Sezon 2016/2017

Published on 10 maja, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 05-08.05.2017

Przed tygodniem rozegrano finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, a w ostatni weekend kolejną serię spotkań we wszystkich klasach rozgrywkowych. Lechici przy tej okazji zaliczyli najliczniejszy wyjazd w swojej historii – na trybunach pojawiło się ich 17 tysięcy. Znacznie gorzej było pod względem zaprezentowanych opraw. Lechici przekonują, że mieli przygotowane trzy prezentacje, ale z różnych powodów do skutku doszła tylko jedna z nich.
Ze względu na końcowy wynik hasło “Do trzech razy sztuka!” nie było zbyt trafne, a zaprezentowana kartoniada nie była zbyt wyraźna – poznaniacy użyli za małej czcionki do zaprezentowania dat.

W lidze najliczniejszy wyjazd zanotowali lechiści i wspierający ich Śląsk na stadion niedawnego zgodowicza z Krakowa. Wcześniej fani obu ekip udali się do Gliwic, gdzie grał Śląsk.

GKS Katowice kolejny raz wykorzystał wszystkie bilety na wyjazdowym meczu swojego klubu, tym razem w Siedlcach. Oprawy zaprezentowali fani kilku ekip – m.in. Ruch, Korona, Radomiak, Wigry, Olimpia Grudziądz, Hutnik Warszawa i Czarni Jasło.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (1100).
Lechiści do Krakowa przyjechali transportem kołowym. Wraz z nimi liczna delegacja Śląska (550). Nie wszyscy przyjezdni weszli na stadion. W sektorze gości zawisło 9 flag. Wcześniej 160 fanów z Gdańska wspierało Śląska w Gliwicach.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław (520).
Śląsk przyjechał do Gliwic autokarami i furami, a na sektor wchodzili przez całą pierwszą połowę. W sektorze gości zasiadło 520 fanów, w tym Lechia (160), Slezsky Opava (8) oraz Miedź. Przyjezdni wywiesili 9 flag. Prowadzili doping przez krótki okres drugiej połowy, bowiem w 65. minucie spotkania opuścili stadion i ruszyli w stronę Krakowa na mecz lechistów z Wisłą.

Termalica Nieciecza – Lech Poznań (400).
Lechici w komplecie stawili się na wyjazdowym meczu w Niecieczy. W sektorze gości wywiesili 6 flag. Miejscowi machali kilkudziesięcioma chorągiewkami w barwach.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok (120).
W Kielcach wróciła normalność i koroniarze kolejny raz mogli zasiąść w młynie, gdzie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Pamiętaj, szczęście sprzyja lepszym”, folii aluminiowych oraz mini sektorówki “Ekstraklasa 8”. Jagiellonii 120 osób z jedną flagą.

Cracovia – Arka Gdynia ().
Na meczu przyjaźni arkowcy zasiedli wraz z Cracovią w ich młynie. Frekwencja na trybunach bez szału – niewiele ponad 6 tysięcy fanów.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin (58).
Skromna grupa lubinian przyjechała do Chorzowa. Przyjezdni ze wsparciem Polonii Bytom, bez flag i ze sporadycznym dopingiem. Gospodarzy na meczu ponad 6,3 tysiąca. Niebiescy zaprezentowali oprawę – transparent “Na boisku graliście dla nas, a tysiące stało za Wami – teraz w tych ciężkich chwilach czuwajcie nad nami”, niebieskie kartoniki, herby Ruchu i Ruchu Wielkie Hajduki, a także wizerunki zasłużonych dla Ruchu postaci, jak Gerarda Cieślika, Jerzego Wyrobka, Ernesta Wilimowskiego i Teodora Peterka.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (-).
Niespełna 10 tysięcy kibiców na trybunach. Portowców w młynie około 500. Sektor gości tego dnia pozostał pusty, bowiem legioniści ukarani zostali dwoma meczami zakazu wyjazdowego. Na sektorach gospodarzy zasiadło incognito kilkudziesięciu fanów z Warszawy.

Górnik Łęczna – Wisła Płock (-).
Fani z Płocka, w ramach kibicowskiej solidarności, nie pojechali na mecz do Lublina.

I liga:

Pogoń Siedlce – GKS Katowice (278).
Pomimo otrzymania zaledwie 145 biletów, katowiczanie ruszyli na wyjazd w niemal dwukrotnie większej liczbie. Ostatecznie w sektorze gości zameldowało się 278 przyjezdnych, w tym trzech fanów Górnika. Większość dotarła na stadion mocno spóźniona.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (163).
Stomilowcy przyjechali do Nowego Sącza w 88 osób, wspierani przez Hutnika Kraków (66) oraz Wisłę Płock (9). Przyjezdni wywiesili 6 flag, w tym dwa płótna Hutnika, a także transparent skierowany do gospodarzy “Miasto lidera. Do Olsztyna same zera!”.

Olimpia Grudziądz – Wigry Suwałki (72).
Fani obu ekip zasiedli obok siebie na jednym sektorze i zaprezentowali oprawy. Pierwszą z nich była sektorówka z Jokerem trzymającym kartę w ręku + transparent “Stawiamy wszystko na jedną kartę”, a całość uzupełniła pirotechnika. Fani z Suwałk pokazali malowaną sektorówkę, pasy w barwach swojego klubu, a także transparent “Strefa dla palących” oraz odpalili piro.

Niższe ligi:

Ruch Wysokie Maz. – Widzew Łódź (510).
Po dwóch meczach zakazu wyjazdowego widzewiacy pojechali w nadkomplecie do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie zajęli nie tylko sektor gości, ale i przylegające do niego sektory.

Podhale Nowy Targ – Motor Lublin (290).
Kolejny bardzo dobry wyjazd Motorowców. W Nowym Targu wspierali ich Górnik (31), Chełmianka (29) i Śląsk (12).

Płomień Zagorzyce – Wisłoka Dębica (245).
Przyjezdni wspierani przez Siarkę (90), Górnika (12) i ROW (2).

GKS Jastrzębie – Górnik Wałbrzych (233).

Puszcza Niepołomice – Polonia Warszawa (200).
Przyjezdni (63), wspierani przez Cracovię (137), wywiesili w sektorze gości trzy flagi.

Radomiak Radom – Olimpia Elbląg (118).
Olimpia stawiła się w Radomiu w 118 osób, w tym Legia (45) i Świt NDM (10). Wywiesili jedną flagę. Gospodarze z oprawą, na którą składały się sektorówka “Erkaes”, transparent “Jesteśmy jak rodzina, to żadna ściema, ślemy pozdrowienia dla tych, których tutaj nie ma” oraz kilkanaście rac.

Motor Lublin – Avia Świdnik (100).

Jarota Jarocin – KKS Kalisz (94).
Przyjezdni z jedną flagą. Jaroty w mynie 70. Gospodarze zaprezentowali transparent “Aż po życia kres”, małą sektorówkę i odpalili piro.

Elana Toruń – Bałtyk Gdynia (91).
Lutnia Piszczac – Chełmianka Chełm (85).

ROW Rybnik – GKS Bełchatów (84).
Bełchatowianie z małymi przygodami dotarli do Rybnika w 84 osoby, w tym Wisła Sandomierz (2). W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Z obu stron nie brakowało bluzgów. ROW-u w młynie 140.

Wierna Małogoszcz – Stal Rzeszów (82).
Przyjezdni wspierani przez Karpaty (10). Wywiesili jedną flagę.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Maz. (46).
Fani Świtu weszli na stadion dzięki pomocy gospodarzy i zajęli miejsca na ich trybunie. Wraz z nimi Bug Wyszków (7) oraz MKS Ciechanów (4).

Unia Tarnów – JKS Jarosław (40).
Przyjezdni ze względu na brak listy weszli na stadion dopiero na ostatnich 10 minut. Wraz z nimi GKS (10) i Unia (10).

Błękitni Stargard – Polonia Bytom (-).
Przyjezdni z powodu zakazu nie mogli pojawić się na tym wyjeździe. Gospodarzy w młynie ok. 20, w trakcie meczu dopingowali przez mniej więcej 5 minut.

Bytovia Bytów – Zagłębie Sosnowiec (-).
Sosnowiczanie za mecz w Zabrzu zostali ukarani zakazem wyjazdowym do końca sezonu.

Finał Pucharu Polski:

Lech Poznań – Arka Gdynia (17000 – 7000).
Początkowo lechici mieli problemy ze zorganizowaniem pociągów specjalnych, ale ostatecznie 7 “specjali” ruszyło w drogę. Arkowcy również zorganizowali 7 pociągów, dość szybko rozprowadzając komplet, 10 tysięcy biletów. Ostateczna liczba Arki na stadionie to tylko ok. 7 tysięcy. Zajęli głównie miejsca na górnej części trybuny za bramką. Znacznie więcej było lechitów, którzy zaliczyli swój najliczniejszy wyjazd w historii – w 17 tysięcy osób. Pod względem opraw meczowych spotkanie zawiodło na całej linii. Przed meczem gdynianie stracili na rzecz policji 250 rac i 100 ogni wrocławskich. Mimo to co nieco pirotechniki ostało się w ich rękach, co oczywiście wykorzystali w trakcie spotkania – dokładnie 750 rac, 700 ogni wrocławskich i 100 ogni rzymskich. Arkowcy przygotowali jedną oprawę – żółtą kartoniadę tworzącą napis “Arka”, uzupełnieniem zaś był sporych rozmiarów transparent “Morski Związkowy Klub Sportowy”. Mieli także 1000 nowych flag na kiju. Lechici poza pokazami piro mieli przygotowane trzy oprawy, z których zaprezentowali tylko jedną. Z kolejną mieli problemy organizacyjne, trzecią “popsuli” piłkarze – można się domyślać, że nawiązywała do triumfu lechitów w PP. Jedyna zaprezentowana choreografia nie wyszła najlepiej ze względu na małe daty na kartonikach, a jej uzupełnieniem był transparent “Do trzech razy sztuka!”. Lech zebrał tego dnia 5,5 tys. złotych na oprawy – bardzo słabo, biorąc pod uwagę ich frekwencję. Arkowcy wspierani przez Cracovię (380), Polonię (330), Zagłębie (201), KSZO (75), Gwardię Koszalin (15) i Górnika.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv