Sezon 2016/2017

Published on 10 sierpnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 05-08.08.2016

W ostatni weekend najciekawiej kibicowsko zapowiadały się derby Krakowa, których gospodarzem była Cracovia. Po stronie gospodarzy dwie oprawy. Wiślacy w komplecie stawili się w sektorze dla przyjezdnych wraz ze swoimi zgodami. Tylko na jednym stadionie sektor gości pozostał pusty.

Fani z Łęcznej, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nie pojawiają się na spotkaniach pierwszego zespołu Górnika. Zamiast do Niecieczy udali się na wyjazd swoich rezerw do Hrubieszowa, gdzie przegonili fanów gospodarzy.

W niższych ligach najliczniej na wyjazdach stawili się fani Stali Mielec, GKS-u Tychy, Stomilu oraz GKS-u Katowice. Stal w Zabrzu odpaliła pirotechnikę, a po meczu miała problemy z policją.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk (1000).
Na mecz przyjaźni do Wrocławia wybrało się około 1000 fanów Lechii. Gdańszczanie wywiesili trzy flagi. Na trybunach ponad 13 tysięcy osób.

Cracovia – Wisła Kraków (710).
Wiślacy na derbach Krakowa w komplecie, wspierani przez Ruch (110), Widzew (60), Elanę (30), Unię Tarnów i Polonię Przemyśl. Gospodarze wywiesili transparenty odnoszące się do ostatnich zmian wśród wiślackich zgód – “O wierności kit wciskacie, za profity każdemu się oddacie!”, “Adolfo Gamberoni: Bądź jak oni, nie poddawaj wRogom dłoni” oraz “Jaka kochanie twoja cena? Wolisz w dolaRach czy w PLN-ach?”. Cracovia zaprezentowała oprawę składającą się z malowanej sektorówki z wojownikami na koniach oraz malowany transparent “Obrońcy ziemi świętej”. Machali również chorągiewkami w barwach nad transparentem “Jesteśmy biali, jesteśmy czerwoni, jesteśmy Cracovia, a kim są oni?”. Przyjezdni zakłócili minutę ciszy, tłumacząc się później, że nie słyszeli komunikatu o niej.

Korona Kielce – Lech Poznań (710).
Lechici wykorzystali komplet wejściówek na wyjazdowy mecz z Koroną. Wraz z nimi Cracovia oraz KSZO. Koroniarze bez młyna, w ramach protestu przeciwko swoim działaczom.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (365).
Na trybunach ponad 6 tysięcy kibiców. Pogoń w dobrej liczbie z kilkoma flagami i przyzwoitym dopingiem.

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia (200).
Na daleki wyjazd do Białegostoku arkowcy przyjechali w niespełna 200 osób z trzema flagami. Po stronie gospodarzy dobra frekwencja w młynie.

Ruch Chorzów – Wisła Płock (157).
Fani z Płocka pojechali w poniedziałek do Chorzowa w 157 osób, w tym Stomil (13). Gospodarze wywiesili transparent “Inwazja na Kraków” – na zbliżającym się meczu z Wisłą, zamierzają pobić swój rekord wyjazdowy.

Legia Warszawa – Piast Gliwice (48).
Ponad 18 tysięcy fanów pojawiło się na trybunach przy Ł3. Sporym zaskoczeniem była bardzo słaba liczba wyjazdowa Piasta, który jeszcze kilka miesięcy temu na tym samym stadionie pobił swój rekord wyjazdowy.

Termalika Nieciecza – Górnik Łęczna (-).
Fani z Łęcznej bojkotują mecze pierwszego zespołu i w ten weekend wybrali się do Hrubieszowa na mecz swoich rezerw.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy (350).
Na mecz przyjaźni do Nowego Sącza przyjechało 350 fanów z Tychów. GKS wywiesił 5 flag.

Górnik Zabrze – Stal Mielec (206).
Przyjezdni zaprezentowali flagowisko i odpalili piro.

Chrobry Głogów – GKS Katowice (198).
Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn (190).
MKS Kluczbork – Miedź Legnica (87).

Niższe ligi:

Kotwica Kołobrzeg – GKS Bełchatów (61).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv