Sezon 2015/2016

Published on 29 lipca, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 24-26.07.2015

Wyjątkowo nędznie wyglądały liczby wyjazdowe w ostatniej kolejce ekstraklasy, a także przy okazji spotkań I rundy Pucharu Polski. Niewiele ekip przygotowało oprawy. Derby Krakowa bez fanów Wisły straciły na wartości. “Pasy” zaprezentowały choreografię, ale ta na kolana nie powaliła.

Najwyższa frekwencja miała miejsce na trybunach drużyn grających w europucharach – Poznaniu, Warszawie oraz Białymstoku. Przy okazji meczu Jagiellonii z Niecieczą, gospodarze skroili barwy przyjezdnym, którzy zawieruszyli się pod kasami miejscowych. Skoro już fani z Niecieczy chcą się bawić w kibicowanie, muszą poznać kolejne reguły w tym światku – Jagiellonia pokazała im, że dla nikogo nie ma taryfy ulgowej.

Na derbach Ruchu z Piastem słabo zaprezentowali się przyjezdni, obecni w zaledwie 111 osób. Ruch z sektorówką oraz hasłem na transparencie “Extreme Work, Extreme Passion”. Oprawy przygotowali także kibice ŁKS-u Łomża na meczu z Chrobrym oraz Rodła Kwidzyn na meczu z Olimpią Grudziądz. Właśnie w Kwidzynie fani obu ekip “wysypali” się na bieżnię, ale bezpośredniemu starciu zapobiegła interwencja policji i ochrony.

Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław (317).
Gospodarze w swoim młynie rozciągnęli sektorówkę na pustych krzesełkach oraz machali flagami na kijach. Na płocie zawisł także transparent “#UwolnicMacka”. Śląsk przyjechał w 317 osób, w tym Motor (2) i Wisła (2). Dobrze oflagowali swój sektor, ale dopingowali nieźle tylko przez pierwszych 30 minut, później skupili się na obserwacji meczu.

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze (180).
Na poniedziałkowy wyjazd zabrzanie pojechali w około 180 osób. W sektorze gości wywiesili 4 flagi. Na stadion weszli spóźnieni.

Ruch Chorzów 2-0 Piast Gliwice (111).
Ponad 6 tysięcy fanów pojawiło się na derbowym meczu w Chorzowie. Chorzowianie z oprawą – malowaną sektorówką oraz transparentem “Extreme Work, Extreme Passion”. Słabo pokazali się fani Piasta, którzy przed meczem mocno mobilizowali się różnymi transparentami, zaś na tak bliski wyjazd zebrali się w zaledwie 111 osób. Ruch teraz mobilizuje się na wyjazd do Kielc… oraz na kolejne wojaże. “Niebiescy” za punkt honoru postawili sobie kompletu na wszystkich meczach do końca roku kalendarzowego. Najmocniej mobilizują się na wyjazd do Białegostoku, gdzie liczą na wypełnienie 2-tysięcznej “klatki” wraz z Widzewem w ramach świętowania okrągłej rocznicy zgody obu ekip.

Legia Warszawa 5-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (50).
Legioniści na meczu z Podbeskidziem z dobrym dopingiem przez cały mecz. Wywiesili dwa transparenty skierowane do 17-letniego piłkarza sprowadzonego z Polonii, który przed laty podniecał się antylegijną oprawą – “Bartłomiej Urbański – nigdy nie będziesz legionistą!” oraz “Urbański, możesz zostać nawet drugim Messim. Dla nas zawsze będziesz drugim Kaczorowskim”. Podbeskidzie przyjechało w 50 osób z dwiema małymi flagami.

Jagiellonia Białystok – LKS Nieciecza ().
Ponad 10 tysięcy fanów pojawiło się na meczu Jagiellonii. Przed meczem pod kasami białostoczan pojawili się przyjezdni. Mimo, że stanowią piknikową ekipę, stracili barwy.

Cracovia 1-1 Wisła Kraków (-).
Derbowe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości ze względu na zakaz dla wiślaków po wrześniowych derbach na stadionie Pasów. Gospodarze zaprezentowali folie aluminiowe oraz napis “Cracovia”, a także podwieszaną mini sektorówkę. Na dole rozciągnięto transparent “Kocham ją, a ona mnie”.

Lech Poznań 2-1 Lechia Gdańsk (-).
Ciekawy mecz rozegrano bez udziału kibiców gości. Frekwencja na trybunach była niższa ze względu na sporą liczbę meczów Lecha oraz dość drogie według kibiców bilety. Lechici skandowali m.in. “Takie ceny ustalacie, że kibiców zniechęcacie” oraz “Tańsze bilety, Rutkowski tańsze bilety”.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce (-).
Frekwencja na stadionie w Lubinie pozostawiała sporo do życzenia (4,2 tys.). Koroniarze na wyjazd pojechać nie mogli z powodu zakazu za mecz w Bełchatowie z poprzedniego sezonu.

Puchar Polski – I runda:

Rodło Kwidzyn d. 2-4 Olimpia Grudziądz (80).
Bardzo ciekawe spotkanie w I rundzie Pucharu Polski. Gospodarze wywiesili transparent “Pucharowa zadyma” oraz odpalili sporo świec dymnych i petardy. Oprócz flagi “Ultras Rodło”, wywiesili m.in. transparenty “#UwolnicMacka”, “Młode Rodło ACAB” oraz “Anty Żydzew”. Młyn gospodarzy ok. 120 osób, w tym Olimpia Elbląg (8), Sparta Brodnica (5), Legia (4) oraz legioniści ze Starogardu Gdańskiego (2) i Rypina (1). W drugiej połowie rzucili serpentyny i odpalili kilka rac. Olimpia przyjechała w 80 osób. W przerwie meczu na bieżnię wybiegli przyjezdni, zaś później miejscowi. Do starcia nie doszło na skutek interwencji ochrony i policji.

Stilon Gorzów 0-1 Stal Stalowa Wola (27).
Goście, wspierani przez Stal Gorzyce (8), bez flag. Stilon z dopingiem przez większość spotkania. Wywiesili transparent “#Uwolnić Maćka” oraz płótno mobilizujące przed pierwszym wyjazdem w nowym sezonie.

ŁKS Łomża 0-0, k.6-7 Chrobry Głogów (8).
Gospodarze zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza to podświetlana pirotechniką folia z napisem “Jak za dawnych lat”. Później rzucili serpentyny i konfetti, rozciągnęli niewielką sektorówkę z herbem klubu oraz odpalono świece dymne i race. Chrobry w skromnej liczbie bez flag.

Grunwald Ruda Śląska 2-4 Stal Stalowa Wola (6).
Arka Gdynia 4-1 Pogoń Siedlce (0).

Wyjazd tygodnia: 317 fanów Śląska w Szczecinie
Oprawa tygodnia: Oprawa Ruchu na meczu z Piastem

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv