Published on 6 grudnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 01-04.12.2017

Trzy mecze ostatniej kolejki ekstraklasy rozegrano bez kibiców gości, za sprawą zakazów wyjazdowych, które tak ochoczo rozdaje na prawo i lewo Komisja Ligi. Na wyjazdowym szlaku miniony tydzień wyglądał naprawdę blado – dość powiedzieć, że najliczniej na obcym stadionie pojawiła się Korona, która w poniedziałek podróżowała do Krakowa. Najlepszą oprawę zaprezentowali lechiści na meczu przyjaźni ze Śląskiem.

Podczas meczów Pucharu Polski liczby wyjazdowe także nie powalały, ale z drugiej strony trudno było się spodziewać lepszych wyników – Bytovia w 140 osób przyjechała do Warszawy, a Chrobry w 66 osób do Gdyni. Zdecydowanie na minus frekwencja na większości stadionów. Najwięcej widzów obejrzało spotkanie na stadionie Wisły, gdzie przyszło blisko 17 tysięcy fanów. Przed nami jeszcze trzy kolejki ligowe w tym roku.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław ().
Na meczu przyjaźni pojawiło się tylko 8,3 tys. kibiców. O ile młyn lechistów wyglądał jeszcze jako tako, to pozostałe trybuny świeciły pustkami. Ultrasi przygotowali oprawę, która prezentowała się całkiem przyzwoicie. Na choreografię składały się malowany transparent “Czterdzieści lat legendy polskich trybun”, sektorówka z rycerzem na koniu, a całość dopełniła pirotechnika (głównie ognie wrocławskie) i flagi na kiju. Fani prowadzili doping dla obu drużyn.

Cracovia – Korona Kielce (240).
Niezły wyjazd Koroniarzy do niedalekiego Krakowa, gdzie stawiło się ich około 240. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Młyn “Pasów” bardzo skromny.

Wisła Płock – Arka Gdynia (213).
Niespełna 2,9 tys. kibiców na trybunach. Arkowcy przyjechali do Płocka w 213 osób z trzema flagami.

Zagłębie Lubin – Termalica Nieciecza (35).
Na trybunach stadionu w Lubinie frekwencja bardzo słaba – poniżej 2,5 tysiąca kibiców. Także w młynie niewielka liczba osób. Fani z Niecieczy przyjechali w 35 osób, z jedną flagą i kilkunastoma chorągiewkami.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (27).
Na dalekim wyjeździe w Białymstoku pojawiło się 27 Portowców. Przyjezdni bez oflagowania. Na trybunach w Białymstoku wyraźnie niższa frekwencja – niewiele ponad 4 tys.

Sandecja Nowy Sącz – Legia Warszawa (-).
W Niecieczy na meczu pojawiło się 2,6 tys. kibiców. Gospodarze zaprezentowali niewielką sektorówkę ze skromną ilością piro, oraz dwie flagi. Legioniści z powodu zakazu oficjalnie pokazać się nie mogli. Ochrona w trakcie spotkania wyprowadziła kilka osób i te trafiły na dołek w Tarnowie.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze (-).
W tej kolejce właśnie w Krakowie była zdecydowanie najwyższa frekwencja – ponad 16,8 tys. kibiców na trybunach. Niestety, widowisko nie było takie, jakiego można się było spodziewać, ze względu na brak przyjezdnych. Ci otrzymali zakaz wyjazdowy po ostatnim meczu z Legią przy Łazienkowskiej.

Piast Gliwice – Lech Poznań (-).
Lechici na ten wyjazd pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego. Piastowi nie udało się wnieść na trybuny przygotowanej oprawy, ponieważ przeszkodziła w tym policja.

Puchar Polski:

Legia Warszawa – Bytovia Bytów (140).
Niewiele ponad 7,2 tys. widzów we wtorkowy wieczór przy Łazienkowskiej. Legioniści wywiesili transparent poświęcony zmarłemu Januszowi Wójcikowi. Bytovia przyjechała w 140 osób, w tym Czarni Słupsk (4) i Jeziorak Iława (4). Wywiesili trzy flagi.

Górnik Zabrze – Chojniczanka Chojnice ().
Ponad 10 tysięcy kibiców obejrzało rewanżowe spotkanie w Zabrzu. Fani Górnika wystawili tym razem młyn tylko na dolnej kondygnacji.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów (66).
Chrobry stawił się na tym wyjeździe w 66 osób, w tym Stilon Gorzów (27). W sektorze gości wywiesili po jednej fladze Chrobrego i Stilonu.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin (23).
Lubinianie na tym wyjeździe stawili się w 23 osoby, z flagą “Młoda Polonia”.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv