Published on 19 września, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 11-13.09.2020

W ostatnim tygodniu w kibicowskim światku co nieco się działo, i tym razem głównie nie za sprawą grup szykujących choreografie na trybunach. “Stalówka”, która udała się do Dębicy, próbowała skrócić sobie czas wejścia do sektora gości. Z kolei Zagłębie Sosnowiec przechwyciło kolejne płótno rywali – tym razem “Łowcy Flag” wykroili Sandecję.

Niestety nadal sporo sektorów, szczególnie w ekstraklasie, świeciło pustkami. Jedynie na meczu Cracovia – Stal Mielec pojawili się przyjezdni. Legioniści ruszyli do Płocka, gdzie obecnie nie ma sektora dla przyjezdnych, a samo dotarcie w okolice sektora gości należy uznać za sukces.

Najwyższą frekwencja miała miejsce we Wrocławiu na meczu Śląska z Lechem. Najliczniej na wyjeździe stawili się kibice Ruchu Chorzów na meczu z Polonią Bytom – niestety 1900 osób nie miało możliwości obejrzenia meczu. Policyjne prowokacje doprowadziły do zamieszek, a w konsekwencji do zawinięcia kilkudziesięciu osób. Statystyki muszą się zgadzać.

W Łodzi trwa już przedderbowa gorączka – spotkanie RTS-u z ŁKS-em rozegrane zostanie w środę. ŁKS wykroił część oprawy, którą na ten mecz zdążyli przygotować widzewiacy – ta poszła z dymem.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Legia Warszawa (500)
W Płocku na trybunach komplet widzów – 1500 osób. Gospodarze mają dostępną tylko jedną trybunę, którą zapełnić mogą jedynie w połowie. Wiślacy z dopingiem przez cały mecz. Około 500 fanów Legii w trakcie spotkania dotarło pod stadion w Płocku i z okolicy sektora gości kilkoma okrzykami zaznaczyli swoją obecność.

Cracovia – Stal Mielec (250)
Fani Stali na wyjazdowy mecz z Cracovią przyjechali w 250 osób, w tym Czarni Jasło (22) i Sandecja (10). W sektorze gości wywiesili trzy flagi. Na meczu ponad 5,4 tys. widzów. “Pasy” ze skromnym młynem.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań (-)
Najlepsza w ostatniej serii spotkań frekwencja na stadionie miała miejsce właśnie we Wrocławiu, co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia. Na trybunach ponad 11,5 tys. widzów. Bardzo przyzwoity młyn WKS-u.

Warta Poznań – Piast Gliwice (-)
Na meczu w Grodzisku Wlkp. ponad 1,8 tys. widzów. Na trybunach mocno piknikowa atmosfera.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk (-)
Zabrzanie podczas meczu prowadzili ostatnią zbiórkę pieniędzy na szytą sektorówkę “Torcida”. Na trybunach ponad 10 tys. widzów. Lechistów brak z powodu zakazu.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin (-)
Na poniedziałkowym meczu w Bełchatowie Raków jak zawsze z młynem (260 osób) i dopingiem. Na trybunach 1,6 tys. fanów. Ekipa z młyna przez korki na trasie dojechała mocno spóźniona.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (-)
Brak sektora gości na stadionie w Szczecinie. Pogoni niespełna 1,9 tys.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała (-)
Na trybunach 5 tys. widzów. Wywiesili transparent zachęcający do udziału w marszu normalności.

Niższe ligi:

Polonia Bytom – Ruch Chorzów (1900)
Spore zainteresowanie towarzyszyło derbowemu spotkaniu rozgrywanemu na stadionie Szombierek. Komplet publiczności i liczny młyn wystawili fani Polonii. Na stadion nie wpuszczono licznej grupy “Niebieskich”, którzy przybyli w okolice bytomskiego stadionu wraz ze zgodami w 1900 osób. Bytomianie wspierani przez Arkę.

Chrobry Głogów – Widzew Łódź (250)
Widzewiacy weszli do sektora gości dzięki uprzejmości Chrobrego. Przyjezdni wywiesili jedną flagę.

Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola (180)
Dzięki pomocy Wisłoki, Stalówka mecz mogła obejrzeć z sektora gości. Przyjezdni przybyli pod stadion i szybko wyłamali ogrodzenie, ale do konfrontacji z gospodarzami nie doszło. W sektorze gości zasiadło ok. 180 osób, w tym Polonia Przemyśl (45), GKS Jastrzębie (5), Dynamo (3) i Karpaty (1). Wisłoka utworzyła 250-osobowy młyn, w tym Górnik (60) i Siarka (30). Z obu stron sporo uprzejmości.

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz ()
Na meczu przyjaźni fani obu ekip zasiedli wspólnie w młynie. Po meczu Sandecja straciła flagę “Sekcja Turystyczna” na rzecz Zagłębia Sosnowiec.

Cracovia II – Wisłoka Dębica (62)
Wisłoka na tym wyjeździe wspierana przez Górnika (7). Dopingowali zza ogrodzenia.

Proszowianka Proszowice – Beskid Andrychów (60)
Beskid ze wsparciem Zagłębia, prowadził doping zza ogrodzenia.

Miedź Legnica – Resovia (60)
Polonia Środa Wielkopolska – Górnik Konin (54)
BKS Bydgoszcz – Włocłavia Włocławek (51)
Górnik Polkowice – Hutnik Kraków (40)
Bytovia Bytów – Olimpia Elbląg (30)

Termalica Nieciecza – GKS Bełchatów (37)
Bełchatowianie w Niecieczy stawili się w 37 osób, w tym Wisła Sandomierz (5) z jedną flagą.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada Biłgoraj (37)
Przyjezdni nie zdołali wejść na stadion i swoją obecność zaznaczyli kilkoma okrzykami.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin (14)
Kibice Jaroty przyjechali do Gdyni w 14 osób, w tym GKS Jaraczewo (4) i Tarnovia (1). Bałtyku w młynie kilkudziesięciu. Rzucili serpentyny.

Ruch Radzionków – Szczakowianka Jaworzno (-)
Gospodarze zaprezentowali transparent “Z małej trybuny duży dym”, nad którym odpalili świece dymne. Sektor gości zamknięty i z tego powodu brak przyjezdnych.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv