Sezon 2016/2017

Published on 16 sierpnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 12-15.08.2016

Fani Ruchu Chorzów zanotowali rekordowy wyjazd na stadion Wisły Kraków. Niebiescy, wspierani przez Widzew, zasiedli na trybunie, na której na co dzień znajduje się młyn wiślaków i tego dnia liczba przyjezdnych była większa od gospodarzy. Zabrakło jedynie konkretnego pokazu pirotechnicznego.

W dobrej liczbie stawił się Śląsk w Gdyni. Wrocławian wspierali lechiści (250) . W Poznaniu frekwencja pozostawia wiele do życzenia, ale biorąc pod uwagę wyniki piłkarzy i frustrację fanów, nie można wykluczyć, że ta na razie pozostanie na poziomie ok. 10 tysięcy. W dobrej liczbie w wolny poniedziałek do Płocka pojechała Jagiellonia.

W niższych klasach rozgrywkowych najciekawiej było na meczu GKS-u Bełchatów z Rakowem. Gospodarze zaprezentowali oprawę z piro, Raków “wjechał” z bramą. Najliczniej w Pucharze Polski pojechali fani Legii, którzy w ponad 1000 osób zawitali do Zabrza. Kibice Górnika tymczasem zaprezentowali oprawę z konkretną ilością piro. Więcej można było spodziewać się po meczu Zagłębia z Wisłą – po stronie gospodarzy do kompletu było daleko, a przyjezdni, wspierani przez Ruch (90), również nie wykorzystali przyznanej im puli wejściówek. Ponadto ultrasowali fani Wisły Płock, Stalówki i Myszkowa. Na najciekawszym meczu żużlowym Stal Gorzów przygotowała okazjonalną oprawę meczu – “Ta twierdza to za wysokie mury na zielonogórskie szczury”. Widzewiacy nie dojechali na mecz swojego klubu do Lubawy.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Ruch Chorzów (3000).
Chorzowianie, wraz z Widzewem (260), w imponującej liczbie stawili się w Krakowie (ponad 3 tys.), gdzie podróżowali pociągiem specjalnym. Urządzili sobie przemarsz z dworca głównego na stadion, gdzie zajęli miejsca w młynie gospodarzy i… było ich więcej od fanów Wisły. Podczas meczu nie brakowało wzajemnych pozdrowień, chociaż przez większość spotkania obie ekipy dopingowały swoje zespoły. Cały młyn skandował wspólnie “Widzew, Wisła, Ruch, Elana, a wy k…wy na kolana!”. Po meczu chorzowianie zanotowali jeszcze postój w Katowicach, gdzie spora grupa ruszyła w miasto. Policja zapowiedziała rozpoznanie sprawców na podstawie miejskiego monitoringu.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław (760).
Wrocławianie, wspierani przez Lechię, wykorzystali pulę wejściówek na mecz z Arką. W sektorze gości zawisły cztery płótna lechistów i jedno wrocławian. Arkowcy przed rozpoczęciem spotkania zaprezentowali oprawę poświęconą jednemu ze zmarłych ostatnio kibiców – transparent “Ś.P. Roli 09.09.1997 – 06.08.2016”, sektorówkę w kształcie koszulki wraz z kirem żałobnym, malowaną sektorówkę z postacią zmarłego kibica oraz race, które utworzyły krzyż.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (500).
Białostoczanie mieli problemy z policją i w efekcie z dotarciem do celu na czas. Z tego właśnie powodu Jagiellonia na stadionie stawiła się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Zaprezentowali flagi na kiju. Gospodarze z patriotyczną choreografią (biało-czerwony transparent “Za męstwo i waleczność” + kartoniada).

Lech Poznań – Cracovia ().
Lechici wywiesili transparent “Wszystkiego najlepszego panie majorze”, z okazji 90. urodzin majora Ludwika Miśka. Fani Kolejorza, zdenerwowani fatalnymi wynikami swojego zespołu, wywiesili również transparent “Rutkowski, Klimczak i piłkarzy zgraja. Powiedzcie jak znajdziecie jaja!” oraz wielokrotnie skandowali “Tej Rutkowski nie rób ściemy, dawaj bejmy na transfery” oraz “Rutkowski, chcemy transferów!”. Na trybunach niewiele ponad 10 tysięcy kibiców. Marcin Robak po jednej z bramek zrobił gest uciszający “Kocioł”, co niezbyt spodobało się publiczności.

Pogoń Szczecin – Termalika Nieciecza (46).
Fani z Niecieczy przyjechali w 46 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi, a na krzesełkach rozłożyli sektorówkę. Bardzo słaba frekwencja po stronie Portowców – niewiele ponad 4 tysiące osób.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa (-).
Ponad 9 tysięcy kibiców pojawiło się na meczu w Lublinie. Fanatycy Górnika dali o sobie znać, krzycząc zza stadionu. Legioniści z powodu zakazu nie mogli zawitać do Lublina.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce (-).
Koroniarze na wyjazd do Gdańska nie mogli pojechać. Prezes kieleckiego klubu zrobił na złość kibicom Korony i wiedząc, że ci zamierzają pojechać do Trójmiasta, odesłał całą pulę wejściówek działaczom Lechii.

Niższe ligi:

GKS Bełchatów – Raków Częstochowa (300).
Raków, wspierany przez Chemika (19), w dobrej liczbie stawił się w Bełchatowie. Mieli problemy z wejściem, a wszystko skończyło się “wjazdem z bramą”. GKS z licznym młynem i oprawą, na którą składały się transparent “Jest pięknie”, 500 kartoników i literami “JP”, pasiasta sektorówka oraz 20 rac.

Motor Lubawa – Widzew Łódź (200).
Widzewiacy podróżujący do Lubawy zakończyli podróż na wysokości Torunia. Autokary RTS-u zostały zaatakowane przez fanów Lechii i Śląska. Po całym zdarzeniu policja uznała, że stan techniczny pojazdów nie pozwala na kontynuowanie podróży. Widzewiacy zostali dowiezieni autokarami jedynie na dworzec w Toruniu, skąd pociągiem cała grupa została zawrócona do Łodzi.

Wda Świecie – Elana Toruń (191).
Elanowcy z sześcioma flagami na dość bliskim wyjeździe, gdzie wypełnili sektor dla przyjezdnych.

Polonia Warszawa – Stal Stalowa Wola (150).

Tarnovia – Glinik Gorlice (110).
Przyjezdni wspierani przez Karpaty (10) i Podhale (7). Sporo bluzgów pod adresem gospodarzy.

Orzeł Przeworsk – Polonia Przemyśl (90).
Przyjezdni z dwiema flagami. Gospodarze z transparentem “Tadeusz Rolski – Władca Nieba” podświetlonym pirotechniką.

AKS Busko-Zdrój – Wisła Sandomierz (90).
Wisła wspierana przez Siarkę Tarnobrzeg (15), wywiesiła cztery flagi.

KS Myszków – Ruch Radzionków (50).

Puchar Polski:

Górnik Zabrze – Legia Warszawa (1013).
Legioniści, wspierani przez Zagłębie Sosnowiec, do Zabrza pojechali pociągiem specjalnym. W sektorze gości zasiadło 1013 osób, z ośmioma flagami. Gospodarzy na trybunach ponad 15,5 tysiąca. Górnik zaprezentował oprawę, na którą składał się transparent “Rozwiewamy czarne chmury, chociaż nastrój jest ponury…”, chorągiewki oraz race i czarne świece dymne. Druga prezentacja KSG to transparent z postacią Barta Simpsona i hasłem “Kibice nie spadli, dalej Górnik prowadzimy” oraz kolejny pokaz pirotechniczny.

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław (253).
Wrocławianie z dwiema flagami, wspierani przez Miedź Legnica (50).

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków (227).
Wiślacy z flagą “Wisła Sharks”, wspierani przez Ruch Chorzów (90).

GKS Jastrzębie – Radomiak Radom (90).
Przyjezdni z dwiema flagami.

KSZO Ostrowiec – Raków Częstochowa (71).
Gospodarzy w młynie niespełna 150 osób, z flagą “Świętokrzyska Duma”.

Cracovia – Jagiellonia Białystok (70).

Puszcza Niepołomice – Korona Kielce (60).
Koroniarze przyjechali do Niepołomic w 60 osób i z jedną flagą. Prowadzili sporadyczny doping, a przez większość spotkania bluzgali na prezesa swojego klubu.

Wigry Suwałki – Termalika Nieciecza (0).
Gospodarzy w młynie 250.

Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów (-).
Na trybunach komplet (4 tys.) widzów. Stomilowcy wspierani przez Wisłę Płock (50) i Polonię Bydgoszcz (22). Chorzowianie nie mogli przyjechać z powodu zakazu wyjazdowego na PP, chociaż sektor gości był przygotowany na ich przyjęcie.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv