Published on 21 października, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 16-18.10.2020

Od soboty wszystkie mecze w Polsce rozgrywane są bez udziału publiczności. Stan ten nie zmieni się zapewne w najbliższych tygodniach i niewykluczone, że tak też będzie do rozpoczęcia… rundy wiosennej. Do piątku włącznie rozegrano niewiele meczów, na których pojawiła się publiczność, z ograniczeniem do 25% pojemności stadionu.

Fani Rakowa, tak jak i wcześniej, nie robiąc sobie nic z meczu rozgrywanego bez udziału widzów, ruszyli na wyjazd do Zabrza. W przeciwieństwie do ich ostatniej wizyty w tym mieście, tym razem nie zdołali dotrzeć na parking znajdujący się przy sektorze gości. Policja zatrzymała 90-osobową grupę przyjezdnych przy zjeździe z autostrady i po godzinnym spisywaniu nakazała “Medalikom” zawracać.

W niższych ligach fani kilku ekip również pojechali na mecze wyjazdowe, zaznaczając swoją obecność zza ogrodzenia. Tak było w przypadku fanów Górnika Wałbrzych, Kotwicy czy Chełmianki. Beskidowcy z kolei zaprezentowali oprawę na ogrodzeniu swojego stadionu z hasłem jak najbardziej przystającym do ich postawy w obecnej sytuacji – “Fanatyzm nie na pokaz”.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa (90)
Fani Rakowa kolejny raz próbowali zaliczyć wyjazdowe spotkanie swojej drużyny, chociaż wiedzieli, że na stadion nie wejdą. Do Zabrza pojechało 90 kibiców gości, w tym Chemik Kędzierzyn-Koźle (30). Swoją wyprawę “Medaliki” zakończyły przy zjeździe z autostrady na Zabrze, gdzie policja po spisaniu całej grupy, zawróciła ją do Częstochowy.

Niższe ligi:

Zieloni Mrowiny – Górnik Wałbrzych (80)
Fani z Wałbrzycha pomimo zamkniętego stadionu w Mrowinach pojechali na wyjazd wspierani przez Polonię Świdnica i prowadzili doping zza ogrodzenia stadionu.

KP Starogard Gdański – Kotwica Kołobrzeg (40)
Fani Kotwicy pojechali do Starogardu Gdańskiego w 40 osób. Swoją obecność zaznaczyli kilkoma okrzykami i po pierwszej połowie spotkanie ruszyli w drogę powrotną.

Konopianka Konopki – MKS Ciechanów (18)
Fani MKS-u z transparentem “Otworzyć stadiony, zamknąć rządzących!” oraz dopingiem zza stadionu. Ten sam transparent wywiesili również tydzień wcześniej na meczu z Błękitnymi Raciąż, na którym ich stadion był zamknięty, a policja robiła wszystko, by wlepić jak najwięcej mandatów.

Jutrzenka Giebułtów – Chełmianka Chełm (16)
Na daleki wyjazd do Zabierzowa ruszyło 16 fanów z Chełma. Prowadzili doping zza ogrodzenia.

Mazowsze Grójec – Mazovia Mińsk Maz. (15)

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice (-)
Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. W młynie legniczan wywieszony został transparent “Fanatyka Covid nie tyka!”.

Beskid Andrychów – Orzeł Ryczów (-)
Beskidowcy pomimo zamknięcia stadionu zaprezentowali na ogrodzeniu stadionowym choreografię – podświetloną pirotechniką folię z hasłem “Fanatyzm nie na pokaz”.

Energetyk Gryfino – Ogniwo Babinek (-)
Gospodarze wywiesili transparent “Anty Covid-19. Stop tresurze ludzi”.

Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz (-)
Kibice siedleckiej Pogoni zebrali się w ok. 30 osób i zza ogrodzenia prowadzili doping, ustawiając się w “bezpiecznych odległościach”, aby nie mogła przyczepić się policja.

Włocłavia Włocławek – Chełminianka Chełmno (-)
Gospodarzy na piątkowym meczu ok. 90 w młynie.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv