Published on 18 kwietnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 13-16.04.2018

Pierwsza kolejka rundy finałowej ekstraklasy nie cieszyła się większym zainteresowaniem ze strony kibiców niż wcześniejsze mecze. Co więcej, patrząc na liczby wyjazdowe, było beznadziejnie słabo. Dość powiedzieć, że spośród ekstraklasowych ekip najliczniej stawiło się Zagłębie Lubin (w 109 osób) w Warszawie. Sandecja chyba pogodziła się z losem swoich piłkarzy i zanotowała wyjazdowe zero.

W krótkim odstępie czasu odbyły się kolejne derby Trójmiasta, tym razem w Gdyni. Niestety, ponownie bez przyjezdnych. Arkowcy odpalili trochę pirotechniki. Nie doświadczyliśmy zbyt wielu akcentów ultras na stadionach ekstraklasy. Nieco lepiej było w niższych ligach. Najciekawiej zaś na meczu GKS-u Bełchatów z ŁKS-em, na którym oprawy przygotowali fani obu ekip, a dodatkowo dobrze prezentował się nabity młyn gospodarzy. Przyjezdni mogli liczyć na dodatkową pulę wejściówek i stawili się w nadkomplecie. Oprawy po obu stronach zaprezentowane zostały także przy okazji meczu Ruchu Radzionków z Szombierkami Bytom.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin (109).
Zagłębie do Warszawy przyjechało w słabej liczbie – 109 osób, z czego sześciu zakazowiczów zostało za bramami. W sektorze gości wywiesili jedną flagę i transparent PDW. Na trybunach 13 tys. kibiców. Legioniści niezadowoleni z postawy drużyny, skandowali hasła w kierunku byłego już trenera: “Chu…wo gracie, bo wy trenera nie macie”, “Chcemy trenera, a nie Jozaka frajera” oraz “Chyba już najwyższa pora zwolnić tego amatora”.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (82).
Zabrzanie na zakazie przyjechali do Białegostoku w 82 osoby. Na stadion weszli dzięki uprzejmości gospodarzy, wieszając w sektorze gości płótno “Ś.P. Pastora” oraz transparent “Ostatni gwizdek”.

Wisła Płock – Wisła Kraków (70).
Remisowym meczem z Wisłą Kraków (2:2) rozpoczęliśmy zmagania w finałowej rundzie Ekstraklasy. Po zaskakującej wygranej w Białymstoku, mocno zmobilizowaliśmy się na pojedynek z Krakusami co zaowocowało wysoką, wynoszącą ponad siedem tysięcy widzów, frekwencją oraz głośnym dopingiem.

Atmosferę kibicowskiego święta czuć można było już na kilka dni przed samym meczem, kiedy to na mieście pojawiły się okolicznościowe banery informujące o meczu. Jak widać przyniosło to zamierzony skutek i Nafciarze tłumnie ruszyli w poniedziałkowy wieczór na stadion. Trybuna wschodnia przyozdobiona flagami, z której rozbrzmiewał fanatyczny śpiew, prezentowała się naprawdę solidnie. Na płocie nie zabrakło również transparentu: „Nic o nas bez nas”, który traktuje o zorganizowanym proteście kibiców z całej Polski. / facebook.com/WislaPlockUltras
Wiślacy przyjechali transportem kołowym, w skromnej liczbie, bez flag.

Lech Poznań – Korona Kielce (46).
Koroniarze po licznym wyjeździe do Wrocławia, tym razem w 46 osób stawili się w Poznaniu. Na stadionie Lecha wywiesili jedną flagę. Na meczu niewiele ponad 20 tysięcy kibiców. Poznaniacy wywiesili transparent “Królowie jazda!” oraz odpalili kilka rac.

Pogoń Szczecin – Termalica Nieciecza (11).
Frekwencja Portowców w młynie bardzo skromna. Fani z Niecieczy przyjechali w 11 osób, z jedną flagą. Szczecinianie rozpoczęli akcję “Cały stadion na 70-lecie” – zamierzają wypełnić swój obiekt do ostatniego miejsca na spotkaniu planowanym na 28 kwietnia.

Śląsk Wrocław – Sandecja Nowy Sącz (0).
Sandecja po awansie do ekstraklasy jeździła raczej słabo, rzadko udawało się stawić na jakimś wyjeździe w dobrej liczbie. Podobnie było przy okazji ostatniej wizyty we Wrocławiu, w marcu było ich 128. Tym razem sektor gości był pusty i właśnie zero wyjazdowe, bynajmniej nie spowodowane jakimś zakazem, najlepiej świadczy o słabej formie “Sączersów”, którzy chyba zbierają siły na powrót swojego klubu do pierwszej ligi. Spotkanie obejrzało 6,2 tys. kibiców.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk (-).
Blisko 12 tysięcy kibiców obejrzało derby Trójmiasta na stadionie Arki. Kibice gości, w związku z zakazem za derby, na których fruwała pirotechnika, pojawić się nie mogli. Arkowcy odpalili race i świece dymne, ale po końcowym gwizdku nie mogli być w najlepszych humorach. Po meczu pod stadionem doszło do drobnych incydentów z policją. Lechiści czekali na swoich piłkarzy przy boisku treningowym, gdzie wywiesili transparent “W piątek trzynastego j… Arkę na całego”.

Cracovia – Piast Gliwice (-).
Niewiele ponad 2 tys. kibiców na trybunach. Akurat zarówno fani Cracovii, jak i Piasta prowadzą bojkot, w związku z czym atmosfera była iście piknikowa. Pasy już teraz zapowiedziały kontynuację protestu także w kolejnym sezonie, nie widząc możliwości porozumienia z prezesem Filipiakiem. “(…) Niech się każdy przyłączy i bierze udział w bojkocie. W nowym sezonie będziemy organizować wyjazdy, będą stosowne koszulki, vlepki dotyczące bojkotu. Zorganizujemy spotkania na osiedlach i FC, gdzie zostaną wyznaczone osoby odpowiedzialne za listy wyjazdowe i prowadzenie FP. Informacje o przebiegu bojkotu i akcjach związanych z nim będziemy podawać na bieżąco. Jeśli zajdzie potrzeba, przyjedziemy do klubu i wywieziemy gnój na taczkach, tam gdzie jego miejsce. Jeśli teraz ustąpimy, to co dalej? Czy chcemy, żeby 21-letnia córka profesora miała nowa zabawkę w postaci KS Cracovia, a ‘Szkodnik’ robił swój prywatny cyrk? Tylko MY, zjednoczeni kibice Cracovii możemy im w tym przeszkodzić i oni o tym doskonale wiedzą. Czasem i snajper potrzebuje pomocnika, gdy do celu jest daleko i wieje wiatr, a o tym ‘wietrze’ ostatnio było dużo w mediach (…)” – czytamy w stanowisku fanatyków.

I liga:

Raków Częstochowa – Chrobry Głogów (49).
Gospodarzy w młynie około 300, z dobrym dopingiem.

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn (47).
Stomilowcy na wyjeździe w Legnicy stawili się w 47 osób, w tym Wisła Płock (11) i Polonia Bydgoszcz (2). W sektorze gości wywiesili dwie flagi i transparent “Ostatni gwizdek”.

Bytovia Bytów – Górnik Łęczna (10).
Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (-).

Niższe ligi:

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź (850).
Ciekawe spotkanie, na które łodzianie przyjechali w nadkomplecie, w 850 osób. Przyjezdni zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Football Without Pyro is Nothing” podświetlonego pirotechniką. Bełchatowianie wystawili liczny, 600-osobowy młyn, wspierany przez Pelister Bitola (4). GKS z oprawą składającą się z malowanego transparentu “Ultras Torfiorze” z wysoką postacią kibica, a całość uzupełniły folie aluminiowe i kilkanaście rac.

Unia Nowa Sarzyna – Igloopol Dębica (95).
Igloopol wspierany na tym wyjeździe przez Unię (40) oraz Hejnał Kęty.

Ruch Radzionków – Szombierki Bytom (92).
Ciekawe spotkanie w niższej klasie rozgrywkowej, na które przyjechało 92 kibiców Szombierek. Gospodarze z oprawą z hasłem “Trybuny szare i zaniedbane. Tu sny zmieniały się w jawę” + sektorówka przypominająca plakat zapowiadający mecz ekstraklasy Ruchu z Widzewem. Całość uzupełniło piro. Przyjezdni z transparentem “Zielone piekło”, sektorówką z diabłem oraz flagami na kiju i piro.

Anioły Garczegorze – Gryf Słupsk (60).

Bałtyk Gdynia – Górnik Konin (35).
Fani z Konina przyjechali do Gdyni w 35 osób, z dwoma flagami i prowadzili doping przez całe spotkanie. Bałtyku w młynie ok. 50.

Kryształ Werbkowice – Łada Biłgoraj (48).
Radomiak Radom – Gwardia Koszalin (9).

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv