Published on 6 grudnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 02-04.12.2016

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, czemu miało służyć zamknięcie na kilkanaście tygodni sektora gości w Białymstoku, przekonał się zaraz po meczu Jagiellonii z Legią, po którym nagle wszelkie niedociągnięcia zostały poprawione i kibice Lecha już spokojnie mogli do Białegostoku przyjechać.
Poznaniakom nie udało się jedynie wnieść przygotowanej oprawy, ale nie przeszkodziło to im w zaprezentowaniu racowiska.

Piro odpalili również kibice Wisły Płock, którzy po raz pierwszy w historii pojawili się na nowym stadionie przy Łazienkowskiej. Do tego w bardzo dobrej liczbie. Fatalnie na meczu z Pogonią wyglądał młyn Śląska, szczególnie w porównaniu z niedawnym meczem z Legią, na którym było o… 18 tysięcy kibiców więcej. Ultrasował również Ruch, a na meczach Pucharu Polski także Wigry i GKS Jastrzębie. W najbliższy weekend derby Krakowa.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Wisła Płock (1221).
Niespełna 22 tys. kibiców obejrzało mecz przy Łazienkowskiej. W Płocku trwała od dłuższego czasu spora mobilizacja, której efektem było 1221 osób w sektorze gości, w tym Stomil (264) i Hutnik Nowa Huta (115). Przyjezdni dobrze oflagowali swój sektor i zaprezentowali oprawę. Na nią składał się transparent “Akcja meczu”, a także sektorówki – “Ultras Sport” i “Weekend offenders”, pomiędzy których rozwinięciem płocczanie odpalili piro – świece dymne, strobo i achtungi.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (745).
Sektor gości został otwarty znacznie wcześniej niż pierwotnie planowano, czyli zaraz po meczu z Legią. Lechici do Białegostoku pojechali pociągiem specjalnym w 745 osób. Na sektor nie udało się im wnieść oprawy, co nie powstrzymało ich od odpalenia pirotechniki.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (242).
Portowcy w dobrej liczbie stawili się we Wrocławiu, gdzie w sektorze gości wywiesili pięć flag. Frekwencja na trybunach w niczym nie przypominała tej z ostatniego meczu Śląska z Legią (22 tys.). Na stadionie pojawiło się niespełna… 4 tysiące osób, a młyn WKS-u był porównywalny z liczbą kibiców gości.

Piast Gliwice – Korona Kielce (145).
Koroniarze na stadionie Piasta zameldowali się w 145 osób i z dwiema flagami.

Termalica Nieciecza – Zagłębie Lubin (40).
Lubinianie na tym wyjeździe stawili się w 40 osób, w tym Zawisza (3) i Falubaz (1) bez flag.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (-).
Lechia z zakazem wyjazdowym, nie mogła pojawić się na tym meczu z podtekstami. Na trybunach 9,6 tysiąca kibiców, ale młyn wiślaków poniżej średniej.

Ruch Chorzów – Arka Gdynia (-).
Gospodarzy na poniedziałkowym meczu ok. 5 tysięcy. Zaprezentowali w młynie oprawę składającą się z transparentu “Do boju Niebiescy” oraz flag na kiju. Jako że zostali ukarani zakazem wyjazdowym, w najbliższej kolejce udadzą się do Krakowa na derby.

Cracovia – Górnik Łęczna (-).
Na meczu pojawiło się ok. 5 tysięcy kibiców. Młyn “Pasów” bardzo skromny, można podejrzewać że więcej osób wybierze się w najbliższy weekend na derbowy mecz przy Reymonta. Górnika Łęczna oczywiście brak (bojkot).

Puchar Polski:

Wigry Suwałki – GKS Jastrzębie (170).
Gospodarzy w młynie około 450. Zaprezentowali sektorówkę i odpalili kilka rac. Fani z Jastrzębia przyjechali w 170 osób, z kilkoma flagami oraz odpalili stroboskopy.

Wisła Kraków – Lech Poznań (-).
Poznaniacy mają zakaz na wszystkie mecze obecnej edycji Pucharu Polski za rzucanie pirotechniką na ostatnim finale PP z Legią.

Wyjazd tygodnia: 1221 kibiców Wisły Płock w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na meczu z Legią

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv