Sezon 2013/2014

Published on 27 listopada, 2013 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22-24.11.2013

Za nami bardzo dobry kibicowsko tydzień, obfitujący w konkretne choreografie. Na temat prezentacji Legii, a dokładniej próby przeniesienia fotografii z twarzą Kazimierza Deyny na kartoniki, trwa zażarta dyskusja. Jedno nie ulega wątpliwości – skala trudności była bardzo duża i żadna z polskich ekip nie pokusiłaby się o takie przedsięwzięcie.
Z drugiej strony, tylko przez minimalnie zbyt ciemne odcienie kartoników legioniści nie mogą się w pełni cieszyć z sukcesu. Oprócz kartoniady, legioniści zaprezentowali chaos z flag na kiju i pirotechniki, a Portowcy sektorówkę, folie aluminiowe i piro.

Ultrasowano także w Bydgoszczy, gdzie ciekawy pojedynek Zawiszy z Widzewem odbywał się przy zamkniętej trybunie, na której na co dzień zasiada młyn “Zetki”. Gospodarze pokazali malowaną sektorówkę podświetloną ogniami wrocławskimi. Widzew zaprezentował odwracane pasy materiału, na których chcieli pokazać swoją wyższość nad ŁKS-em, zgodą Zawiszy.

Skromną zgodową prezentację pokazali “Opravcy” na meczu z Lechem. W niższych ligach zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się mecz GKS-u Katowice z Flotą, na którym Ultras Gieksa świętowała 10-lecie działalności. Folie “2003” podświetlone pirotechniką, transparent “Zamaskowane twarze chronią nas przed zakazem. Dziękujemy Bogu, że wciąż działamy razem” oraz podwieszony do dachu foliowy napis “Ultras Gieksa” dały bardzo dobry efekt. Na o wiele mniejszą skalę ultrasowali kibice Chrobrego, Stali Rzeszów, Siarki czy Okocimskiego.

Pod względem wyjazdów najliczniej na obcych stadionach pojawili się Pogoń i Widzew. Słabiej w Gdańsku pokazał się Ruch. W niższych ligach odnotować należy dobre wyjazdy Siarki, GKS-u Jastrzębie, Polonii Bytom i Stalówki.

Ekstraklasa:

Zawisza Bydgoszcz 2-0 Widzew Łódź (1400).
Ten mecz wywoływał niemałe zainteresowanie głównie ze względu na zgodę Zawiszy z ŁKS-em, który po spadku do IV ligi jeszcze bardziej chce się pokazać na scenie kibicowskiej. Niestety, z powodu odpalenia skromnych ilości pirotechniki na meczu z Legią, wojewoda zamknęła trybunę, na której na co dzień zasiada młyn “Zetki”. Zawisza musiał się więc przenieść na łuk naprzeciwko kibiców gości. RTS przyjechał w 1400 osób (otrzymali 1800 biletów) i zaprezentował oprawę składającą się z dwustronnych pasów materiału oraz skromnych ilości pirotechniki. Pierwsza prezentacja przedstawiała scenę z ostatnich derbów Łodzi, kiedy Bruno Pinheiro znokautował Marcina Mięciela, a po odwróceniu szarf zaprezentowany został kibic RTS-u atakujący ełkaesiaka. Całość dopełnił transparent “Futbol hardcore’owy”, a później jego rozwinięcie “To jest futbol hardcore’owy, my kopiemy k… w głowy”. Widzew, wspierany przez WfcG (100) oraz Ruch, wywiesił 13 flag. Podróż specjalem nieco się przedłużyła z powodu awarii, przez co cała grupa weszła na stadion w przerwie.
Zawisza przygotował malowaną sektorówkę z rycerzami na koniach w barwach swojego klubu oraz ŁKS-u, podświetloną delikatnie piro, a całość uzupełniał malowany transparent “Rycerze Pomorza, Rycerze Wiosny”. W pewnym momencie doszło do starcia znajdujących się za trybuną fanów ŁKS-u z policją. W efekcie policjanci użyli broni gładkolufowej, w wyniku czego sporo kibiców zostało rannych, a jeden z nich stracił oko. Fani Zawiszy pretensje mają nie tylko do policji, ale także działaczy klubowych, którzy – jak mówią – kolejny raz pokazali “gdzie mają swoich kibiców”. “Romanse z policją spowodowały sobotnią prowokację i zapewne skutecznie odstraszyły rodziców z dziećmi do meczów na Gdańskiej” – opisuje zajścia z meczu portal zawiszafans.com.

Legia Warszawa 3-1 Pogoń Szczecin (1350).
Portowcy nie wykorzystali całej przyznanej im puli biletów, ale przyjechali do Warszawy specjalem w 1350 osób. Goście z dobrym dopingiem i oprawą składającą się z sektorówki w kształcie herbu, folii aluminiowych w barwach i pirotechniki. Rzucili także serpentyny. Legia, wspierana przez Zagłębie (300) i BKS Bielsko (85), zaprezentowała kartoniadę tworzącą barwy klubu, w której centralnym miejscu przedstawiono twarz Kazimierza Deyny. Całość uzupełniał wysoki transparent “Równajcie do NajlepSzych”. Trzeba przyznać, że tak skomplikowanej kartoniady jeszcze w Polsce nie było. I choć można się nieco przyczepić do zbyt ciemnej skóry “Kazika”, to jednak wydaje się, że żadna ekipa w Polsce nie pokusiłaby się o tak skomplikowaną prezentację. W drugiej połowie fani Legii zaprezentowali także Wielką Flagę oraz chaos z flag na kiju, rac i ogni wrocławskich.

Cracovia 1-6 Lech Poznań ().
Na meczu przyjaźni gospodarze przygotowali prostą choreografię, składającą się z sektorówki przedstawiającej herby obu klubów oraz logo Hoolligana. Całość uzupełniły flagi na kiju w barwach Cracovii i Lecha oraz transparent “Jeden za drugim stoi, nikt się nie boi”. Lechici zajęli miejsca w sektorze gości, gdzie wywiesili kilka flag.

Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów (302).
Wyjazd Ruchu do Trójmiasta nie był zbyt liczny, a gdyby nie wsparcie Elany (50) i Widzewa (20), byłby wręcz mocno skromny. Chorzowianie podróżowali pociągiem rejsowym z przesiadkami – w pierwszą stronę w Krakowie, w drugą – w Poznaniu. W sektorze gości wywiesili 5 flag i prowadzili przeciętny doping. Lechiści wywiesili transparent “Kuchar oszuście, kiedy spełnisz swoje obietnice”.

Zagłębie Lubin 0-2 Piast Gliwice (30).
Bardzo słaby wyjazd Piasta, który miał do Lubina przyjechać autokarem, ale ze względu na problemy z policją, dotarli tylko w 30-osobowej grupie, do tego spóźnieni. Mimo to prowadzili doping na miarę swoich możliwości. Lubinianie już w trakcie meczu zaprzestali normalnego dopingu i raz po raz “jechali” z piłkarzami, którzy przegrali na własnym stadionie. “Jak na mieście was złapiemy, to was k… połamiemy”, “Ile jeszcze tej komedii” czy “Co za baletnice, biją nas nawet Gliwice” – to przyśpiewki skandowane przez gospodarzy, którzy wystawili 400-osobowy młyn.

Wisła Kraków 1-0 Korona Kielce (-).
Tylko 12,5 tysiąca fanów obejrzało mecz z Koroną, i to pomimo promocji przygotowanej przez krakowski klub, zgodnie z którą po dobrej frekwencji na dwóch meczach, na trzeci wejściówki miały kosztować złotówkę. Wiślacy prowadzili przeciętny doping, kilkakrotnie “pozdrawiając” Koronę.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (-).
Ponad 4,5 tysiąca fanów obejrzało mecz ze Śląskiem. Z powodu braku sektora, brak również przyjezdnych. Na trybuny weszła policja.

Górnik Zabrze 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Podczas spotkania nie działo się nic ciekawego. O wiele ciekawiej zapowiada się najbliższy wyjazdowy mecz zabrzan z Piastem. Po ostatnim spotkaniu Piasta z przedstawicielami fanów obu klubów, zdecydowano o przekazaniu zabrzanom 1400 wejściówek na ten mecz. “Przedstawiciele obydwu stron kibicowskich mając na uwadze zarówno dobro obu klubów, jak i całej piłkarskiej Polski zagwarantowali bezpieczeństwo oraz zapewnili, że nie będą używali żadnych materiałów pirotechnicznych” – napisał w oficjalnym komunikacie Piast.

I liga:

Okocimski Brzesko – Sandecja Nowy Sącz (120).
Gospodarze na tym meczu zaprezentowali skromną choreografię z okazji 80-lecia swojego klubu, która składała się z mini sektorówki, folii aluminiowych i transparentu. Goście nieźle oflagowali swój sektor.

Górnik Łęczna – GKS Tychy (97).
Gospodarzy w młynie, wraz z Motorem i Chełmianką, ok. 350. Prowadzili dobry doping, zaprezentowali flagi na kiju i race. GKS-u 97 osób.

Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów (70).
Bełchatowianie do Niepołomic przyjechali w 70 osób, z flagą “Torfiorze”. Ochrona nie wpuściła transparentu “PDW”.

Miedź Legnica – Wisła Płock (50).
Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Gospodarze ze skromnym młynem.

ROW Rybnik – LKS Nieciecza (0)

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn (-).
Arka Gdynia na meczu ze Stomilem Olsztyn Za zachowanie kibiców Chojniczanki na ostatnim wyjeździe do Gdyni, na mecz Arka – Stomil zamknięto sektor gości. Wojewoda ponadto postanowił zamknąć trybunę Arki, na której normalnie wystawiany jest młyn. Tam rozciągnięta została sektorówka “Śledzie”.

GKS Katowice – Flota Świnoujście (0).
Z okazji okrągłej rocznicy grupy Ultras Gieksa, katowiczanie na meczu z Flotą zaprezentowali okazałą oprawę. Pierwsza z prezentacji składała się z malowanego transparentu “Zamaskowane twarze chronią nas przed zakazem. Dziękujemy Bogu, że wciąż działamy razem”, folii “2003” oraz pirotechniki. Następnie podwiesili do dachu foliowy napis “Ultras Gieksa”, a całość została podświetlona pirotechniką.

II liga:

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg (686).
Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów Gospodarzy w młynie ok. 600. Wspierali ich fani Karpat Krosno (30) i Debreczyna (5). Siarka w dobrej liczbie, wspierana przez Wisłokę (85) i Wisłę Sandomierz (60). Na stadion weszli mocno spóźnieni, przez co doping rozpoczęli dopiero po przerwie. Zaprezentowali folie aluminiowe w barwach.

Limanovia Limanowa – Stal Stalowa Wola (180).
Stalówka w dobrej liczbie stawiła się w Limanowej, wspierana przez Polonię (35), Ładę Biłgoraj (18) i Stal Gorzyce.

Chrobry Głogów – Polonia Bytom (180).
Na wyjazd do Głogowa pojechało 180 fanów Polonii, w tym Odra Opole (7). Gospodarze zaprezentowali choreografię z przesłaniem: “Wybieraj – Chrobry albo śmierć”.

Jarota Jarocin – Odra Opole (150).
Odra licznie wspierana przez Zagłębie Lubin stawiła się w dobrej liczbie w Jarocinie. Przyjezdni wywiesili po jednej fladze Odry i ZL.

Pelikan Łowicz – Olimpia Elbląg (50).
Olimpijczycy pojechali do Łowicza w 24 osoby, wspierani przez Legię (22) i Zagłębie (4). Wywiesili jedną flagę.

Świt Nowy Dwór Maz. – Wigry Suwałki (35).
Przyjezdni z czterema flagami i dopingiem przez cały mecz.

Calisia Kalisz – Raków Częstochowa (61).
Bytovia Bytów – Ostrovia Ostrów Wlkp. (7).
Radomiak Radom – Garbarnia Kraków (7).
Rozwój Katowice – MKS Kluczbork (4).
Zagłębie Sosnowiec – Warta Poznań (0).
Stal Mielec – Znicz Pruszków (0).

Niższe ligi:

Góral Żywiec – GKS Jastrzębie ().
Zaległe spotkanie IV ligi śląskiej zostało przerwane przy stanie 4-1 dla gospodarzy, na dwie minuty przed końcem meczu. Wszystko przez rzucenie na boisko petardy z sektorów Górala, która ogłuszyła trzech graczy gości. Gospodarze, wspierani przez Żylinę, wywiesili transparent “Cała Polska z was się śmieje przez Zeusa co jak kogut pieje”. Przyjezdni wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca i nieźle oflagowali klatkę.

Moravia Morawica – Granat Skarżysko-Kamienna (70).
SKP Słupca – KKS Kalisz (48).
MKS Trzebinia – Beskid Andrychów (33).

Wyjazd tygodnia: 1350 fanów Pogoni w Warszawie i 1400 kibiców Widzewa w Bydgoszczy
Oprawa tygodnia: Choreografie Legii i GKS-u Katowice

Źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv