Published on 19 października, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 13-16.10.2017

Z bardzo dobrej strony na bliskim wyjeździe w Bielsku-Białej zaprezentował się GKS Katowice. Katowiczanie, ze względu na zamknięte sektory gości, wiele innych “derbowych” wyjazdów nie będą mogli zaliczyć. Spotkanie Hutnika Kraków z Beskidem Andrychów również było bardzo interesujące, dzięki konkretnym prezentacjom fanów obu ekip. Na deser derby Dębicy, których gospodarzem był Igloopol. Fani Wisłoki co prawda na stadion nie weszli, ale w 500 osób zebrali się na rynku i podjęli chociaż próbę dostania się w pobliże obiektu lokalnego rywala. Igloopol z bardzo dobrą oprawą oraz zaskakująco wysoką liczbą w młynie.

Spośród meczów ekstraklasy najciekawiej było na meczu Śląska z Wisłą. Krakowianie w sektorze gości użyli gaśnic i regularnie “pozdrawiali” swoich niedawnych zgodowiczów. Śląsk z oprawą nawiązującą do wiślackiej “wierności”.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków (350).
Wiślacy wspierani przez Ruch (100) i Widzew zawitali do Wrocławia w 350 osób. W trakcie meczu sporo bluzgali na Śląsk, a także skorzystali z przejętych gaśnic. WKS zaprezentował przerobione płótno “WieRność”, a także oprawę poświęconą krakusom w nawiązaniu do kroku, który Wisła wykonała zmieniając przyjaciół. Składały się na nią malowana sektorówka i transparent z hasłem “Nie dopuścimy do tego, aby Ludzie uznali WaS za niegodnych podania ręki” z rekinem w barwach Wisły. Całość uzupełniły flagi na kiju i race.

Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz (123).
Sandecja stawiła się na wyjazdowym meczu w Gliwicach w 123 osoby z trzema flagami. Liczby wyjazdowe “Sączersów” cały czas pozostawiają wiele do życzenia.

Termalika Nieciecza – Arka Gdynia (132).
Arkowcy w 132 osoby (w tym Cracovia) wybrali się na wyjazd do Niecieczy, gdzie wywiesili dwie flagi.

Korona Kielce – Wisła Płock (47).
Koroniarze wystawili ok. 450 osobowy młyn. W trakcie meczu mobilizowali się na, jak to określają, wyjazd rundy – w najbliższej kolejce do Zabrza. W nawiązaniu do tego wywiesili transparent “Jedzie pociąg, jadą fani, nie śpij w szafie, ruszaj z nami!”. Wisła Płock przyjechała w 47 osób bez flag.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (-).
Spotkanie bez udziału lechistów z powodu zakazu. Fanów Legii ponad 18 tys. Wywiesili transparent odnoszący się do rzekomego zerwania zgody z Zagłębiem – “Jeb… k…wy co chcą nas podzielić. Legia i Zagłębie!” oraz trans “Stanowski weszło ci już coś w dupę konfidencie”.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze (-).
Ponad 11,2 tys. kibiców pojawiło się na meczu w Lubinie. Młyn Zagłębia prezentował się całkiem nieźle. Gospodarze wspierani przez delegacje Falubazu, Odry oraz Polonii Bytom. Spotkanie rozegrano bez kibiców gości, bo lubinianie skwitowali okrzykami “Ku…w z Zabrza nie wpuszczamy, o Rajmundzie pamiętamy”.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (-).
Na meczu nie działo się nic godnego uwagi. Lechici, ze względu na zakaz wyjazdowy, wybrali się z ŁKS-em do Radomia.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-).
Spotkanie sporo straciło na atrakcyjności ze względu na zakaz wyjazdowy dla kibiców Pogoni. Cracovia z przeciętnym młynem, bez oprawy.

Niższe ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice (1039).
GieKSiarze wobec problemów z zamówieniem specjala na tak bliski wyjazd, wybrali się do Bielska furami. Do celu dotarli w 1039 osób, w tym Banik (36) i Górnik (17). Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Fani TSP, rzekomo nieposiadający kibiców, tym razem stawili się na trybunach w ponad 11,6 tys. z dość licznym młynem.

Radomiak Radom – ŁKS Łódź ().
Łodzianie w nadkomplecie stawili się na wyjeździe do Radomia, gdzie wspierali ich fani Lecha (77). Przyjezdni zaprezentowali sektorówkę i odpalili pirotechnikę. Radomiak z dobrą frekwencją i oprawą, na którą składały się transparenty z hasłem “Świeć się imię twoje Radomiak”, malowaną sektorówką i piro. Jeden z fanów postanowił ubarwić widowisko strzelając z wyrzutni w stronę policji.

Wisła Sandomierz – Motor Lublin (260).
Motorowcy wspierani przez Śląska Wrocław (21) z transparentem “Motor to więcej niż klub”.

Siarka Tarnobrzeg – GKS Jastrzębie (190).
Przyjezdni wspierani przez “Stalówkę” z flagą “STF”.

Chełmianka Chełm – Resovia (102).

Hutnik Kraków – Beskid Andrychów (90).
Beskid na tym wyjeździe stawił się w 90 osób, w tym Energie Cottbus (8), z sześcioma flagami. Zaprezentowali transparent “StawiaMy na swoim” i odpalili piro. Gospodarze świętowali 15-lecie grupy ultras, prezentując choreografię z hasłem “Takie sceny nie są rzadkością” oraz malowaną sektorówką podwieszaną do dachu. Całość zwieńczył pokaz piro.

Bytovia Bytów – Zagłębie Sosnowiec (80).
Sosnowiczanie z jedną flagą, wspierani przez Czuwaj (2) i BKS Bielsko (2).

Szczakowianka Jaworzno – Ruch Radzionków (63).
Radzionkowianie stawili się w Jaworznie w 63 osoby z pięcioma flagami oraz skromną oprawą z piro.

Lewart Lubartów – Hetman Zamość (72).
Wisła Puławy – Olimpia Elbląg (62).
Warta Poznań – GKS Bełchatów (23).
ŁKS Łomża – Victoria Sulejówek (6).

Igloopol Dębica – Wisłoka Dębica (-).
Wisłoka nie przyjęła 300 przyznanych im biletów, więc spotkanie odbyło się bez ich udziału. Wisłoka zebrała się w ok. 500 osób (w tym zgody) i przemaszerowała w kierunku stadionu lokalnego rywala. Igloopol zaprezentował się z bardzo dobrej strony – pokazał nie tylko liczny młyn (w nim 35 fanów Unii Oświęcim), ale i ciekawe choreografie, m.in. podwieszaną do dachu sporych rozmiarów sektorówkę, czy transparent “Nie milkną śpiewy nie znika dym – na Podkarpaciu wiedziemy prym” + piro. Wywiesili także trochę zdobytych fantów.

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

KS Stobierna – Stal Rzeszów (80).
Powiślak Końskowola – Motor Lublin (60).

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv