Sezon 2014/2015

Published on 11 listopada, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 06-09.11.2014

Na ostatnich przed kolejną przerwą reprezentacyjną meczach ekstraklasy nie działo się zbyt wiele. Znacznie ciekawiej było w niższych klasach rozgrywkowych. Na zapleczu ekstraklasy najciekawiej było na derbowych spotkaniach Zagłębia Lubin z Miedzią i GKS-u Katowice z GKS-em Tychy. Na obu meczach nie brakowało efektownych opraw.

Lubinianie przygotowali dwie prezentacje, przyjezdni natomiast z pokazem pirotechnicznym. Świetną oprawę pokazali GieKSiarze na derbach z Tychami, na których goście wspierani byli przez ŁKS i Zawiszę. Gospodarze walczyli z policją, w wyniku czego kilkanaście osób zostało zatrzymanych. W pierwszej lidze ciekawie było także na meczu Chrobrego z Widzewem (oprawy z obu stron) oraz Olimpii Grudziądz z Arką (choreo gospodarzy i dobra liczba arkowców).

Ultrasowali także kibice Stomilu, Radomiaka, Motoru, ŁKS-u, Gwardii Koszalin czy Elany.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (1100).
Na mecz przyjaźni fani Śląska przyjechali w ponad 1100 osób i z kilkunastoma flagami.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce (180).
Korona przyjechała w niespełna dwieście osób i z dwiema flagami. Lechiści przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy i graffiti.

GKS Bełchatów – Cracovia (130).
GKS wywiesił transparent z zaproszeniem na Marsz Niepodległości. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Dość skromna liczba “Pasów” potwierdza słabą formę wyjazdową.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok (140).
Przyjezdni wywiesili dwie flagi i prowadzili doping przez całe spotkanie, nawet przy stanie 2-5. Ruch z przeciętnym młynem.

Piast Gliwice – Górnik Łęczna (30).
Na piątkowy wyjazd do Gliwic pojechało 30 fanów z Łęcznej. Goście bez flag i ze sporadycznym dopingiem.

Lech Poznań 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (25).
Goście bez flag. Przy Bułgarskiej brakowało dobrze znanej, fanatycznej atmosfery, a wszystko za sprawą Komisji Ligi, która zamknęła “Kocioł” na dwa mecze za przerwanie meczu z GKS-em Bełchatów. Na trybunach pojawiło się 13 tys. kibiców.

Pogoń Szczecin 2-1 Legia Warszawa (-).
Na trybunach 8,3 tysiąca kibiców. W drugiej połowie gospodarze machali flagami na kijach. Legioniści, z powodu zakazu wyjazdowego za pirotechnikę odpaloną w Krakowie, do Szczecina pojechać nie mogli.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze (-).
Na stadionie Zawiszy bez zmian – brak dopingu i kibiców gości.

I liga:

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica (1000).
Gospodarze zaprezentowali folie aluminiowe oraz transparent “Wielka Polska Niepodległa”. Druga prezentacja lubinian składała się z kartoniady “ULTRAS” i transparentu “Znaczy Skrajny”, całość uzupełniły spore ilości pirotechniki. Miedź przyjechała w komplecie, z okazjonalnymi szalikami “Łowcy cyganów”. W trakcie meczu odpalili sporą liczbę pirotechniki.

Chrobry Głogów – Widzew Łódź (700).
Na trybunach pojawiło się 2817 kibiców. Gospodarze zaprezentowali transparent “Tradycja nie zginie kiedy my żyjemy” wraz z biało-czerwoną sektorówką. Widzew wykorzystał przyznaną im pulę biletów i w sektorze gości rozciągnął sektorówkę z ośmiornicą oraz transparent “O miłości, która w najcięższych chwilach, trzyma nas w jedności”.

Olimpia Grudziądz – Arka Gdynia (370).
Dobry wyjazd Arki, która szczelnie oflagowała sektor gości. Olimpia z transparentem “Śmierć wrogom ojczyzny” oraz malowaną sektorówką z przekreślonym sierpem i młotem, swastyką oraz symbolem Polski Walczącej.

GKS Katowice – GKS Tychy (420).
Przyjezdni, wspierani przez ŁKS i Zawiszę, wykorzystali przyznaną im pulę biletów. Wywiesili kilka flag, w tym płótna zgodowiczów. Gospodarze z efektowną choreografią – podświetlaną folią opuszczoną z dachu.

Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz (80).
Goście wywiesili trzy flagi. Dolcan z licznym młynem jak na swoje możliwości.

Niższe ligi:

Cuiavia Inowrocław- Elana Toruń (287).
Przyjezdni zaprezentowali baloniadę, kartoniki oraz odpalili race w asyście sektorówki.

GKS Pniówek Pawłowice Śląskie – Polonia Bytom (150).
Goście wspierani przez Górala Żywiec. Wcześniej obie ekipy obecne na meczu Górnika Pszów z Góralem.

Radomiak Radom – Polonia Warszawa (130).
Radomiak zaprezentował malowaną sektorówkę i transparent. Polonia przyjechała w 130 osób, z czego na stadion weszły 102. Wywiesili dwie flagi.

Motor Lublin – JKS Jarosław (105).
JKS wspierany przez Stal Sanok (10) i GKS Katowice (2). Goście wywiesili flagę “Świrlandia”. Motor z licznym młynem i oprawą – transparentem “Tu rodziły się nadzieje – Zygmuntowskie Aleje”, sektorówką oraz racowiskiem.

ŁKS Łódź – Broń Radom (56).
Łodzianie zaprezentowali oprawę – transparent “Dla tych, którym byłaś jedynym marzeniem”, malowaną sektorówkę z godłem narodowym oraz piro. Wywiesili także transparent “Wieczna chwała za jego spełnienie”, nad którym rozłożyli biało-czerwone kartony.

Gwardia Koszalin – Bałtyk Gdynia (40).
Gospodarze rzucili konfetti oraz zaprezentowali sektorówkę w barwach, do której odpalili kilkanaście rac i czarne świece dymne. Wywiesili także transparent wspierający kibiców Kotwicy. Bałtyk przyjechał w 40 osób i z jedną flagą.

Polonia Piotrków Tryb. – RKS Radomsko (58).
Ciężkowianka Ciężkowice – Tarnovia Tarnów (45).
Wisła Sandomierz – Granat Skarżysko-Kamienna (44).
Stal Nowa Dęba – Czarni Jasło (40).
Stal Stalowa Wola – Okocimski Brzesko (13).

Wyjazd tygodnia: 1100 fanów Śląska w Krakowie i 700 widzewiaków w Głogowie
Oprawa tygodnia: Choreo GKS-u Katowice na meczu z GKS-em Tychy

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv