Sezon 2013/2014

Published on 28 lutego, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 21-23.02.2014

Za nami druga tegoroczna kolejka Ekstraklasy i od razu trzy mecze z licznym udziałem kibiców gości. Ruch w niespełna 2400 osób zawitał do Wrocławia, Cracovia wykorzystała pulę 2 tysięcy biletów na derby z Wisłą, a Lech pojechał do Szczecina w 1020 osób. Niestety aż na czterech stadionach sektory gości pozostały puste.

W Białymstoku i Zabrzu ma to związek z przeciągającą się budową nowych stadionów, w Łodzi cały czas nikt nie wymógł na Widzewie, aby przygotował odpowiednie miejsce dla grup kibiców gości. W Bydgoszczy natomiast błysnąć musiała pani wojewoda, która zamknęła sektor gości na mecz, na którym była cisza jak makiem zasiał.

Oczywiście najwięcej kibicowskich atrakcji spodziewano się na derbach Krakowa. O ile wiślacy przygotowali się nieźle (dwie oprawy, a także dawno niewidziane przy Reymonta piro), to “Pasy”, poza efektownym pochodem w asyście policji (flagi na kiju, sporo pirotechniki), na trybunach właściwie nie istnieli. Oflagowanie słabiutkie, a do tego płótno mające szydzić z “Wiślackich Patriotów” – “Ubeccy Patrioci”.

Choreografię poświęconą Żołnierzom Wyklętym zaprezentowali ultrasi Korony. Dziwić może brak akcentów ultras na meczu Pogoni z Lechem. Podczas meczu Śląska z Ruchem chorzowianie zaprezentowali pirotechnikę w asyście flag na kiju.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław 2-3 Ruch Chorzów (2390).
Ruch przez pewien czas mógł być zaliczany do wyjazdowej czołówki w Ekstraklasie, ale w ostatnim czasie ich forma wyjazdowa spadła. Wynik jaki osiągnęli we Wrocławiu pokazuje, że nadal mają potencjał. Na stadionie Śląska chorzowianie stawili się w 2390 osób, w tym Elana (80) i Widzew (30). Około 50 osób nie weszło na stadion. Najliczniej z “niebieskich” fanklubów pokazał się FC Ruchu z Rudy Śląskiej (593). Przyjezdni mieli trochę flag na kiju, a także odpalili piro. Śląska na meczu około 10 tysięcy. Prowadzili niezły doping. Po meczu mieli sporo zastrzeżeń do zawodników i skandowali m.in. hasło “Co wy robicie? Wy nasze barwy hańbicie”.

Wisła Kraków 3-1 Cracovia (2000).
Cracovia wykorzystała komplet biletów na derby. W sektorze gości wywiesili płótno z herbem Wisły i hasłem “Ubeccy patrioci”. Wiślacy zaprezentowali kilka akcentów ultras. Pierwszym z nich była odwracana kartoniada tworząca najpierw skrót “PDW”, a następnie “WSH”. Ponadto fani w młynie ubrani byli w koszulki, które tworzyły “AJ” (Anty Jude). Kolejna prezentacja wiślaków to malowana sektorówka, transparent z hasłem “Przemyśl swoje grzechy” oraz kilkanaście dawno niewidzianych przy Reymonta rac, które jednak poleciały na murawę. Wiślacy wywiesili także transparent “Bóg wybacza, Cracovia nigdy. Chyba, że jesteś przerzutem”.

Pogoń Szczecin 5-1 Lech Poznań (1020).
Lechici w komplecie zameldowali się na stadionie Pogoni, gdzie konkretnie oflagowali sektor gości. Portowcy z lepszą frekwencją w młynie. Na całym stadionie zebrało się 11,6 tys. kibiców. Dziwić może brak atrakcji ultras z obu stron.

Korona Kielce 1-1 Zagłębie Lubin (410).
Fani Zagłębia Lubin przyjechali do Kielc ze wparciem Odry Opole (42), Falubazu (12), Zawiszy (8) i Arki (4). W sektorze gości wywiesili 12 flag. Koroniarze na meczu upamiętnili Żołnierzy Wyklętych, prezentując malowaną sektorówkę przedstawiającą kobietę z biało-czerwoną opaską na ramieniu oraz trzy transparenty tworzące hasło: Panny Wyklęte. Do Was Wołamy! Kobiety! Sanitariuszki! Łączniczki! Stańcie do apelu! Chwała bohaterkom! Cześć ich pamięci!

Jagiellonia Białystok 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Frekwencja na meczach z Białymstoku nie jest już tak dobra jak po otwarciu nowej trybuny. Spotkanie z Podbeskidziem obejrzały niespełna 4 tysiące widzów. Atrakcji ultras brak. Sektora gości również.

Górnik Zabrze 0-3 Legia Warszawa (-).
Legioniści do Zabrza pojechać nie mogli z powodu braku sektora na budowanym kolejny rok stadionie Górnika. Zabrzan na trybunach 3 tysiące, bez oprawy.

Widzew Łódź 1-1 Piast Gliwice (-).
Około 5,5 tysiąca kibiców obejrzało mecz Widzewa z Piastem. Kibice gości pojawić się nie mogli z powodu braku sektora. Widzewiacy mobilizowali piłkarzy do walki okrzykiem “Walczyć, wygrywać – Widzew się musi utrzymać!”. Na płocie zadebiutowała nowa flaga RTS-u “Widzew Łódź”, ponadto na ogrodzeniu wywiesili transparent poświęcony generałowi “Nilowi” – “On im z pętlą na szyi patrzył w oczy ze spokojem – Gen. Fieldorf-Nil – bohater trzech wojen!”.

Zawisza Bydgoszcz 0-3 Lechia Gdańsk (-).
Wojewoda zamknęła na ten mecz sektor gości, przez co kibice Lechii na stadion wejść nie mogli. Fanatycy Zawiszy już wcześniej zapowiedzieli, że w związku z otwartą wojną z właścicielem klubu Radosławem Osuchem, w ramach protestu nie będą chodzili na stadion ani jeździli na wyjazdy. Na meczu z Lechią były pustki na trybunach. Dziwnym trafem akurat przed spotkaniem padł system biletowy na stadionie w Bydgoszczy, przez co wiele osób odeszło od kas z kwitkiem.

Wyjazd tygodnia: 2390 kibiców Ruchu we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na derbach z Cracovią oraz oprawa Korony na meczu z Zagłębiem

Źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv