Published on 11 marca, 2020 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 06-09.03.2020

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki ligowe – nie wszystkie mecze odbyły się z udziałem kibiców gości, ale przynajmniej po stronie gospodarzy na żadnym ze stadionów nie zabrakło publiczności. Inaczej będzie w najbliższych tygodniach, bowiem już ogłoszono, że wszystkie imprezy powyżej 1000 osób odbywać się będą przy pustych trybunach z powodu koronawirusa.

Najliczniej na wyjazdowym szlaku pojawili się fani Legii, którzy do Gdańska pojechali w 1000 osób. Pozostałe liczby wyjazdowe w ekstraklasie wyraźnie słabsze, czego najlepszym przykładem jest wizyta Piasta przy Łazienkowskiej w… 30 osób. Liczniej na wyjazdach pokazali się m.in. fani Widzewa w Łęcznej oraz GKS-u Katowice w Elblągu, jak również Ruch w Lubinie.

Opraw na stadionach tym razem było niewiele. Jedną z nielicznych zaprezentowali fani Wisły Kraków, którzy później podziękowali firmie Nowak Mosty, która okazała się… jej sponsorem. I chociaż prezentacja nie wyglądała źle, to takie działanie na pewno nie spotka się ze zrozumieniem w światku kibicowskim.

Inna z prezentacji pokazana została na derbach Krakowa przez Cracovię. W tym przypadku ultrasi Wisły piali z zachwytu, kiedy ogłaszali przechwycenie projektu lokalnego rywala. “Pasy” wiedząc o tym, zdecydowały się na pokazanie choreografii… uderzającej w wiślaków (“Konfidenckie domino”). Oprawy przygotowali także kibice Olimpii Elbląg, GKS-u Katowice, Igloopolu, Górnika Konin oraz Wigier Suwałki.

Kibice Lecha, którzy wynieśli oprawę pozostawioną przez fanów Lechii w niedoszłym depozycie, zostali zatrzymani na podstawie monitoringu stadionowego. A przed nami seria gier przy pustych trybunach.

Ekstraklasa – 26. kolejka:

Korona Kielce – ŁKS Łódź (350)
Na ciekawe pod kątem walki o utrzymanie w ekstraklasie poniedziałkowe spotkanie udała się przyzwoita grupa łodzian, ok. 350 osób. W sektorze gości wywieszona została flaga “Rycerze Wiosny” oraz liczne transparenty z pozdrowieniami do więzienia. Na trybunach łącznie 4,6 tys. fanów.

Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin (247)
Kibice Pogoni, wspierani przez Kotwicę (40), przyjechali do Bełchatowa na mecz z Rakowem w 247 osób, z czterema flagami.

Arka Gdynia – Wisła Płock (168)
Około 4 tys. widzów na trybunach. Arkowcy po meczu mobilizowali piłkarzy do walki na całego o utrzymanie ich klubu w ekstraklasie. Wisła Płock przyjechała w 168 osób, z dwiema flagami. Prowadzili sporadyczny doping.

Legia Warszawa – Piast Gliwice (30)
Bardzo skromna grupa kibiców Piasta przyjechała w niedzielę do Warszawy. W sektorze gości wywiesili jedną, niewielką flagę. Na trybunach ponad 18,5 tys. fanów. Legioniści mocno “cisnęli” sędziemu Przybyłowi, który w pierwszych minutach spotkania pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy.

Górnik Zabrze – Cracovia (0)
Około 9 tys. fanów pojawiło się na meczu w Zabrzu. Młyn bez problemów pomieścił się na dolnej kondygnacji. Fani Cracovii do Zabrza nie przyjechali.

Wisła Kraków – Lech Poznań (-)
Ponad 24 tys. fanów na stadionie przy Reymonta. Sektor gości pozostał pusty, z powodu zakazu wyjazdowego dla lechitów za mecz z Lechią. Gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą środki finansowe uzyskali od jednego ze sponsorów. W młynie TS-u pojawiła się kartoniada “Reymonta” oraz transparent “Nasze miejsce na ziemi, tego czas nigdy nie zmieni”.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk (-)
Spotkanie bez przyjezdnych, z powodu zakazu wyjazdowego dla Lechii za mecz w Poznaniu. Fani Zagłębia wywiesili transparenty odnoszące się do działaczy – “Prezes – Żabol, Zarząd – Legia, Nadzór – Lechia. A gdzie Zagłębie?” oraz “Chłopik – pracujesz dla Zagłębia, nie dla Legii”.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (-)
Przyzwoity młyn białostoczan na spotkaniu ze Śląskiem. Na trybunach łącznie 7,5 tys. fanów. Kibiców Śląska brak.

Ekstraklasa – 25. kolejka:

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (1000)
Legioniści przyjechali do Gdańska pociągiem specjalnym w 1000 osób, w tym Olimpia (90) i Zagłębie (3). W sektorze gości wywiesili 11 flag. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja, poniżej 13 tys. widzów. Zaprezentowali chorągiewki.

Piast Gliwice – Arka Gdynia (200)
Nikłe zainteresowanie meczem w Gliwicach, gdzie na trybunach zebrało się niewiele ponad 3 tys. fanów. Arka wspierana przez Polonię Bytom stawiła się w ok. 200 osób i z trzema flagami.

Wisła Płock – Raków Częstochowa (118)
Fatalna frekwencja na meczu w Płocku i skromny młyn Wisły. Raków przyjechał w 118 osób, z jedną flagą i dwoma transparentami.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (65)
Koroniarze na wyjazdowym meczu ze Śląskiem pojawili się w ok. 65 osób, z dwiema flagami i transparentem. Gospodarze z przyzwoitym młynem jak na mecz w środku tygodnia o godzinie 18. Frekwencja na całym stadionie na poziomie 6 tys.

Cracovia – Wisła Kraków (-)
Derby Krakowa rozegrano bez udziału kibiców gości, a wszystko za sprawą klubu z Kałuży, który domagał się od wiślaków bardzo wysokiej kaucji przed meczem oraz mocno ograniczył liczbę biletów dla Białej Gwiazdy. Pasy z licznym młynem i oprawą, którą wcześniej rozkminili wiślacy, a jako że nie mieli możliwości wejścia na stadion rywala, pochwalili się “przechwyconymi” ultra planami w Internecie. Cracovia zaprezentowała podwieszaną sektorówkę, transparent “Extra Cracoviam non est Vita”, chorągiewki w barwach oraz piro. Druga z prezentacji nawiązywała do sytuacji wśród kibiców lokalnego rywala – sektorówka przedstawiała “Konfidenckie domino” z ksywami wiślaków, którzy poszli na współpracę z policją.

Lech Poznań – Górnik Zabrze (-)
Słaba frekwencja na stadionie w Poznaniu – trochę ponad 8 tys. widzów i mocno przerzedzony młyn “Kolejorza”. Fanów Górnika brak, z powodu zamknięcia sektora gości na trzy mecze – taką decyzję podjął poznański klub po spotkaniu z Lechią.

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin (-)
Ponad 4,7 tys. widzów na meczu. Kibiców gości brak, z powodu braku sektora.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (-)
Niewiele ponad 2,5 tys. widzów na trybunach w Szczecinie. Młyn Portowców bardzo skromny. Z powodu braku sektora, brak przyjezdnych.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (78)
Stomilowcy wspierani na tym wyjeździe przez ŁKS Łomża (11), Rakowa (7) i Polonię Bydgoszcz (1). Wywiesili cztery flagi.

Odra Opole – GKS Bełchatów (70)

Wigry Suwałki – Olimpia Grudziądz (45)
Kibice obu drużyn zasiedli wspólnie, tworząc 350-osobowy młyn. Zaprezentowali flagi na kijach i transparent z nazwami obu klubów.

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice (30)
Przyjezdni z jedną flagą.

Niższe ligi:

Górnik Łęczna – Widzew Łódź (480)
Długo nie było wiadomo, czy spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. Ostatecznie w Łęcznej pojawiło się 480 fanów RTS-u z czterema flagami. Gospodarze wspierani przez Chełmiankę (35).

Olimpia Elbląg – GKS Katowice (429)
Katowiczanie w bardzo dobrej liczbie na tym wyjeździe. Wywiesili transparent “Pierwsza, druga, trzecia liga to nieważne dla nas jest”, nad którym machali flagami na kijach i odpalili trochę pirotechniki. Olimpia z transparentem “Historia, którą tworzyły pokolenia”, nad którą odpalili kilkanaście rac oraz z transparentami “1945 i 2020”.

Zagłębie II Lubin – Ruch Chorzów (350)

Igloopol Dębica – Polonia Przemyśl (158)
Kibice Polonii wspierani na tym wyjeździe przez Stalówkę (55), Stal Rzeszów (17), Ładę Biłgoraj (10) i Wisłę Kraków (1). Gospodarze zaprezentowali flagi na kijach, trochę piro i słabej jakości transparent “Wszyscy razem po wielki Igloopol”.

Skra Częstochowa – Elana Toruń (150)
Elanowcy na wyjeździe w Częstochowie pojawili się w 150 osób, w tym Ruch (60) i Widzew (4).

Motor Lublin – Chełmianka Chełm (120)
Wojewoda zamieszał, najpierw podając informację, że mecz odbędzie się bez publiczności, później jednak cofając tę decyzję. Chełmianka na ten bliski wyjazd przyjechała w 120 osób i z czterema flagami.

Izolator Boguchwała – JKS Jarosław (65)

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv