Published on 11 lutego, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 07-09.02.2020

Za nami pierwsza w 2020 roku kolejka spotkań ekstraklasy. Co rzadko się zdarza, na wszystkich stadionach pojawili się kibice gości i do tego w naprawdę przyzwoitych liczbach. ŁKS w komplecie pojawił się w Warszawie, fani Górnika w sporym nadkomplecie zasiedli na trybunach w Kielcach, a do co najmniej przyzwoitych należy zaliczyć wyjazdową frekwencję Pogoni w Płocku czy Rakowa w Poznaniu. Ponadto na trybunach pojawiło się sporo opraw.

Dwie oprawy w stylu Gwiezdnych Wojen pokazali ełkaesiacy. Legioniści pokazali prezentację z motywem znanym z kultowego hip-hopowego kawałka WWO “Każdy ponad każdym”. Zarówno na trybunie gospodarzy, jak i w sektorze gości przy Ł3 pojawiła się pirotechnika. Oprawy po obu stronach miały również miejsce w Kielcach, gdzie zabrzanie odpalili pirotechnikę. Choreo zaprezentowała także Wisła Kraków na meczu z Jagiellonią.

Głośno w różnych mediach było po dwóch transparentach wywieszonych przez kibiców Legii, a jakoś opinia publiczna nie zwróciła uwagi na hasła zaprezentowane w Poznaniu i Gdyni pod adresem właściciela Arki, Dominika Midaka czy choćby hasło “ŁKS jazda z k…mi”. Fani Śląska wywiesili transparent uderzający w Romana Zielińskiego.

Niestety wiadomo już, że obecność kibiców gości na wszystkich stadionach w ostatniej kolejce to wyjątek. W Zabrzu zamknięty został sektor gości na mecz Górnik – Pogoń z powodu… remontu ronda w okolicy stadionu KSG. Portowcy już zapowiedzieli wyjazd pociągiem specjalnym w celu zwiedzania Muzeum Górnictwa Węglowego.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – ŁKS Łódź (1673)
Legioniści zaprezentowali oprawę z motywem znanym z kultowego hip-hopowego kawałka “Każdy ponad każdym”. Na sektorówce namalowane zostały postaci z animowanego klipu do tego utworu, z delikatną modyfikacją – jeden z nich w ręku trzymał racę, na której końcu odpalonych zostało kilkanaście prawdziwych rac. Na dole rozciągnięty był transparent “Legia ponad każdym”, a całość uzupełniły odpalone po bokach stroboskopy. Później na Żylecie powiewały jeszcze flagi na kijach. ŁKS przyjechał do Warszawy wraz ze zgodami niemal w komplecie – 1673 osób. Główna grupa podróżowała pociągiem specjalnym, zaś zgody i część FC transportem kołowym. W sektorze gości zaprezentowali sektorówkę i transparent tworzące hasło “Niech moc będzie z wami. ŁKS jazda z ku…mi”. Później zaś rozciągnęli transparent “Street Warriors” wzorowany na motyw z Gwiezdnych Wojen, malowana sektorówkę i ponad nią race. Legioniści wywiesili także transparent po francusku skierowany do właściciela firmy, która rzekomo zainteresowana jest zainwestowaniem w Polonię. Na sektorach gospodarzy ok. 200 fanów FC Den Haag.

Korona Kielce – Górnik Zabrze (1500)
Kibice Górnika do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym, a dzięki pomocy gospodarzy mogli liczyć na dodatkową pulę wejściówek. Dzięki temu wypełnili nie tylko sektor gości, ale i zajęli miejsca na sektorze do niego przyległym. Wraz z nimi GKS (120), Wisłoka (91) i ROW (37). Przyjezdni zaprezentowali transparent “Nadejdzie wiosna i lepsze czasy”, flagowisko oraz odpalili pirotechnikę. Koroniarze z oprawą skierowaną do wracającego do ich klubu Jacka Kiełba, składającą się z transparentu “Ryba, tam dom twój, gdzie serce twoje”, nad którym powiewały flagi na kijach.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (550)
Dobra liczba wyjazdowa Pogoni w Płocku. Gospodarze wywiesili transparent “Niech żyje wolna Polska, niech żyje major Łupaszko”. Na trybunach zasiadło 4231 widzów.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk (550)
Skromna frekwencja na meczu przyjaźni we Wrocławiu, szczególnie biorąc pod uwagę to, co działo się tam w rundzie jesiennej. Tym razem na trybunach zgromadziło się ok. 10 tysięcy widzów, w tym 550-osobowa delegacja lechistów, która zajęła miejsca w młynie WKS-u.

Lech Poznań – Raków Częstochowa (546)
Fani Rakowa do Poznania przyjechali pociągiem specjalnym w 546 osób, co trzeba uznać za dobry wynik. Wraz z nimi Chemik Kędzierzyn (26), Lechia Gdańsk (6) i Stomil Olsztyn (6).

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (423)
Fani z Lubina na pierwszy tegoroczny wyjazd pojechali w 423 osób, w tym Polonia Bytom (160), Odra Opole (30) i Arka (1). Przyjezdni wywiesili pięć flag.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (215)
Białostoczanie na pierwszy w tym roku wyjazd do Krakowa ruszyli pociągiem rejsowym i w Krakowie zameldowali się w 215 osób, z dwiema flagami. Wiślacy z oprawą, na którą składały się chorągiewki w barwach, mini sektorówka oraz transparent “My na trybunach, wy na murawie, razem wywalczymy utrzymanie!”.

Arka Gdynia – Cracovia (200)
Na meczu przyjaźni arkowcy wywiesili transparent skierowany do właściciela klubu Dominika Midaka oraz Antoniego Łukasiewicza – “Midak zabieraj ze sobą bosego Antka i wypier…ć!”. Cracovia przyjechała w 200 osób. Na trybunach również delegacje Gwardii Koszalin i Lecha.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv