Sezon 2015/2016

Published on 13 października, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 09-11.10.2015

Przerwę na mecze reprezentacji ze Szkocją i Irlandią niektóre kluby ekstraklasy wykorzystały do rozgrywania meczów towarzyskich. W Lublinie miejscowy Motor świętował 65-lecie istnienia i zagrał mecz z zaprzyjaźnionym Śląskiem. Legia zagrała sparing na 80-lecie Świtu NDM, podczas którego legioniści zaprezentowali dwie oprawy.

Szczególnie kibice Świtu Nowy Dwór w ostatnim czasie są bardzo aktywni. Oprócz choreo na meczu towarzyskim z Legią, parę dni wcześniej zaatakowali na swoim stadionie sektor gości z kibicami Lechii Tomaszów Mazowiecki, a przecież nie tak dawno podobnie uczynili przy okazji meczu ligowego z Polonią.

Mecze towarzyskie rozegrano także w Tarnowie (Unia – Piast) oraz Krakowie (“Gwiazdy dla Białej Gwiazdy”).

Na zapleczu ekstraklasy było wyjątkowo nudno – trzy ekipy zaliczyły skromne wyjazdy, zaś na większości stadionów albo zamknięte sektory/stadiony, albo przyjezdnych brak. Na meczu Stali Mielec z Radomiakiem, gospodarze byli licznie (250) wspierani przez Koronę i zaprezentowali zgodową oprawę “Scyzory & Widelce”. W niższych klasach rozgrywkowych liczby wyjazdowe również nie stały na najwyższym poziomie. Powyżej setki wybili się jedynie fani Rakowa w Stalowej Woli oraz Stali Rzeszów w Zamościu.

I liga:

Pogoń Siedlce – Sandecja Nowy Sącz (37).
Na mecz rozgrywany w Pruszkowie wybrało się 4 fanów Sandecji, wspieranych przez Polonię (33). Przyjezdni zaznaczyli swoją obecność pod kasami, po czym zawrócili do Warszawy.

Miedź Legnica – GKS Bełchatów (20).
Wisła Płock – Chojniczanka Chojnice (4).
Zawisza Bydgoszcz – Dolcan Ząbki (-).
GKS Katowice – Stomil Olsztyn (-).

Niższe ligi:

Stal Mielec – Radomiak Radom (-).
Gospodarze na meczu zaprezentowali zgodową oprawę z Koroną Kielce. W młynie stali pojawiły się transparenty “Scyzory & Widelce” oraz “Stal Mielec Korona Kielce”, ponad nim machano flagami na kiju w barwach obu klubów, a także odpalono świece dymne w barwach. Korona stawiła się w 250 osób z trzema flagami.

Stal Stalowa Wola – Raków Częstochowa (140).
Raków do Stalowej Woli przyjechał autokarami w 140 osób. W sektorze gości wywiesili 5 flag. Fani obu drużyn wspólnie śpiewali antypolicyjne pieśni.

Hetman Zamość – Stal Rzeszów (115).
Stal wspierana przez Karpaty Krosno (12). Wywiesili jedną sporych rozmiarów flagę oraz transparent “Stop Islamizacji”.

Żyrardowianka Żyrardów – Olimpia Warszawa (73).
Olimpia wspierana przez Dolcan (19), Piaseczno (5), Huragan Wołomin (3) i Okęcie (2).

Centra Ostrów Wlkp. – Ostrovia Ostrów Wlkp. (70).
Ostrovia wspierana przez Kanię Gostyń (9) oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce (4). Przyjezdni z dobrym oflagowaniem. Fanów gospodarzy brak.

Wólczanka Wólka Pełkińska – JKS Jarosław (80).
LKS Pisarowce – Wisłoka Dębica (43).
Barycz Janków Przygodzki – Astra Krotoszyn (33).
Czarni Trześń – Igloopol Dębica (32).
GKS Tychy – Kotwica Kołobrzeg (16).

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Wisłok Strzyżów – Wisłoka Dębica (40).

Mecze towarzyskie:

Motor Lublin – Śląsk Wrocław (500).
Spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych klubów rozegrano z okazji 65-lecia Motoru. Na trybunach grupa Ultramakers06 przygotowała oprawę składającą się z transparentu “Od lat wielu, aż do końca świata – Władcy Wschodu i Dolnego Śląska”. Całość uzupełniły szarfy w barwach obu klubów, 20 rac oraz świece dymne. Na trybunach pojawiło się 6 tysięcy fanów, w tym około 500 z Wrocławia.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia Warszawa ().
Sparingowe spotkanie rozegrano z okazji 80-lecia Świtu. Nowodworscy kibice dobrze zaprezentowali się na trybunach, prowadząc głośny doping przez całe spotkanie oraz prezentując dwie oprawy. Na pierwszą z nich składała się odnowiona sektorówka Świtu w asyście rac. W drugiej połowie zaprezentowali sektorówkę “Legia” nad malowanym transparentem “Grupa Nowodworska” oraz odpalili race i świece dymne.

Unia Tarnów – Piast Gliwice ().
Wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji Unia zagrała z Piastem sparingowe spotkanie w środku tygodnia, na którym gospodarze wystawili 220 osobowy młyn. “Jaskółki” zaprezentowały oprawę składającą się z kartoników z literami Z, K oraz S, transparentu “Zakładowy Klub Sportowy”. W drugiej połowie rozciągnęli malowaną sektorówkę z wilkiem obok klubowego herbu i hasłem na transparencie “Wild city – wild rules”, a całość uzupełniły race, strobo i świece dymne. Na koniec machali jeszcze flagami na kiju.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Anwil Włocławek – Rosa Radom (60).
We Włocławku 3,5 tys. fanów, w tym 150 osobowy młyn z dobrym dopingiem przez całe spotkanie. Gospodarze wykorzystali fakt większej frekwencji do zaprezentowania choreografii na środku trybuny prostej. Składały się na nią flagi na kiju, malowana sektorówka oraz transparent z hasłem “Revival”. Kibice z Radomia przyjechali w 60 osób.

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv