Published on 15 września, 2022 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 09-12.09.2022

Za nami całkiem przyzwoity kibicowsko tydzień, bowiem na większości stadionów pojawili się przyjezdni i to z reguły w całkiem niezłych liczbach. W końcu otwarty został cały stadion w Szczecinie, a na meczu Pogoni z Lechem było blisko 17 tysięcy fanów (gospodarze z prostą oprawą), w tym ponad tysięczna grupa lechitów. “Kolejorz” ochrzcił sektor gości racowiskiem. Wchodzenie do klatki nie przebiegało zbyt sprawnie, a natrętna ochrona nie wpuściła kilkudziesięciu poznaniaków.

Wysoka frekwencja (ponad 18 tys.) miała miejsce na derbowym meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice. Gliwiczanie przyjechali na ten niedaleki wyjazd w ok. 1000 osób, wspierani przez GKS Jastrzębie. Gospodarze z konkretnym racowiskiem na trybunach. Dobre liczby z obu stron także na meczu Widzewa z Cracovią, który zgromadził ponad 17 tysięcy fanów. “Pasy” z pirotechniką (strobo + ognie wrocławskie). Widzewiacy z choreografią ze sloganem zaczerpniętym od McDonald’s i sektorówką przedstawiającą paczkę frytek (z literą W), a także racami. Oczywiście ten pokaz musiano zwieńczyć racowiskiem.

W niższych ligach ciekawie było na meczu Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec. Przyjezdni w komplecie, chorzowianie z oprawą. Oprawę, co rzadko się zdarza, przygotowali również kibice Rakowa. Z akcentów ultras należy odnotować prezentację Radomiaka z wykorzystaniem piro.

Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (1040)
Trochę trzeba było czekać na otwarcie całego stadionu w Szczecinie, ale w końcu to nastąpiło. Lechici wykupili wszystkie bilety na sektor gości (1122), ale na stadionie stawili się w 1040 osób. W trakcie meczu zaprezentowali racowisko. Pogoń przygotowała prostą kartoniadę “MKS” oraz transparent “Oddajemy hołd tym barwom”. Na trybunach 16,9 tys. kibiców.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (1000)
Gliwiczanie nie zdołali wykupić wszystkich biletów na derby – wraz z przyjaciółmi z GKS-u Jastrzębie (150) było ich ok. 1000. Dobrze oflagowali swój sektor. Zabrzanie zaprezentowali niewielką sektorówkę Torcidy i konkretne racowisko.

Widzew Łódź – Cracovia (618)
Widzewiacy podczas meczu zaprezentowali oprawę ze sloganem McDonald’s “I’m lovin’ it”. Na sektorówce przedstawiającej pudełko na frytki znalazły się race, a całą prezentację uzupełniło konkretne racowisko. Na trybunach ok. 17 tysięcy fanów, w tym liczna grupa gości. Cracovia odpaliła stroboskopy oraz ognie wrocławskie. Przyjezdni obecni w 618 osób, w tym Lech (20), ŁKS Łódź (20), Tarnovia (15) i Sandecja (4).

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk (400)
Mecz przyjaźni we Wrocławiu nie przyciągnął na trybuny zbyt dużej liczby kibiców – odnotowano frekwencję na poziomie 8,6 tys. Przybyli lechiści (ok. 400) zajęli miejsca w młynie WKS-u.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa (302)
Fani Legii w nadkomplecie przyjechali do Częstochowy, gdzie otrzymali 302 bilety na sektor gości. Legioniści nieco spóźnieni, w związku z czym doping rozpoczęli w lekkim poślizgiem. Na trybunach 5,5 tys. kibiców. Raków zaprezentował oprawę związaną z rocznicą Bitwy pod Wiedniem – biało-czerwoną sektorówkę “1683”, chorągiewki oraz transparent “Skrzydła chwały – Rzeczypospolitej pancerna pięść”.

Warta Poznań – Zagłębie Lubin (184)
Lubinianie na ten niedaleki wyjazd wybrali się w 184 osoby. W sektorze gości w Grodzisku Wielkopolskim wywiesili 5 flag.

Miedź Legnica – Korona Kielce (100)
Koroniarze do Legnicy przyjechali w 100 osób, wspierani przez Naprzód Jędrzejów (19). Wywiesili cztery flagi.

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec ()
Na poniedziałkowym meczu 6,5 tysiąca kibiców na trybunach. Gospodarze ze skromnym młynem.

Radomiak Radom – Wisła Płock (-)
Ultrasi Radomiaka na meczu zaprezentowali oprawę składającą się z podświetlanej pirotechniką folii “Tylko Radomiak”, a całość uzupełniły flagi na kijach. Na trybunach 2,7 tys. kibiców i brak przyjezdnych z powodu zamkniętego przez policję sektora gości.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec (700)
Zagłębie do Chorzowa przyjechało w komplecie, w 700 osób, w tym delegacje BKS-u Bielsko (70), Beskidu Andrychów (21), Olimpii Elbląg (19), Slavii Praga (10), Sparty Brodnica (5) i Legii Chełmża (5). Przyjezdni konkretnie oflagowali sektor gości. Chorzowianie zaprezentowali oprawę składającą się z żółtych i niebieskich chorągiewek oraz transparentu “Niy ma drugiyj takiyj ziymi – Górny Ślonsk – by my byli szczynśliwszymi”.

GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn (86)
Stomilowcy wspierani na tym wyjeździe przez Raków (50) i Polonię Bydgoszcz (6).

Korona II Kielce – Stal Stalowa Wola (60)
ŁKS Łagów – KSZO Ostrowiec (55)

Polonia Świdnica – Moto-Jelcz Oława (50)
Derbowe spotkanie niestety bez udziału przyjezdnych, którym wejścia zabronił prezes gospodarzy. Polonii w młynie 120 osób, ze wsparciem Górnika Wałbrzych i Dozametu Nowa Sól.

Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski (45)
Victoria Częstochowa – Ruch Radzionków (42)

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv