Sezon 2015/2016

Published on 22 października, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 16-18.10.2015

W minionym tygodniu tylko na jednym meczu ekstraklasy zabrakło kibiców gości. Ponad tysięczne wyjazdy zaliczyli Ruch do Poznania oraz Cracovia do Warszawy. Komplet w Bielsku-Białej zanotował Piast, a Jagiellonia w Łęcznej zasiadła na sektorach gospodarzy. III-ligowe derby Krakowa wzbudziły większe niż zazwyczaj zainteresowanie.

Pojawili się na nich kibice gości – Wisła przybyła w 400 osób, a Cracovia zaprezentowała oprawę. W innych meczach niższych klas rozgrywkowych należy wyróżnić spotkanie Odry Opole z BKS-em Bielsko Biała, a także dobry wyjazd ROW-u do Częstochowy, Arki do Bytowa, Polonii Bytom do Kołobrzegu czy Wisły Puławy do Radomia.

Ultrasowali kibice Cracovii, Lecha, ŁKS-u Łódź, Elany, Odry Opole, BKS-u Bielsko, Stali Sanok, Bytovii i Jaroty.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Ruch Chorzów (1614).
Chorzowianie do Poznania pojechali pociągiem specjalnym w 1614 osób, w tym Widzew (430) oraz Elana (9). Około 60 przyjezdnych na stadion nie weszło. Wywiesili kilkanaście flag. Machali też flagami na kiju, ale nie udało im się zaprezentować przygotowanej oprawy. Lechici zaprezentowali oprawę – malowany transparent “A my dalej swoje”, dwie sektorówki oraz flagi na kiju w asyście kilkudziesięciu rac. Wywiesili także transparenty skierowany do piłkarzy – “Co sobie wyobrażacie?! Trenerów wybieracie? Klub hańbicie – nic nie gracie” oraz “W Poznaniu temat znany – w klubie niezbędne są duże zmiany”.

Legia Warszawa – Cracovia (1227).
Ponad 17 tysięcy fanów obejrzało niedzielny mecz w Warszawie. Przyjezdni, którzy na wyjazd mobilizowali się od dłuższego czasu, dotarli w 1227 osób, w tym Arka (231), Lech (30) i Tarnovia (30). Przed stadionem zostali fani Polonii (94), których organizatorzy nie wpuścili na stadion. Cracovia wywiesiła 8 flag. W drugiej połowie przyjezdni machali flagami na kiju oraz odpalili race i świece dymne, przez co spotkanie zostało przerwane na kilka minut.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice (350).
Piast wykorzystał przyznaną im pulę biletów i w Bielsku stawił się w 350 osób. W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Wisła Kraków – Termalika Nieciecza (250).
Na meczu 10,5 tysiąca fanów, w tym ok. 250 kibiców z Niecieczy. Przyjezdni wywiesili dwie flagi.

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok (170).
Mimo zakazu wyjazdowego, fani Jagiellonii mogli pojechać na wyjazd do Łęcznej, gdzie stawili się w 170 osób.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin (100).
W poniedziałek w Szczecinie pojawiło się na trybunach ok. 6 tysięcy fanów. Zagłębie przyjechało w niespełna 100 osób, z jedną flagą.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (50).
Słabiutki wyjazd Korony do Wrocławia. Kielczanie stawili się w 50 osób, z dwiema flagami. Nie lepsza była frekwencja na stadionie Śląska – na trybunach pojawiło się zaledwie 4,5 tysiąca kibiców.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze (-).
Lechiści podczas meczu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc dla chorego kibica z Chełma – zebrano 4236 złotych. Na trybunach pojawiło się 11 tysięcy fanów.

I liga:

Bytovia Bytów – Arka Gdynia (283).
Gospodarze na meczu zaprezentowali transparent “Rycerskich tradycji kontynuacja – strzeżemy honoru naszego miasta”, a uzupełniły go flagi na kiju i sektorówki z herbem Bytowa, strzeżonego przez rycerza i kibica. Arka przyjechał w 283 osoby, z pięcioma flagami.

Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice (220).
Katowiczanie na wyjazd do Chojnic pojechali w 220 osób, w tym Górnik. Do sektora gości weszło 147 fanów. Kilku katowiczan pojawiło się na trybunie gospodarzy w poszukiwaniu jedynej wywieszonej przez nich flagi.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica (112).
Miedź pojechała na wyjazd do Nowego Sącza w 112 osób, w tym Promień Żary (21), BKS (1) i Śląsk (1) z trzema flagami.

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec (-).
Sosnowiczanie nadal z zakazem wyjazdowym za mecz w Katowicach, w Olsztynie pojawić się nie mogli. Stomil z 450-osobowym młynem, w tym Polonia Bydgoszcz (14) i Wisła Płock (1).

Chrobry Głogów – Zawisza Bydgoszcz (-).

Niższe ligi:

Cracovia II – Wisła II Kraków (400).
Mecz III-ligowych rezerw wzbudził duże zainteresowanie w Krakowie. Na trybunach pojawiło się 2,7 tys. fanów. Wiślacy stawili się w 400 osób, w tym Unia Tarnów (28), ale bez flag. Gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą składały się malowana sektorówka “Cracovia Cartel” oraz transparent “Hasta La muerte”.

Raków Częstochowa – ROW Rybnik (140).
Gospodarzy w młynie ok. 200. Wywiesili transparent poświęcony Żołnierzowi Wyklętemu – Lalkowi. Przyjezdni w 140 osób, z kilkoma flagami i niezłym dopingiem.

Pogoń Łaszczówka – Łada Biłgoraj (96).
Przyjezdni wspierani przez Stalówkę (40).

Kotwica Kołobrzeg – Polonia Bytom (80).
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Braterstwo to nasze największe bogactwo”, sektorówki “1.3.1.2” oraz piro. Polonia pojechała na ten daleki wyjazd w 80 osób, z jedną flagą.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski (60).
Gospodarzy w młynie 570. Orlęta stawiły się w Lublinie w 60 osób, z dwiema flafgami. Mecz bez obustronnych uprzejmości.

MKS Korsze – Olimpia Elbląg (55).
Grom Wolsztyn – Górnik Konin (29).

Jarota Jarocin – Nielba Wągrowiec (0).
Gospodarzy w młynie ok. 70. Zaprezentowali baloniki, flagi na kiju, serpentyny i skromne ilości pirotechniki. Wywiesili także transparent “Nielba konfidenci”.

Stal Sanok – LKS Długie (0).
Stalowcy zebrali się w młynie w 150 osób, w tym JKS Jarosław (20) i Resovia (2). W pierwszej połowie zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent “Furia trybun oraz odpalili race i świece dymne.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek (80).
Na spotkanie rozgrywane w Kaliszu Anwil przyjechał w 80 osób. Gospodarze z podobnym młynem.

Wyjazd tygodnia: 1614 fanów Ruchu w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Cracovii na meczu rezerw z Wisłą II

źródło: legionisci.com

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv