wasz honor i zasady, wczoraj bójka, dziś układy!” odnoszące się do układy Elany z KKS-em Kalisz.

GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola (150).
Przyjezdni z dobrym oflagowaniem, wspierani przez Ładę i Polonię Przemyśl.

Bałtyk Gdynia – Pogoń Lębork (100).

KS Wiązownica – Polonia Przemyśl (75).
Przyjezdni wspierani przez Ładę Biłgoraj (5), wywiesili jedną flagę.

Siarka Tarnobrzeg – Odra Opole (73).
Błękitni Ropczyce – Igloopol Dębica (62).
Wierna Małogoszcz – JKS Jarosław (20).
Sokół Ostróda – ŁKS Łódź (-).

Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg (40).
Olimpia przyjechała do Legionowa w 40 osób, liczbę wspierających ich legionistów trudno zliczyć. Elblążanie wywiesili jedną flagę i transparent PDW. W drugiej połowie zaprezentowali skromną oprawę zgodową, wykonaną przez legionistów z Legionowa.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv